Karadeniz Pet

Isırma sorunu

• Konbuyu başlatan Taylan ERTEKİN
  • Başlangıç tarihi
T

Taylan ERTEKİN

Guest
Merhabalar Maviş adında bir kuşum var aldığımızda fazla genç değildi (alnında çizgi yoktu) ve kuş dişiydi. Sahibi bize sattı ondan başka seçenek yoktu. Bize çok alıştı ancak bir sorunu var :confused:. Omzuma konunca kulağımı çenemi ensemi ısırıyor.
Elime konunca da parmağımda didiklenmedik bir yer bırakmıyor. Böyle bir zilli aynası var:
dr-sacchi-aynali-akrilik-halka-150x250.jpg

sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Ancak kuş zili çalmayı çok seviyor. Ne yapabilirim?

Disi kuslar genelde oyle oluyor. Belki ısırdıgnda hafif bagirirsaniz anlar galiba. Ama sakn vurmayn.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:39 -->-> Daha önceki mesaj 19:38 --

Zili de ckarmani tavsiye ederm. Vahsilestrdigini dusunuyorum. Ama bu bnm fkrm katlmayanlar olabilir.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

sizde işe yarar mı bilmiyorum ama , ben nasıl aştığımı anlatayım: kuşunuz ısırdığında , çok sesli bir şekilde '' şşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşttttttt '' diye bağırın. buna tepki verdiğinizi anlasın. daha sonra bu '' şşt '' sonrası ısırırken bırakmalara başlar, daha sonra da ısırmayı bırakır.

ben böyle aştım, şimdi şşt dediğim an kızdığımı anlıyor naparsa yapsın, ama genel geçer bir şey değil tabiiki

Benim dişi kuşumda maşallahı var ısırma konusunda ama bugüne kadar henüz hiç acıtacak seviyede bir ısırma olmadı.

Benim muhabbet kuşlarımın daima ısırmasınıdı isterdim lakin yeni kuşumda dahil hiç biri ısırmıyor arkadaş :) muhabbet kuşunun sizi ısırması iyi bişeydir kendine güveni vardır ve hertürlü tepkiye açıktır kolay kolay ürkmez bişeden :) Dişilerin hırçın olması doğasında vardır normal :)

Bence kafesinde ayna varsa çıkarın. O hırçınlaştırır kuşunuzu. Oyuncağını kıskanıyo olabilir. Ama aynayı kesinlikle çıkarın. Zilden sökebilirseniz iyi olur. Eğer sökülmüyorsa çıkarın zili.

Dişiler biraz asabi oluyor ama alıştıklarında da erkeklerden daha sadık daha sevecen kuşlar oluyorlar o ısırma konusunuda atlatabileceğinizi düşünmüyorum ama aynayı kaldırmanız daha iyi olur bide kuş kafesteyken parmağınızı teller arasından sokmayın korkunca saldırınca bu onu dışarda da asabi bi hale getiriyor. Bu saldırma konusunuda bilmediği başka bi oda da teller arasında teker teker yem vererek alıştırabilirsiniz.

Dişiler biraz asabi oluyor ama alıştıklarında da erkeklerden daha sadık daha sevecen kuşlar oluyorlar o ısırma konusunuda atlatabileceğinizi düşünmüyorum ama aynayı kaldırmanız daha iyi olur bide kuş kafesteyken parmağınızı teller arasından sokmayın korkunca saldırınca bu onu dışarda da asabi bi hale getiriyor. Bu saldırma konusunuda bilmediği başka bi oda da teller arasında teker teker yem vererek alıştırabilirsiniz.

O yöntemi denemiştim. Ama arada bir parmağımı ısırıyordu. Şu aralar yapmıyorum. Ne önerirsiniz? :confused:

Geri