Karadeniz Pet

Isırma Huyu Lütfen Yardım :(

Anıl26

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba benim muhabbet kuşum erkek 5-6 aylık şu anda.Önceden hiç ısırmıyordu 1 aydır çok fena ısırmaya başladı ve çok hareketli sanırım kızgınlık döneminde.Bana çok alışkın kafesten çıkar çıkmaz direk omzuma geliyor ve konuşuyor da ama dudağımı çok ısırıyor tutunca zorla bırakıyor.banyoluk aldım biraz girsin rahatlasın diye ama ona da girmiyor :( Bu kızgınlık dönemi geçici birşey mi yoksa hep böyle ısırıcak mı beni ? Yardımcı olursanız çok sevinirim :(

Sizinde dediğiniz gibi kuşunuz kızgınlık döneminde ve sabır etmeniz gerekecektir. Bir de ilk kızgınlık dönemi olduğundan bayağı asabi olur.. İlerleyen zamanlarda durumun normal bir hâl alacağına eminim, iyi forumlar diliyorum.

ayni sikinti bendede var su 2-3 haftadir bi isiriyor yok boyle bir sey

Hocam banyo konusunda her kus banyoluga girmez eline bi marul kıvırcık felan al suyu ıncecık ac elini tut kendı duş alır gibi yıkana bilir . onada yanaşmıyorsa bi şişeden su fışkırtarak yapa bilirsin .( yıkandıgında üşümemesine dıkkat et fön makınesi felan kullanma. )

Banyoluğa marul attım ilk baş bir parça girdi ilk seferinde sonra korktu çıkıverdi hemen :) ısırması inşallah geçer ya beni çok seviyor o da belli mesela evde arkadaşlarım var onlara gidiyor sonra ben kalkıyorum giderken hemen uçup bana geri geliyor ama ısırıyor işte :D

erkek oldu ya iflah olmaz artık :) işin şakası düzelir zamanla .

İnşallah hep böyle olucak diye korkuyorum ben de hiç sevdirmiyor kendini bir de dokundurmuyor hiç kendine :)

Benim muhabbetle birebir aynılar :) bizimkide el tırnaklarına kafa atıyor ısırıyor :)

az once bi yerde gordum bende yarn deneyecem evcil kuslar daha cok kizistigi zamanlsr isirirmis elmada kizismasini azaltirmis yarndan itibaren iki gune bir elma verecm insallah gecer

kuşun tüyde benimde mubiş öyleydi tüyde oldugundaçok fena herşeye kızıyor ısırıyordu zamanla geçti

Kafasindaki tuylere bakilirsa kusunuz tuyede girmis gibi ama emin degilim uzman arkadaslar cevap verir bana gore tuyde gibi

Çok teşekkürler eve tüyde şu anda hepsi üst üste geldi :) vitamin derken ne vermem gerekiyor?

Maşallah çok güzel bir kuş yerinizde olsam belli bir süre cikarmazdim ergenligi geçince huyundan vazgeçer inşaallah

Kafesten ne kadar süre çıkarmamam gerekiyor peki

Son düzenleme:
Geri