Karadeniz Pet

ısırma sorunu

• Konbuyu başlatan tuğba bilge
  • Başlangıç tarihi
T

tuğba bilge

Guest
merhaba arkadaşlar...
yaklaşık 2aylık yavru muhabbet kuşum var. eve geleli 1 hafta oluyo.. ilk günlerde ısırma huyu vardı ama bu iyice arttı. bıraksam parmağımı gagasıyla oyup parçalıcak sanki:D çok kötü ısırıyo:/ duman renginde bi kuş bu ve bu türün yabani olduğu bilgisini okumuştum. bi de kafesindeki halkaları gagasıyla tutup kafesin demirlerine çarptırıyo deli gibi. bi de hala ismi yok onu da bi şey yapsak bi fikir falan verseniz:eek:
ben bu psikoyu nasıl ehlileştiricem yoksa gidip değiştirme talebinde mi bulunayım satıcıya napim sizce:confused:

parmağını ayanın üzerine koy krnını sev hep konuş onunla. ;)

Dişi ise uğraşmaya değmez

ceresi koyu pembe.muhtemelen erkek.bi tek uyku saatinde kucağımda uyuyo onun dışında sürekli ısırıyo ayrıca 2 hafta sonra değişim yaparlar mı?

kuş sevginiz varsa ne olursa olsun evcilleştirirsiniz öyle yaparsanız zoru başarmanın mutluluğu 2 kat olur ama yok hazırdan elime kafama konsun bide onla uğraşamam derseniz değiştirin ama ben pek değiştirme taraftarı değilim (hastalıklı kuşlar hariç tabi ilaç yöntemini doğru uygulayabiliyorsanız onuda değiştirmeyin :D )

şu an çok uslu çünkü uykusu var o yüzden ne yaparsam yapayım gık çıkarmıyo ama gündüz çok asabi ısırması onun oyun anlayışı olabilir mi? :D

ısırdığında dikkatini başka yöne cekin kafesin yan tellerine dokunup ses cıkartın hafiften yüzüne flan üfleyin her ısırısında dikkatini dağıtın belki bırakır

inşallah başarırsınız erkekse daha kolay işiniz korktuğundan yapıyor olabilir mi

uyanınca bir süre sonra ısırmaya başlıyo sanırım elimde durmaktan hoşlanmıyo uyku dışında :(

elinizde durmak derken kavrıyomusunuz kuşu parmağınızda mı duruyor

bu gün bende kızdırdım ısırdı biraz ama sonra barıştık.

ben bugun ısığı kapadım öyle parmağımı uzattım görmediği için geldi ama benimkinin ısırma huyu yok bi öyle dene belki alışır

sevmek için avcuma alıyorum ama sıkmıyorum kuşu yoksa zaten bana gelesi yok kendisinin :) :)

muhabbet kuşları avucu sevmıyorlar ısırması yaptığınıza bakarak cok normal robot değil ki hayvan ölece dursun sonucda onu kavrıyorsunuz heryerini, kanatlarını acamıyor hareket edemiyor hoşuna gitmez tabi avucuna almanız, parmağınıza alıştırın avuclarsanız elinize hiç güvenmez

iyi de parmağımı da ısırıyo, ayık olduğu müddetçe ısırıyo

Geri