Karadeniz Pet

İshal ve üşütme hakkında yardım lütfen

bymuhabbet

Yeni Üye
Normalde Champion yemden kullanıyordum sürekli olarak.3 gün önce kilosu 4 tl olan karışık açık yemden aldım.Kuşlarım ishal oldu.Hemen yemi değiştirip ishal ilacı (Avidiare) ve vitamin(Avisol) verdim. Diğer kuşlarım normal gibi görünüyor fakat resmini paylaştığım kuş sürekli titriyor ve hareketleri çok yavaşladı.Halsiz bir şekilde tünekte bekliyor.Normalde çok hareketlidir. Birde dün yıkamıştım sanırım üşüttü. Çok üzülüyorum.Daha ne yapabilirim bilmiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim ilginiz için.Şimdi patates haşladım onuda vericem

rL50Z3.jpg

7maBMN.jpg

Son düzenleme:
o kuş yıkadıgınız için üşütmüstür sıcak ortamda dursun kafesin üstünüde ortebilirsiniz mama vitamin devam

ilk önce kuşu ayırmanız gerekiyor ve sanırım kuşunuz tüy döküyor ona vitamin desteği ve iç yulaf verebilirsiniz.birde haşlanmış patatesi yedirebilirseniz çabucak atlatır inşallah geçmiş olsun

Muhtemelen yıkadığınız için hasta olmuştur yemden olacağını sanmıyorum ama, şimdilik yem olarak kanarya yemi(aspur) verin sıcak tutun yeşillik falan vermeyin iyi olacaktır.

ilk önce kuşu ayırmanız gerekiyor ve sanırım kuşunuz tüy döküyor ona vitamin desteği ve iç yulaf verebilirsiniz.birde haşlanmış patatesi yedirebilirseniz çabucak atlatır inşallah geçmiş olsun

Evet Bende anlamadım.Dünden beri inanılmaz bir şekilde tüy döküyor.Ne olduysa dünden beri oldu. O kadar pişman oldumki yıkadığım içinde anlatamam. İLginiz içinde teşekkür ederim

gecmis olsun hocam insallah cabucak iyilesir..

Sağolasın.İnş.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:56 -->-> Daha önceki mesaj 16:40 --

Arkadaşlar konuyu 3 gün önce açmıştım.Sormak istediğim bir şey daha var Kuşumun ishali bugün 4-5 gün felan oldu halen geçmedi.Hareketleri normale döndü.Yemlenmesi felan da iyi Titreme sorunuda pek kalmadı fakat ishali halen beyaz şekilde ve tam düzelmedi.Kaç gün sürer bu maksimum acaba

Son düzenleme:
sadece aspur verin. patates haşlayın. ezin yemliğine koyun. üzerine yem atın az. patatesi sevip yiyen de çıkıyor. yerse çabuk toparlar. suyunu eksik etmeyin ishal ilacı alıp suyuna damlatın.

bu kadar zamandır devam ediyorsa bir şeyler ters ya da eksik.

saygılar

Kaç günde tamamen geçmesi gerekir acaba

Normali 5-7 gün diye biliyorum. Geçmiş olsun. Aynı hatayı bende malesef yapmıştım. İshal oldu. İshal ilacına başladım ve 4 günde sorun kalmadı. Yavru kuşlar yaz harici bence yıkanmamalı. En kötüsü püskürtme yöntemiyle yıkanmalı. Bu durum ikimize ders olsun.:)

Normali 5-7 gün diye biliyorum. Geçmiş olsun. Aynı hatayı bende malesef yapmıştım. İshal oldu. İshal ilacına başladım ve 4 günde sorun kalmadı. Yavru kuşlar yaz harici bence yıkanmamalı. En kötüsü püskürtme yöntemiyle yıkanmalı. Bu durum ikimize ders olsun.:)

Öyle bi ders oldu ki anlatamam :). İlginiz için teşekkür ederim

Yardım çok korkuyorum :((!

