petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İshali başlangıcında yakalayanlar için 1 yöntem daha..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Ceren S. tarafından 6 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    İshalle ilgili sorunumuz bittiği halde tekrarlaması korkusuyla araştırmaya devam ediyorum. Sn Levent Acar sayesinde edindiğim bir bilgiyi daha paylaşmak istiyorum. Levent bey kuşların mamasına keçiboynuzu tozu katarak mamayı sevdirebileceğimi söylemişti, genellikle keçiboynuzu tozunu seviyorlarmış. Keçiboynuzu tozu hem insanlarda hem kuşlarda önemli bir ishal ilacı. Bir fincan kaynamış suya 2 çay kaşığı keçiboynuzu tozu karıştırıp 15 dakika bekliyorsunuz. Soğuduktan sonra suluğuna direkt koyun. İshali kesiyor, geçici de olsa antiviral etki gösteriyor, vitamin ve mineral deposu aynı zamanda. İlaç kullanmaya gerek kalmadan ishali bu şekilde geçirebilirsiniz. Dİlerim faydalı olmuştur.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
  3. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    İşte forum kullanmanın güzellikleri.. Sağolun yararlı bir bilgi paylaşmışsınız..

4. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Ben teşekkür ederim. Levent bey, içerdiği vitamin ve mineralleri aynı anda hazır pet ürünlerle takviye etmek mümkün değil. Gerçekten ben size teşekkür ederim, mucizeymiş meğer. Diyetisyenler sayesinde yeni yeni tanındığı için de kullanımı yeni yaygınlaşıyor. Herhalde ileride kahve ve kola yerine bu toz önerilecek ishal olanlara. Antivirüs özelliği dikkatimi çekti. Kuşlarda virüsün tedavisi yok henüz belki virüsten müstarip kuşların kalan ömrünü biraz daha rahat geçirmesini sağlayabilir.

5. Halil TURAN

Halil TURAN New Member

Beğenileri:
    0
    Forumda işe yarayan nadir üyelerden teşekkürler bizi bilgilendirdiğin için

6. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Estağfurullah, ben teşekkür ederim.

7. bjk70

bjk70 Member

Beğenileri:
    0
    paylaşım için teşekkürler

8. Salih Özdemir

Salih Özdemir New Member

Beğenileri:
    0
    Bilgilendirme için teşekkürler

9. ali sağlam

Beğenileri:
    0
    Bilgilendirme için teşekkürler

10. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    bende keçi boynuzu tozunu mamaya katıp veriyorum havuc ve yumurtayla nemleniyor sanırım aynı etkiyi yaratıyordur :)

11. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Mama ya da suya farketmiyor. Sadece suda kullanımda daha iyi verim almak için sıcak suda çözebildiğiniz kadarını çözüyorsunuz o kadar.

Sayfayı Paylaş