Karadeniz Pet

İshal

• Konbuyu başlatan Anıl Arda
  • Başlangıç tarihi
A

Anıl Arda

Guest
Mikrobik ve gıdaya bağlı olmak üzere iki türlüdür. Mikrobik olmayan ishalde diyet uygulanir; Mama, yumurta verilmez sade ince yem ve yulaf verilir. Mamalikta sürekli haslanmis patates bulundurulmali.

Mikrobik ishalde, kusun pisligi tahlilinde çikan sonuca göre ilaç tedavisi uygulanmalidir.

Bazi ishal ilaçlari ise sunlardir: sulfamazettin, koksidin, niflodin. ««alıntıdır»»

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

benim kuşumda tam iki haftadır hasta ishal. sürekli tüyleri kabarık uyuklama halinde. susmayan kuş hiç ötmez oldu . veterine götürddüm verdiği ilaçları kullandım bir değişme olmadı. 2 gündür de uçamaz duruma geldi. çok az uçabiliyor ancak . lütfen yardımcı olurmusunuz

Resim koyabilirmisiniz

şimdi kafesin dibinde öylece duruyor foto çeksem tam anlaşılmaz. ama tüyler sürekli kabarık, neşesiz bir şekilde hastalığıda çok uzun sürdü. ölecek diye korkuyorum artık.

Tekrar götürseniz veterinere

muhabbet kuşundan anlayan veteriner bulmak çok zor. geçen götürdüğüm kuşu getirmene bile gerek yoktu deyip ilaç verdi. şikayetini anlayınca standart ilaçlar veriyorlar genellikle. zaten bu gidişle bir daha veterinere götürmeden ölecek gibi iyice halsizleşti.

Kuş en kolay hangi kelimeyi öğrenir ve en kolay nasıl öğrenir

koş koş, cici kuş gibi kelimeleri kolay öğrenirler. her gün tekrar yapman öğrenmesi için. günlük yarım saat kadar konuşursan onunla yeterli zaman içinde konuşacaktır.

Geri