Karadeniz Pet

Isırma ve kıskançlık

• Konbuyu başlatan llua66yzgtll
  • Başlangıç tarihi
L

llua66yzgtll

Guest
Arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır bizde olan dişi kuşumuz fındık insana alışkın ele gelir omuza gelir ağzımızdan yemek yerdi. Sonraları çok şiddetli şekilde ısırmaya baslamıştı. bizde kızgınlıkta diye eş almıştık. tabi bi kaçdefa değiştirmek zorunda kaldık. Mavişle yani erkek kuşumuzla yaklaşık3 4 aydır beraber yumurtlamıştıda ama yatmadı son zamanlarında. Asıl soruma gelcek olursak mesela 3 4 gün once dışarı çıkartırken kafese elimi uzattıgımda elime geliyor hemen ve haifif kasır gibi ısırık atıyordu ama hiçbirşey hissetmiyorum hafif bir gıdıklanma. ama bikaç gündür çok şiddetli şekilde ısırmaya basladı. elimde yaralar açtı kanatacak kadar şiddetli ısırıyor. ve birde erkeği çok kıskanıyor. elime ikitane elma parçası alıyorum erkek birini dişi birini yiyorken dişi birden erkeği kovalıyıp onunkini yiyor. Nedendir acaba? Bu arada sürekli yuvalıktalar. erkek olmasa bile dişi tüm gün yuvalıkta. Bunları kızgınlıktan mı yapıyor sizce ?

Biraz önce mercimeği fırına verdiler valla :D sanırım kızgınlıktan :D

Kuşunuzun yanına eş aldığınızda eşi evcil değilse sorun bundan kaynaklanıyordur. Veya dişi yumurtlayacak tekrardan. Çift kuşları pek rahatsız etmemekte fayda var...

Eşide evcil ama ele alışkın değil yabani değil yani. Rahatsız ediyormuyum bilmiyorum elma yediriyordum sadece

Geri