Karadeniz Pet

ısınma problemi

• Konbuyu başlatan Selen Deniz
  • Başlangıç tarihi
S

Selen Deniz

Guest
Arkadaslar daha once muhabbet kusu besledim ancak ilk defa bu kadar minik bir kus sahipleniyorum. Gagasi nerdeyse tamamen kahverengi, sirt tuyleri henuz tam cikmamis durumda. Pet shopta kusu yem yerken gördüm, alip eve geleli 2 saat oldu. Ters giden şu ki, kus icimize girmeye calisiyor, surekli cenemin altinda, uzaklastirinca hemen geri gelmeye calisiyor. Şişik durmuyor, kuyrugu nefes alirken asagi yukari indirmiyor. Dışkısı normal. Eve ilk geldiklerinde kafeste hareket etmediklerini biliyorum, kusumuz da ayni durumda ancak kiyamadim yine yanima aldim. Surekli icimde duruyor. Yardim edin lutfen arkadaslar. Daha cok kucuk olduğu icin sicak bi ortam mi istiyor yoksa hasta mi?

selen hanım yaşadığım tecrübelere dayanarak daha yeni yuvalıktan çıktıgı için kendini çok savunmasız ve annesini arıyor benimkilerde aynıydı sürekli kendini bi yere saklamak istiyor ama normal bişi merak etmeyin günler geçtikçe alışacaktık bu dedikleriniz şuanlık normal şeyler :)

tüyleri çıkmamış diyorsunuz kuluçkadan erken atlamış yada annesi iyi beslememiş sizi annesi sanıyor olabilir de ve o şekildeki kuşun sıcak ortamda olması lazım normalde onu annesi beslemeli.

Acaba kuşunuz yem kırabiliyor mu ? veya tüneklere çıkabiliyor mu ? yavru kuşlar aç ve susuz kaldıklarında özellikle bizlere sokulurlar bunu bizzat kendim yaşadım sizin gibi küçücük bir kuş almıştım mavi renkli ve kuş kafesine bile koysam ötüyordu beni istiyordu bende sizin gibi sandım ama meğerse kuş açlıktan öyle yapıyormuş ve ne yazık ki ölmüştü :( sizde dikkat edin ve takip edin eğer kafese tırmanamıyorsa yemlerini yere serpin kanarya yemi ve kabuklu,kabuksuz yemler koyun birde yumurta maması koyun suyuda aynı şekilde.

resul beyinde dediği gibi bulunduğu ortam sıcak olsun bulundugu yer kesinlikle ceyran olmamalı kafesin dibine yem koyun dediğinize göre yemlikten yem yiyemiyecektir

http://i.hizliresim.com/kYdOny.jpg

http://i.hizliresim.com/Z1o9Qg.jpg

Fotoğrafları bunlar. Aslında çok da küçük değil yani anne yanından değil de diğer kendi gibi yavru kuşların yanından aldık. Pet shopta yemliğin yanındaydı, yem yiyordu sanırım ama emin değilim. eve yeni geldiği için henüz yeme yaklaşmadı bile, hareketsizce kafesinde oturuyor. Daha önce beslediğim kuşum da bu kadar küçük olmasa da bizim içimize girmeye çalışıyordu, hastaymış meğersem. o yüzden endişeli yaklaştım konuya. Yumurta maması yapmalı mıyım?

Dişi bir kuş gibi duruyor ama bakalım.

Çokta küçük değil atlama için 3 4 gün erkenmiş ama atlamış ve yem kırmayıda biliyor ise sorun yok. Sıcak tutun ve kanarya yemi verin öğrensin iyice yem kırmayı.

maşallah ilerde iri bir kuş olacak gibime geliyor ve kuşunuz dişi :) umarım ssağlıklı bir şekilde büyür yavrucak

annesi yada babası tarafından yolunmuş bir kuş.Valla şu an ev yanıyor benım ama benımkide ayrılmıyor koltukla ensem arasına girmiş başımı yaslatmıyor.Horul horul...

Tesekkurler, icim rahatladi yorumlarınızı okuyunca :) yem yemesinde bi problem yok. Yanak tüylerini ve kendini de sisiriyor, eve yeni geldigi icin mi yapiypr bunu

Geri