Karadeniz Pet

İshale Birebir Yulaf !

Boncuk

Paylaşımcı Üye
Beyler Bayanlar bunu harbiden sadece size ve kuşlarınıza yardım olsun diye yazıyorum ve bu konuyu birkaç hafta arada bir güncelliycem.Muhabbet kuşlarımızın en çok başına gelen sağlık sorunlarından biride ishaldir.İshal gerçekten kuşu hemen öldürmesede bütün keyfini neşesini alıp götürüyor.Onları o şekilde görmekte bizi çok üzüyor.Benim kuşum 2.5 aylık.Ben kuşumu aldığımdan beri yaklaşık 1.5 ay falan hep ishaldi.Örneğin 4-5 gün ishalse 1 gün normale dönüyordu.O şekilde hayatta kaldı yani.Dışkısı sarı renkte ve sıvı şeklindeydi.Ben ne yaptım ne ettimse geçirememiştim.Patates,kahve,kanarya yemi,dal darı,avidiare,vitaform,sulfamazettin ve hiç birşey vermemeyide denedim.Bunların hiçbiri iyileştirmemişti.Zaten kuşum patates sevmiyordu.Biraz yiyip bırakıyordu.O açıdanda sıkıntılıydı.Yulafı okuyordum ama denemek aklıma bile gelmemişti.Petshopa gidince yulafı gördüm.Kapalı pakette 2.5 liraya satılıyor.Bir deniyim dedim.Kafese koyar koymaz yemeye başladı.Hemen o gece ishali kesti.Yaklaşık 2 haftadır kuşumun dışkısı normal.Neşeside yerinde Allah'a şükür.Yulafıda çok sevdi durmadan yiyor.Normal zamanlarda bile kafesinde bulunmasını tavsiye ediyorum.Zaten tüye giren kuşlarında bol bol yemesi gereken birşey.Ben faydasını gördüm belki sizde görürsünüz.Allah hepimize şifa nasip etsin.

Mantıklı ve işe yarayacağını kesinlikle düşünüyorum.
Ancak bazen hastalıktan dolayı ileri düzeyde olabileceğinden iyi gözlemlenmeli gerekli ise ilgili ilaçta kullanılmalı.
Ancak yulaf kesinlikle faydalı olacaktır düşüncesindeyim.

Paylaşım için çok teşekkürler.

Çok teşekkür ederim.Tabi ki mikrobik bir şey ise ilaç kullanılmalı.İlk tedavi doğal olmalı 2-3 gün sonunda işe yaramıyorsa ilaca geçilmeli.

güncel diyelim.

yulafın zararlı olabileceğini de duymuştum zararı var mıdır?

ben söyle söyliyim versele laga yem aldım.içinde %10 yulaf var zararlı olsa koymazlardı heralde.besin değeride yüksek bir yem.belki hareketsiz kuşlara kilo aldırma zararı olabilir fakat benim kuşum daha 2.5 aylık gelişimi için bol bol yesin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:19 -->-> Daha önceki mesaj 11:55 --

güncelledim

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler aklımızda bulunsun.İlk etapta yulafla başlayıp geçmez ise ilaç tedavisine başlanır.

çok teşekkürlerr benim kuşumda sürekli ishal oluyodu deneyeceğim.

Aslında sadece hasta olunca değil de ara ara verilebilir.Zararı olacağını sanmıyorum.

çok teşekkürler arkadaşım, paylaşımın için. inşallah maviş'ime de iyi gelir...

Guzelce anlatmissin. Eger patates haslamasi yemiyorsa yulafi deniyeceksin. Eger oda olmazsa ilac.
Guzel bir konu acmissin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri