Karadeniz Pet

Isırma problemi

Yusuf Kenan Ergün

Yeni Üye
Selamlar arkadaşlar, sizden fikir almak istedim.

Şubat 2014 doğumlu Çiko'm annesi tarafından yuvadan atıldıktan sonra bana geldi ve tabiri caizse kedi gibi okşanarak, göbeğimizde uyutularak büyütüldü. Birkaç kelime konuşmayı da öğrendi. Fakat son 1-2 haftadır hiç ama hiç ısırmayan kuş bizlerde kulak bırakmadı :) Ergenlik çağına mı vermek lazım, ilerleyen zamanlarda düzelir mi tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Açıkçası ben öyle düşünüyorum :) yorumu sizlere bırakayım burnu şu şekilde;

213lklg.jpg

Evet dişi, gagasının üstündeki burun delikleri pembe.Bence yanına bir erkek koyabilirsiniz.Tabi çok bilemeyeceğim

Evet ergenlik gibi düşünebilirsiniz bazı kuşlar yapıyor benim de konuşan muhabbet kuşum böyleydi 3.4. aydan sonra ayaklarımızı ellerimizi koparıyordu merak etmeyin zamanla unutacak fakat o zamana kadar biraz sıkıntı çekeceksiniz dikkatini başka şeylere yönlendirin ve sürekli oyun oynayın onunla.. İlgilenmediğinizde de yapar

maşallah geçer ilerleyen zamanda üstatların dedigi gibi çok sevimli maşalalh

Teşekkürler cevaplar için, bekleyelim bakalım bu davranışı bitecek mi.

Erkeğe benziyor.genelde istemedik bi durumda ısırılar

Banada erkek gibi geldi.Isırmayı genelde savunmak için yaparlar ama kulağınızı ısırması ergenlikle alakalı olabilir.

Valla ailemizde de çok besleyen var ve yarısı dişi yarısı erkek diyor biz de çözemedik. :)

Evet ergenlik gibi düşünebilirsiniz bazı kuşlar yapıyor benim de konuşan muhabbet kuşum böyleydi 3.4. aydan sonra ayaklarımızı ellerimizi koparıyordu merak etmeyin zamanla unutacak fakat o zamana kadar biraz sıkıntı çekeceksiniz dikkatini başka şeylere yönlendirin ve sürekli oyun oynayın onunla.. İlgilenmediğinizde de yapar

Kusunuzla ne gibi oyunlar oynuyorsunuz benimde hiperaktif bir kuşum var neler yapsm hoşuna gider :)

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Küçük bir topla oynuyoruz parmaklarımı futbolcu yapıyorum ısırmaması için dikkatini başka şeylere vermesini sağlıyorum tabi bu dediklerim ısırdığı zamanlardı o ergenlik zamanında onun üzerinden 2 yıl geçti.

Top işi mantikliymis en kisa zamanda denicem baska onerilerinz varmi :)

mandallardan oyuncaklar yapıp dikkatini dağıtabilirsiniz mesela :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:06 -->-> Daha önceki mesaj 01:05 --

Eğer hala ısırıyorsa korkutun.. Korkutun derken böö falan değil aman diyim çok hassaslar kalp krizi geçirebilirler böyle poşet olur başka bir şey olur onu elinize sarın ısırmaya yeltenince hışırdatın

Kusunuzla ne gibi oyunlar oynuyorsunuz benimde hiperaktif bir kuşum var neler yapsm hoşuna gider :)

Genellikle parmaklarla oyun oynuyoruz yüzüğümle oynuyoruz, öpüşüyoruz :D .

Sinirle ısırdığını sanmıyorum çünkü fırlama zevk alıyor kulak ısırırken

benimde yavruyken aldığım ve konuşmayı öğrettiğim kuşum şu an iki yaşında ama yanına sürekli ısıran bir dişi koymuşdum vede onunla hiç anlaşamadı bende değiştirdim,yanında şimdi uysal bir dişi var,gönderdiğim kuşla sürekli kavga ederdi ondanmı öğrendi bilemem habire elimi uzattığımda hemen ısırıyor..