Isırma Eğilimi Hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve sertaylan tarafından 16 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. sertaylan
  Çevrimdışı

  sertaylan Yeni Üye

  Katılım:
  16 Mart 2014
  Mesajlar:
  22
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Diyarbakır
  Merhaba arkadaşlar. 2-3 gün önce bende muhabbet severler arasına katıldım. Bir adet erkek jumbo aldım. Saf jumbo olmayabilir çünkü fiyatı sitede belirtilenlere göre epey düşük. Yuvadan yeni ayırdığını söyledi adam. Yani en fazla 2 aylık sanırım. Hemen hemen yetişkin bir muhabbet kuşu kadar. Kuyruğu yeni çıkmış gibi çok düzgün parlak görünmüyor. Sakin bir kuş gibi görünüyor şimdilik. Günün büyük bölümünde uyuyor. Herhangi bi hastalığı yok gibi, sağlıklı görünüyor. Kabuksuz yem verdiler şu ana kadar yemini iyi yiyor. Ancak suyundan içtiğini görmedim. Arada sırada kaşınıyor ama bunun sebebi tüylerini yeni çıkarıyor olması sanırım. Asıl merak ettiğim ise, kafes içerisindeki plastikleri sürekli gagalaması, ısırması. özellikle yemliğinin tünek bölümüne takılmış durumda. Sürekli ısırıyor. Bu ortam değişikliğinden kaynaklanan stres nedeniyle olabilir mi? Yoksa sadece gagasını güçlendirmek ya da düzeltmek adına yaptığı olağan bişey midir?

  Forumdaki önerileri uygulamaya çalışıyorum eğitimi için. Bunun yanında sizin önereceğiniz, yapılması gereken, yapılmaması gerekenler varsa yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.
   
 2. Levent ACAR
  Çevrimdışı

  Levent ACAR Profesyonel

  Katılım:
  8 Aralık 2013
  Mesajlar:
  14.527
  Beğenileri:
  295
  Yer:
  İstanbul / Maltepe
  Foruma hoş geldiniz.
  Yeni kuş ta hayırlı olsun.
  Fotoğrafını görebilir miyiz kuşun?
   
 3. ismail baktır
  Gizli

  zamanla alaşacaktır daha yavru ve yavru kuşlar oyuna eğitime çok eğilimli olurlar benim yavrularda kafesin tellerinde uyuyorlar. eline aliştırmak için gayet uygun yaşta eline yem al kardeşim yavaşça kafesin içine sok elinden yemesini sağla bu dönemlerde eğitimleri çok daha kolay olur sana bi alışırsa o kemirmeleri falan unutur gider suyunu da içer merak etme
   
 4. sertaylan
  Çevrimdışı

  sertaylan Yeni Üye

  Katılım:
  16 Mart 2014
  Mesajlar:
  22
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Diyarbakır
  Peki elimden yem yedirebilmek için yemliğine yem bırakmayayım mı yoksa yine yem olsun mu içinde yine de.

  Uykudan uyandı gözleri mahmur :)
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
 5. ismail baktır
  Gizli

  yem olsun aç bırakmakta etkili oluyorda insan kıyamıyo :) birgün yemezse bir gün mutlaka yiyecektir sabır işi biraz bunlar
   
 6. sertaylan
  Çevrimdışı

  sertaylan Yeni Üye

  Katılım:
  16 Mart 2014
  Mesajlar:
  22
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Diyarbakır
  kesinlikle insan kıyamıyor. Aldık, en iyi şekilde bakmak ilgilenmek en büyük sorumluluğumuz. Peki ırkı ve yaşı hakkında yorum yapabilmek mümkün mü fotoğraflardan. gece olduğu için pek net değil fotoğraflar. gündüz daha net ve iyi açılardan çekip yükleyebilirim.
   
 7. ismail baktır
  Gizli

  erkek bi kuş ama dediğiniz gibi fotolar net değil onun için emin değilim uykudan yeni kalktığı içinde kabarık onun için ırkı konusunda yardımcı olamıycam :(
   
 8. sertaylan
  Çevrimdışı

  sertaylan Yeni Üye

  Katılım:
  16 Mart 2014
  Mesajlar:
  22
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Diyarbakır
  satıcı annesi ve babasını gösterdi onlar jumboydu. artık gösterdiği kuşların öz anne babası olmasında ne kadar dürüsttü bilemiyorum :) Bir de 10-15 dk. kafesin içinde dolaşıp oynadıktan sonra bi süre uyku moduna geçiyor. Yavru olmasına bağladım ben bunu ama sıkıntı olabilir mi. Suyuna avisol damla ekliyorum. gelişmesine yardımcı olur mu. ya da farklı şeyler gerekir mi. Konuyu saptırıp çok fazla soru sordum kusuruma bakmayın.

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:21 -->-> Daha önceki mesaj 23:09 --

  bizimki iyice alıştı. Dışardan gelen kuş seslerine cevap veriyor, elimden yem yiyor. ama hala çok sık uyuyor. evim fazla ışık almıyor sebebi bu olabilir mi. yoksa yavrularda bu olağan bişey mi. Aklıma hasta olabileceği geliyor ama yem yemesi, dışkılaması iyi. Kafes telleriyle oynarken bile uykuya daldığı oluyor :D yavru olmasına ve yeni ortamına alışma sürecine bağlıyorum ama yine de korkuyorum.
   

Sayfayı Paylaş