petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ısırma sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve tuğba bilge tarafından 15 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. tuğba bilge

merhaba arkadaşlar...
    yaklaşık 2aylık yavru muhabbet kuşum var. eve geleli 1 hafta oluyo.. ilk günlerde ısırma huyu vardı ama bu iyice arttı. bıraksam parmağımı gagasıyla oyup parçalıcak sanki:D çok kötü ısırıyo:/ duman renginde bi kuş bu ve bu türün yabani olduğu bilgisini okumuştum. bi de kafesindeki halkaları gagasıyla tutup kafesin demirlerine çarptırıyo deli gibi. bi de hala ismi yok onu da bi şey yapsak bi fikir falan verseniz:eek:
    ben bu psikoyu nasıl ehlileştiricem yoksa gidip değiştirme talebinde mi bulunayım satıcıya napim sizce:confused:

2. H. Mehmet YILDIZ

1 hafta daha bekle alışmazsa değiştir.

3. Emine MUTLU

dişi mi erkek mi

4. H. Mehmet YILDIZ

parmağını ayanın üzerine koy krnını sev hep konuş onunla. ;)

5. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Dişi ise uğraşmaya değmez

6. tuğba bilge

ceresi koyu pembe.muhtemelen erkek.bi tek uyku saatinde kucağımda uyuyo onun dışında sürekli ısırıyo ayrıca 2 hafta sonra değişim yaparlar mı?

7. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    ismide duman olsun :)

8. Yunus Emre OĞUZ

kuş sevginiz varsa ne olursa olsun evcilleştirirsiniz öyle yaparsanız zoru başarmanın mutluluğu 2 kat olur ama yok hazırdan elime kafama konsun bide onla uğraşamam derseniz değiştirin ama ben pek değiştirme taraftarı değilim (hastalıklı kuşlar hariç tabi ilaç yöntemini doğru uygulayabiliyorsanız onuda değiştirmeyin :D )

9. Volkan ÇAVUŞOĞLU

Beğenileri:
    0

Neden öyle diyosun ya benim kuş da dişi :D

10. tuğba bilge

şu an çok uslu çünkü uykusu var o yüzden ne yaparsam yapayım gık çıkarmıyo ama gündüz çok asabi ısırması onun oyun anlayışı olabilir mi? :D

11. Yunus Emre OĞUZ

ısırdığında dikkatini başka yöne cekin kafesin yan tellerine dokunup ses cıkartın hafiften yüzüne flan üfleyin her ısırısında dikkatini dağıtın belki bırakır

12. Emine MUTLU

inşallah başarırsınız erkekse daha kolay işiniz korktuğundan yapıyor olabilir mi

13. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    zilliler yav sabahtan beri 4 tanesiyle uğraşıyom elim parmağım kan içinde

14. tuğba bilge

uyanınca bir süre sonra ısırmaya başlıyo sanırım elimde durmaktan hoşlanmıyo uyku dışında :(

15. Yunus Emre OĞUZ

elinizde durmak derken kavrıyomusunuz kuşu parmağınızda mı duruyor

16. Emine MUTLU

bu gün bende kızdırdım ısırdı biraz ama sonra barıştık.

17. Emine MUTLU

ben bugun ısığı kapadım öyle parmağımı uzattım görmediği için geldi ama benimkinin ısırma huyu yok bi öyle dene belki alışır

18. tuğba bilge

sevmek için avcuma alıyorum ama sıkmıyorum kuşu yoksa zaten bana gelesi yok kendisinin :) :)

19. Yunus Emre OĞUZ

muhabbet kuşları avucu sevmıyorlar ısırması yaptığınıza bakarak cok normal robot değil ki hayvan ölece dursun sonucda onu kavrıyorsunuz heryerini, kanatlarını acamıyor hareket edemiyor hoşuna gitmez tabi avucuna almanız, parmağınıza alıştırın avuclarsanız elinize hiç güvenmez

20. tuğba bilge

iyi de parmağımı da ısırıyo, ayık olduğu müddetçe ısırıyo

Sayfayı Paylaş