Karadeniz Pet

ishali kesemiyorum

gkhnyvz88

Meraklı Üye
merhaba,

2 haftadır kuşumun ishaliyle uğraşıyorum denemediğim şey kalmadı.

sıcak su kavanozları hazırladım
patates haşladım
avidiare aldım suyuna kattım hatta petshopcu ağzına 1 damla damlatabileceğimi iletti
elma sirkesi damlattım ağızına
ecrefuly (yanlış yazmış olabilirim) 6 gün kullandım
hala geçmedi

dışkı yok sanki işiyor :(

bugün petshopa sordum bayat ekmek rendeleyin onu yedirin dedi bugün onu yaptım kabarıklığı yok hareketlide ama ishal bugün kafesinide ayırdım diğer kuşlarımdan acaba aldığım mamamı dokunuyor (diğer kuşlarımda problem yok)

Ceren S. hanımın bi konusu var 4ay süren ishalle ilgili ona baktınız mı?

Geç kaldıkça kuşunuzun vaktini kısaltıyorsunuz ama. İnsanlar için de diyare önemli bir hastalıktır. Erken önlem alınmazsa ölümle sonuçlanabilir
biran önce veterinere ya da bir bilene danışın bence.

merhaba yine ben :( ekmek rendesi verdim ve ağzına avidiare damlatıyorum suyunada ecrefuly veriyorum bugün kafesini temizledim yine suan şu şekilde sanırım biraz normale donüyor gibi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:51 -->-> Daha önceki mesaj 21:37 --

güncel yardım

ishal olan muhabbet kuşuna kanarya yemini denediniz mi

yorum yokmu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:02 -->-> Daha önceki mesaj 22:01 --

ishal olan muhabbet kuşuna kanarya yemini denediniz mi

bir onu denemedım neler neler yapmadım ekmek ama bu kıvama getırdı dıskısını bayagı kestı bugun tekrar ekmek verdım

isterseniz bir de kanarya yemi verin sadece ben kuşumu yeni aldım 1 ay önce hep kanarya yemi ile beslemek istedim aldığım petshop cu kanarya yemi verme kanarya yemi ishal olduğunda verilir muhabbet kuşu yemi ile besle demişti şükür hiç ishal olmadı bir komşumuzunda muhabbet kuşu var mesela o hep kanarya yemi veriyor hiç ishal olmuyormuş isterseniz birde kanarya yemini deneyin inşallah faydası olur

yeminin üstüne göz kararı pirinç unu koy.ve vitakraft marka kuş kömürü satılıyor internette.onuda kullanabilirsin.İlaç dayayarak organlarını iflas ettirme.Avidaire denen ilaç en dandik ilaçlardan.Veterinere götürüp daha iyi ilaç alabilirsin.

Kuşu mümkün olduğunca sıcak tutun yemine bol miktarda aspur karıśtirin baytril diye bir ilaç var eğer imkânınız varsa ondan alıp suyuna 3 damla damlatın suyuna karıştırdıktan sonra ağzınada damlatabilirsiniz zaten yapilacak çoğu şeyi denemissiniz yine eğer imkaniniz varsa bir veterinere gösterin ben bu güne kadar ishalden 2 tane kus kaybettim ve şuan ishalden inanılmaz korkuyorum inşallah düzelir kuşunuz geçmiş olsun

bence ilaçlardan önce kanarya yemi kullanın bir kaç gün fayda etmez ise ilaç en son çareniz olsun

bugun zaten ecrefuly son verişim ağzına avidiare son damlatışım yarın kanarya yemi alayım ekmek tahmin ediyorum iyi geldi gibi ama yarın sabaha bakıcam ne durumda eskıden bu sekılde dıskı yapmıyordu tamamen sıvıydı bu toparlamış hali

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:17 -->-> Daha önceki mesaj 22:14 --

