Karadeniz Pet

ısı işini hallettim sanırım (bir bakın :)

• Konbuyu başlatan Üye silindi 6768
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 6768

Guest

İşte dün birinin bana verdiği taktik 15w ampülü teneke kutunun içine koydum ve ısı çıkması için delik deldim :) sorum ise karanlıkta böyle gözüküyor hayvan rahatsız olur mu ?

Kusların kabloyu kemirme ihtimali olabilir yada tenekenin aşırı ısınmasından dolayı temasta zarar görebilirler belki.

Kuşlar nerede kalacak bence böyle bir şeye hiç gerek yok..

Kusların kabloyu kemirme ihtimali olabilir yada tenekenin aşırı ısınmasından dolayı temasta zarar görebilirler belki.

Kutunun aşırı ısınma ihtimali olmaz çok düşük bir ısı veriyor . kablo ise elektrikçiye sağlam kablo olsun dedim tamam dedi sağlam duruyor ama yinede önlem alırım elektrik bandı ile kapların kalınca sorun kalmaz .) sağolun

Emeğinize sağlık, cok fazla soguk yoksa idare edebilirlerdi kuşlarınız.. Gene de iyi çalışma olmuş.

Kabloların etrafını bant yerine plastik yada metal spiral ile sarabilirsin.

kabloyu elektrikçilerin kullandığı düz veya spiral elektrik borularının içinden geçirirseniz kemirme olayı olmaz

Bende dun balkonun tabanina isi yalitim yaptim yerden cok soguk geliyodu termometre olarak bisey farketmedi ama bana gore baya bi isi kazanci oldu

bence o iş içeri koymanla tehlikeli olmuş kuşlar çarpılabilir dışarıda kalsa tellerin hemen önünde daha iyi olurdu gibime geliyor

Son düzenleme:
Elektrikcilerde kablo koruyucu satılıyor.Onunla kabloları koruma altına alman gerekir bence.Kuş bu mutlaka didikler biyerleri.Hem bence kafesin içine değilde dibine koy.Kuş o sıcak tenekeyide didikler dili filan yanar

bence o iş içeri koymanla tehlikeli olmuş kuşlar çarpışabilir dışarıda kalsa tellerin hemen önünde daha iyi olurdu gibime geliyor

Elektrikcilerde kablo koruyucu satılıyor.Onunla kabloları koruma altına alman gerekir bence.Kuş bu mutlaka didikler biyerleri.Hem bence kafesin içine değilde dibine koy.Kuş o sıcak tenekeyide didikler dili filan yanar

Tamam banada tehlikeli geldi dediklerinizden sonra dışarı koyucam telin dibine. Teşekkürler

Bence İstanbul Kartal'daymışsınız hiç gerek yok ama yinede siz bilirsiniz

Kırmızı ışık stres yapar kuşlar kırmızı rengi sevmez ,bence çok soğuk değilse kaldırın onu ve kusun kabloyu kemirmeside olasıdır,ve yangın çıkmasına bile neden olabilir ..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkes yorumda belirtmiş ama bir elektrikçi olarak bende yorum yapmak isterim. Bana sorarsanız kemirir ve kuşun solunum yollarını yapışkan yüzeyinden dolayı tıkayabilir. Esnek PVC'den kablo toparlayıcılar var. Kemirilmesi zor bir üründür kuşlar için. Yinede bu riske girmeye değmez diye düşünüyorum. Isı olayında farklı bir yöntem aklıma gelmedi ama bu yöntemi kullanmak istiyorum diyorsan şöyle bir tavsiyem olabilir. O tenekeyi Yukarı monte edin. Yukarı kısıma tahtayı fazla ısıtmaması için 2-3 kat aliminyum folyo ile kapak yapın bu şekilde ısı tenekeden kafesin içine yayılır. Kuşların ulaşamaması içinde tünekleri tenekeden uzak bir yere takın. Şimdilik aklıma gelenler bunlar :)

Son düzenleme:
Kabloya çözüm bulmalısın en kaliteli kablo bile olsa kemirirler.

Kardeş kuşa hiçbir kablo dayanmaz... Yuvalığın sapasağlam tüneğini kemirerek bitirebilen canlılar onlar...

Geri