Karadeniz Pet

ısı derecesi

yasin yeşil

Yeni Üye
muhabbet kuşları en düşük kaç derece de yaşar... ve yada 17&19 derece ideal mi?

Merhaba,

Ben bizzat hocam da gördüm kışın -6 derece idi lakin yavru alım sayısının düştüğünü söyledi eğer sabit 20 derece tutabilirseniz ortam sıcaklığı konusunda mükemmelliği yakalamış olursunuz.

15 derece altına düşmemeli diye biliyorum.

Benim yerimde de herhangi bir ısıtıcı yok 10 dereceleri görüyor bir sıkıntı olmaz arkadaşım var yaz kış muhabbet kuşları balkonda yeterki kuslarinizi yazdan koyun ısıtıcısız ortama

22-25 arası olması gereken ideal sıcaklıktır

Kuşlar düşük sıcaklık derecelerine dayanıklıdır. Yaşamlarını devam ettirirler. Tecrübeli arkadaşların/ustaların dediği gibi düşük sıcaklıklarda da üretim yapılıyor. Verim oranı belki düşük oluyor ama olmaz diye birşey söylenemez.

cereyanda kalmasınlar yeter.

teşekkürler... bir çift kuşum var yumurtlamasını bekliyorum, daha önce hiç yavru almadım. oturma odasındaydı şimdi kapalı balkona aldım yükseğe astım. inşaallah birşey olmaz gündüz 16 derecelerde gece kaç dereceye düşer bilmiyorum.

Kardeşim sıcaklık değişkenliği fazla değilse sıkıntı yok. Yani ortama alıştılar 18 derece aksama bir anda 2 derece oluyorsa değişim sıkıntı yaratacaktır. Ama sabit 10 derece mesela sıkıntı yaşamazsın.

Geri