petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İshale Birebir Yulaf !

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Boncuk tarafından 4 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    Beyler Bayanlar bunu harbiden sadece size ve kuşlarınıza yardım olsun diye yazıyorum ve bu konuyu birkaç hafta arada bir güncelliycem.Muhabbet kuşlarımızın en çok başına gelen sağlık sorunlarından biride ishaldir.İshal gerçekten kuşu hemen öldürmesede bütün keyfini neşesini alıp götürüyor.Onları o şekilde görmekte bizi çok üzüyor.Benim kuşum 2.5 aylık.Ben kuşumu aldığımdan beri yaklaşık 1.5 ay falan hep ishaldi.Örneğin 4-5 gün ishalse 1 gün normale dönüyordu.O şekilde hayatta kaldı yani.Dışkısı sarı renkte ve sıvı şeklindeydi.Ben ne yaptım ne ettimse geçirememiştim.Patates,kahve,kanarya yemi,dal darı,avidiare,vitaform,sulfamazettin ve hiç birşey vermemeyide denedim.Bunların hiçbiri iyileştirmemişti.Zaten kuşum patates sevmiyordu.Biraz yiyip bırakıyordu.O açıdanda sıkıntılıydı.Yulafı okuyordum ama denemek aklıma bile gelmemişti.Petshopa gidince yulafı gördüm.Kapalı pakette 2.5 liraya satılıyor.Bir deniyim dedim.Kafese koyar koymaz yemeye başladı.Hemen o gece ishali kesti.Yaklaşık 2 haftadır kuşumun dışkısı normal.Neşeside yerinde Allah'a şükür.Yulafıda çok sevdi durmadan yiyor.Normal zamanlarda bile kafesinde bulunmasını tavsiye ediyorum.Zaten tüye giren kuşlarında bol bol yemesi gereken birşey.Ben faydasını gördüm belki sizde görürsünüz.Allah hepimize şifa nasip etsin.

2. Sertaç Arslan

Beğenileri:
    9
    Mantıklı ve işe yarayacağını kesinlikle düşünüyorum.
    Ancak bazen hastalıktan dolayı ileri düzeyde olabileceğinden iyi gözlemlenmeli gerekli ise ilgili ilaçta kullanılmalı.
    Ancak yulaf kesinlikle faydalı olacaktır düşüncesindeyim.

Paylaşım için çok teşekkürler.

3. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkür ederim.Tabi ki mikrobik bir şey ise ilaç kullanılmalı.İlk tedavi doğal olmalı 2-3 gün sonunda işe yaramıyorsa ilaca geçilmeli.

güncel diyelim.

4. Selahattin GÖKTAŞ

yulafın zararlı olabileceğini de duymuştum zararı var mıdır?

5. Sinan ÇELİK

Faydalı bilgi paylaşım için teşekkürler

6. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    ben söyle söyliyim versele laga yem aldım.içinde %10 yulaf var zararlı olsa koymazlardı heralde.besin değeride yüksek bir yem.belki hareketsiz kuşlara kilo aldırma zararı olabilir fakat benim kuşum daha 2.5 aylık gelişimi için bol bol yesin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:19 -->-> Daha önceki mesaj 11:55 --

güncelledim

7. Mehmet Ali ÖZÖĞÜR

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler aklımızda bulunsun.İlk etapta yulafla başlayıp geçmez ise ilaç tedavisine başlanır.

8. Emre GARİP

çok teşekkürlerr benim kuşumda sürekli ishal oluyodu deneyeceğim.

9. Mehmet Ali ÖZÖĞÜR

Aslında sadece hasta olunca değil de ara ara verilebilir.Zararı olacağını sanmıyorum.

10. Alican Kırcaali

Alican Kırcaali New Member

Beğenileri:
    0
    Sağol kardeşim cok güzel bir bilgi işimize yarıyacaktır eminim

11. suat1976

suat1976 Guest

çok teşekkürler arkadaşım, paylaşımın için. inşallah maviş'ime de iyi gelir...

12. RıfatCetinkaya

Guzelce anlatmissin. Eger patates haslamasi yemiyorsa yulafi deniyeceksin. Eger oda olmazsa ilac.
    Guzel bir konu acmissin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. yulaf ishale iyi gelirmi

,
  2. yulaf muhabbet kusu

,
  3. yulaf kuşlarda ishal yaparmı