Karadeniz Pet

Isırma sorunu

Deniz ECE

Yeni Üye
Yaklasik 2.5 aydir benim yanimda olan kusum bana tamemen alistiktan sonra ısırmaya basladi ne zaman parmagimi gorse bagirip isirmaya gagalamaya basliyor. Eskiden isirma gibi bir huyu yoktu son 2 haftadir isirmaya basladi forumda aradim ama tam bi cozum bulamadim sorun ne olabilir ve nasil cozebilirim
cdb75add6a5a85e14c134fbc2195c5d8.jpg

Isırmayı oyun haline getirmiş. Aslında bunun sorumlusu da sizsiniz. Zamanında parmağını kafesten falan uzattıysanız kuşunuzu ısırmaya teşvik etmiş olursunuz. Elinizdeyken de eliniz yumuruk yapı ısıramayacağı şekilde. Bileğinize oynayabileceği bileklik tarzında bi oyuncak takın onunla uğraşsın. Her ısırdığında da müdahele edin. Ama aniden einizi çekmeyin oyun sanar. Isırmayı bi şekilde ona unutturmalısınız.

aslında ısırması iyiye işarettir çünkü kuşunuz sizden korkmuyor tam tersi sizin parmağınızla güreş yapıyor :) ama eğer ki durmadan sizden kaçıyorsa o başka ama kaçmıyor tam tersi sizle birlikteyse bu duruma sevinin çünkü kuşlarında ergenlik zamanları vardır :)

aslında ısırması iyiye işarettir çünkü kuşunuz sizden korkmuyor tam tersi sizin parmağınızla güreş yapıyor :) ama eğer ki durmadan sizden kaçıyorsa o başka ama kaçmıyor tam tersi sizle birlikteyse bu duruma sevinin çünkü kuşlarında ergenlik zamanları vardır :)
Korkmuyor korkmasina hatta nerdeyse ben indan korkacam :D ne zaman biter bu ergenlik 3 aylik falan anca kus

isirdigi zaman ona sinirli bakmaniz ve gagasina üflemeniz onun bu yaptigi hareketin sevilmedigini anlayacakdir biraz daha ilgi ve elinizi cekmeyin isirica sonra birkacakdir ic güdüsel olarak yapiyorlar

Maşallah kuşunuz çok tatlı.Tamı tamına aynı şeyleri ben de yaşadım.Parmağımı görür görmez ısırıyor,oyun yapıyordu.Aynı durum.Parmağımı ısırıyor,bir zaman sonra vazgeçiyordu.Hiçbir şey yapmadım sonra kendiliğinden geçti.Korktuklarında bağırırlar diye biliyorum.Benimkide son zamanlarda öyleydi.Garip bir ses çıkarıyor sonra hemen ısırıyordu.Kuşu avuçlamaya çalıştınız mı ? Veya korkutacak bir şey yaptınız mı ? Belki korkuyordur.Ama bence parmağınızı hareketli gördü oyun yapıyor.Kafesine sesli bir oyuncak alın.Hoşuna gider bırakır ısırmayı.

aslında arkadaşların dediği gibi o ısırdığında hemen geri çekmeyin yada ani refleksle onu korkutmayın daha çok ısırır bu sefer oyun değil tehtid algılar.Bu yüzden bırakın ısırsın daha doğrusu ısırdığında elinizi oynatmayın ve ısırması bitince bu sefer siz onu ısırın :) yani elinizle hafif gagasına dokunun ve kızmış gibi bakın ve sakın avucunuza falan almayın böylece zamanla biter bu olay

Tavsiyeler icin tesekkurler hepsini deneyecegim

Son düzenleme: