Karadeniz Pet

Isırma Sorunu

Arda Can Kasap

Yeni Üye
2.5 ayı geçtik ama hala parmağımı kulağımı burnumu ısırmaya devam ediyor.Yalan yok bir keresinde kafesine bir türlü girmeyince epeyce bir bağırmıştım acaba bununla bir alakalı bir durummu.Kuş omzuma geliyor beni takip ediyor sürekli dizimde uyuyor elimden yemde yiyor ancak kafes icinde ve disinda isirmaktan bir turlu vazgecmedi.Tüy dökümüne girdi dediler bunun bir etkisi olabilirmi davranislarinda.Nasil bir yol izlemeliyim yardimlarinizi bekliyorum.

Bu arada burada erkek demistiniz genelde ama disi diyenlerde var birkez daha sorayim dedim.

dişi kuşların genel huyudur normal ısırması. birde yaşı geçmiş alışmaz artık çok zor

Kusunuz dişi isirmamasi için başka bir şeyle ilgilenmesi lazım top oyuncak misket vs. Tüylenme olduğundan da ısırmaları artar doğrudur maşallah Kusunuza

2.5 ayı geçtik ama hala parmağımı kulağımı burnumu ısırmaya devam ediyor.Yalan yok bir keresinde kafesine bir türlü girmeyince epeyce bir bağırmıştım acaba bununla bir alakalı bir durummu.Kuş omzuma geliyor beni takip ediyor sürekli dizimde uyuyor elimden yemde yiyor ancak kafes icinde ve disinda isirmaktan bir turlu vazgecmedi.Tüy dökümüne girdi dediler bunun bir etkisi olabilirmi davranislarinda.Nasil bir yol izlemeliyim yardimlarinizi bekliyorum.

Bence ıssırdığı zaman acısa bile hissetirme ona bi işe yaramadığını anlayınca ıssırmayı bırakır valla dişimi erkekmi anlamadım ben :D dişiyse zaten yapacak bişeyin yok onların ıssırma huyu genetiğinde var her dişi ıssrıyorrrrr :D

kılasik dişi kuşlar ısıırırı 20 -30 günlükken alıştırmanız lazımdı

Isırdığında hiç bir tepki vermeden gagasına doğru hafifçe üfleyin bunu her defasında tekrarlayın bir süre sonra bırakacaktır ısırma alışkanlığını. Ben bu şekilde alıştırıyorum evde olumlu sonuçlanıyo tabi en önemli etken ısırdığında sözlü veya hareketli tepki vermemek.

2.5 aydır oğlum diye seviyorduk biraz garip bir durum olacak simdi disiyse eger :) adi bile şakir yani isim bulayim o halde :)

Geri