Karadeniz Pet

İshalle ilgili yaşadığım deneyim

Sezer FINDIK

Meraklı Üye
Merhabalar, ben mubişimle meşakatli bir hastalıktan ishalden kurtulduk nasıl oldu beni hatırlarsınız belki petshoptan hasta olarak aldım mubişimi 7 gün yaklaşık bende kaldı hiç kuş beslemediğim için dışkısını normal sanıyordum daha sonra artık belirtilerini göstermeye başladı halsizlik, sürekli uyku vs. Benim mubişimin tek yaptığı şey uyanırdı yemek yiyip su içip aşağı inip tekrar uyumaktı suyunuda ilaçlamıştık ve fayda etmiyordu en son dayanamayıp aldığım yere geri götürdüm ve arkadaşlarını görünce biraz mutlu oldu daha sonra petshopçunun yaptığı şey mama yapıp veriyordu ve bizim ishalimiz çok ilerlemişti en son petshopçu ilaçtan biraz kapağına koyup direk mubişime ağzından içiriyordu ve mama çok önemli daha doğrusu yemeyi sevdiği şeyleri biraz dha sık yapın benimkisi mamaya bayılıyordu.. Sürekli yedirin çünkü ishalde çok zayıflıyor ve 25 günün ardından biraz dha düzeldi ve haftada 1 yine suluğuna ishal ilacı koyuyorum böyle biraz meşakatli ve sabır istiyen bir hastalık tabi benim mubişimin hastalığı geç teşhis konulduğu için çok zor iyileşti ishali fark ettiğiniz an lütfen tedavisine başlayın benim gbi üzülmeyin ve mubişlerimiz acı çekmesinler tabi benimkisi biraz ağır bir ishaldi sizin mubişlerinizinde böyle uzun sürede geçecek diye bir şart yok 2-3 günde de iyileşebilir 1 haftada da yada benimki gbi uzun bir süreçtede geçebilir..petshopta arkadaşlarının yanında olunca biraz dha mutlu oluyor ve günde bir güneşletiyormuş petshopçu.. bizim hastalığımız böyle geçti diğer tüm mübişlerimize acil şifalar gelmesi dileğiyle..

Geri