Benim kuşum bugun çorbanın içine düştü sonra yıkadık ama yağlardan tüyleri yapıştı çok keyifsiz çok korkuyorum titriyodu güneşe koydum ama işte yardım edin ben onu çok seviyorum çok korkuyorum bephantene sürdük sildik ama işe yaramadı

içme suyuna 3 damla hipo ( çamaşır suyu ) damlatın bu ishali kesecektir ve bir daha siz yıkamayın kafesine banyoluk koyun kendi isterse yıkansın.

Benim kuşum bugun çorbanın içine düştü sonra yıkadık ama yağlardan tüyleri yapıştı çok keyifsiz çok korkuyorum titriyodu güneşe koydum ama işte yardım edin ben onu çok seviyorum çok korkuyorum bephantene sürdük sildik ama işe yaramadı

Kuşunuzun resmini koyarak ayrı bir konu açarsanız üstadlar size yardımcı alacaktır. Umarım en kısa zamanda düzelir.Üzücü bir durum.Bu arada Çorba yakacak kadar sıcakmıydı acaba.Yıkadıktan sonra baktınızmı belirgin yanıklar varmıydı..?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:28 -->-> Daha önceki mesaj 00:26 --

içme suyuna 3 damla hipo ( çamaşır suyu ) damlatın bu ishali kesecektir ve bir daha siz yıkamayın kafesine banyoluk koyun kendi isterse yıkansın.

Çamaşır suyu zehirlemezmi.Normalde dezenfekte ederken bile kullanmayın diyorlar.Malzemelri bile sade sıcak suyla yıkamamız söyleniyor

merhaba üstat kuşcular bilir ki ishal durumunda hipo birebirdir fakat 3 damlayı geçmeyecek.

Oldu olacak yem yerine sabun rendeleyip yedir!! Saçmalığa gel ya hasbünallah.

Sakın ha!!!! HAYVANA ÇAMAŞIR SUYU MU İÇİRİLİR HİÇ?

Çok afedersin hayvanlara içirirken kokusundan kafayı mı buldun?

Doğal yollardan haşlanmış patates ve kahve ile halledemeyecek kadar hafif değilse durumu, ilaç tedavisi uygula.

Deterjan, çamaşır suyu, yumuşatıcı falan içirmek gibi saçmalıklara kalkışmasın kimse!!
ishali keseceğiz diye hayvanın nefeslerini kesecekler yahu

Açık satılan yemlere her zaman güven olmuyor.
Kuşu kendin yıkayacaksan muhakkak ortamın çok sıcak olması gerekiyor. Tasla su koy kafesin dibine girer yıkanır o kendi.
Sade yem (aspur) verin ishalin geçmesi için. Bir gün vitaminli, peşine bir gün taze su, döngü bu şekilde olacak.

Oldu olacak yem yerine sabun rendeleyip yedir!! Saçmalığa gel ya hasbünallah.

Sakın ha!!!! HAYVANA ÇAMAŞIR SUYU MU İÇİRİLİR HİÇ?

Çok afedersin hayvanlara içirirken kokusundan kafayı mı buldun?

Doğal yollardan haşlanmış patates ve kahve ile halledemeyecek kadar hafif değilse durumu, ilaç tedavisi uygula.

Deterjan, çamaşır suyu, yumuşatıcı falan içirmek gibi saçmalıklara kalkışmasın kimse!!
ishali keseceğiz diye hayvanın nefeslerini kesecekler yahu

Valla bence sen haklısın.Bana da çok mantıksız geldi.Forumda okumuştum yine malzemeleri yıkamada dahi kullanmayın diyorlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:56 -->-> Daha önceki mesaj 14:53 --

Açık satılan yemlere her zaman güven olmuyor.
Kuşu kendin yıkayacaksan muhakkak ortamın çok sıcak olması gerekiyor. Tasla su koy kafesin dibine girer yıkanır o kendi.
Sade yem (aspur) verin ishalin geçmesi için. Bir gün vitaminli, peşine bir gün taze su, döngü bu şekilde olacak.

Daha da kendim yıkamam...Yapacağım tek şey suluğuna su koymaktır.:) Bu arada kuşum normale dönmeye başladı. Yırttık yani

Geri