Kuşu mümkün olduğunca sıcak tutun yemine bol miktarda aspur karıśtirin baytril diye bir ilaç var eğer imkânınız varsa ondan alıp suyuna 3 damla damlatın suyuna karıştırdıktan sonra ağzınada damlatabilirsiniz zaten yapilacak çoğu şeyi denemissiniz yine eğer imkaniniz varsa bir veterinere gösterin ben bu güne kadar ishalden 2 tane kus kaybettim ve şuan ishalden inanılmaz korkuyorum inşallah düzelir kuşunuz geçmiş olsun

veterinere bundan önce ölen kuşumu götürdüm bir toz karışımı vermişti ama düzeltmemişti ve felç geçirip öldü :( o nedenle burdan yazıyorum yarın kanarya yemi alayım bir kaç gün onunla besleyeyım

bencede inşallah düzelir kuşunuz

bugun zaten ecrefuly son verişim ağzına avidiare son damlatışım yarın kanarya yemi alayım ekmek tahmin ediyorum iyi geldi gibi ama yarın sabaha bakıcam ne durumda eskıden bu sekılde dıskı yapmıyordu tamamen sıvıydı bu toparlamış hali

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:17 -->-> Daha önceki mesaj 22:14 --

veterinere bundan önce ölen kuşumu götürdüm bir toz karışımı vermişti ama düzeltmemişti ve felç geçirip öldü :( o nedenle burdan yazıyorum yarın kanarya yemi alayım bir kaç gün onunla besleyeyım

Bende son kaybettiğim kuşumu veterinere götürmüştüm kuşa baktıktan sonra bana avidiare ishal ilacı kullanıcaksın demişti oysa ben onu zaten kullanıyordum sonuc olarak kuşu kaybettim eskişehirde ne yazık ki kuştan iyi anlayan bir veteriner yok o yüzden buradaki değerli ustaların tavsiyelerini uyguluyoruz eğer ekmek içini yiyorsa o biraz toparlar diye düşünüyorum en azından kabarık durmuyornuş kuşunuz bu iyi bence

Sulfamezatine geç birde demek ki bakteriyal bir ishal

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:01 -->-> Daha önceki mesaj 22:59 --

Birde elle Besle pirinç unu ile mama yapip kursagina bas

Eğer 2 haftadır ishalse aspur, keçiboynuzu tozu, pirinç lapası, pirinç unu, patates haşlaması vb. yöntemler artık tek başına yeterli olmaz. Bakteri ya da mantar kaynaklı olmayan bir ishal bu kadar uzun sürer ancak, hele ki başlangıcında ishali kesmek için gerekli şeyleri de denemişseniz. Bir veterinere götürmenizi ve bir an önce bir ilaca başlamanızı tavsiye ederim. Eğer böyle bir imkanınız yoksa fotumda birçok başlık var, yararlanıp ona göre bir tedavi uygulayabilirsiniz, fakat şu evrede bahsettiğim besin takviyeleri ishali tek başına geçirmez, ancak kullandığınız süre için keser.

Kanarya yemi alın ama aspur daha iyidir zaten kanarya yeminin içinde vardır o yüzden tavsiye ederilir. Aspur alın ve 1 hafta sadece aspur verin kuşa.

Uzun süre devam eden ishaller genellikle malesef kurumaya neden oluyor, kuşa son olarak Sulfamezatin veya biteral tablet (bu ilaç insanlar için kullanılan bir ilaç) deneyin, suyuna kuşun kaybettiği elektrolitleri alması için mineral damlatın, sade kanarya yemi (aspur) verin, mamayı kesin,

Son düzenleme:
Kuşa günlük yiyeceklerinde yani standart olarak verdiğiniz yem veya mama varmı. Belkide verdiğiniz birşey sürekli olarak ona dokunuyordur. Yada suyuna sürekli olarak katılan birşeyler. Detaylarını paylaşabilirmisiniz. İlaç tedavisinden önce nasıl bir yemek düzeni vardı.

Geri