Karadeniz Pet

İshal

Mehmettrk

Meraklı Üye
Dişi kuşum çok sessiz duruyo kafesin bir köşesinde alt tarafta duruyo yem falan yiyo dışkısı cıvık sulu gibi ama poposuna yapış mamış elimi kafese sokunca hareketleniyor erkek olanda bişey yok dişiyi ayırıyımmı bu kuşa ne verebilirim isal için

Soguk algınlığı almış olabilir bence ayır ona da bulaşabilir ıshal için vitamin ve Aspur (kanarya yemi ) verilerbilir

Bi çiftim daha var eş ve kızışmış durumdalar onların yanına alsan olurmu çifleşmelerini engellermi

Patetes haşlaması iyi gelirmi versem vitamin veriyorum suyuna ama fazla su içmiyor bide suyuna kahve koy diyorlar iyi gelirmi sîzce

Patates vermeyin bence. Patates yerine güzel bir mama hazırlayın ve içerisine probiyotik katın.

Ok saolun bunu nasıl mama yapıcam işallah kuşum Ölmez

Onu mama yapmayacaksınız hazır mamanın içerisine koyacaksınız. Zaten ürünün açıklamasında yazıyor. 1kg mamaya yarım çay kaşığı koyup karıştıracaksınız. Hem isali geçirir hemde isal ve hasta olmasını engeller. Mama yapamam diyorsanız hazır satilan kaliteli mamalardan edinin.
Mesela https://www.mybestpetshop.com/versele-laga-orlux-frutti-patee-meyveli-ball%C4%B1-nemli-ku%C5%9F-mamas%C4%B1-1kg-p-13111.html
Bu ürünün yarım kilo olarak bölünmüşleri var. Yaklaşık 8-10 tl civarında onu alıp ona katabilirsiniz.
Ayrıca suyuna kahve falan katmayın sadece vitamin koyun yeterli.

Geçmiş olsun.
Kuş usutmus olabilir sıcak bi yere alın.
Eğer yiyorsa bi süre sadece aspur (sade kanarya yemi) verin.
Çok fazla vitamin vermeyin.
Dozaji ayarlayamazsaniz o da ishale sebep olabilir.
Bunun yanında mikrobik bir ishalse ilaç kullanmak gerekebilir.

Benim tavsiyem sadece 1 seferlik olmak üzere eczanede satılan insan ilacı genta 80 ampul alıp ağzına sadece 1 damla suluga da 5 damla damlatmaniz.
Sadece 1 sefer bir gün.

Fatih Çevik

Geçmiş olsun kanarya yemi ve sıcak ortam inşaallah geçecektir

Geri