Karadeniz Pet

Isırmaya çözüm bulamıyorum yardım lütfen

hayrettinilgin

Yeni Üye
Merhabalar 2 aylık albinom var. yaklaşık 3 haftadır bende. kendisiyle çok iyi anlaşıyoruz çok sevecen oyuncu insan canlısı bir kuşum var. günde 2-3 saat kadar dışarı cıkıyor elimde kolumda omzumda duruyor fakat gerek elimdeyken gerek omzumdayken çok ısırıyor parmagımı kulağımı vs nereyi bulursa ısırıyor bazende çok acıtıyor. bunu oyun için yapıyor diye tahmin ediyorum korkudan yapsa yanımda durmazdı. bu alışkanlığından nasıl vazgeçirebilirim yardımcı olun lütfen görüşlerinizi bekliyorum.

Isırmak onların doğasında var, siz ne.kadar önemleye çalışsanınzda fayda etmez tavsiyem kafeste kalamar kemiği bulundurun bu gagalarını törpülemelerine yardımcı olur ve acınız biraz olsada azalır

Isırmak onların doğasında var, siz ne.kadar önemleye çalışsanınzda fayda etmez tavsiyem kafeste kalamar kemiği bulundurun bu gagalarını törpülemelerine yardımcı olur ve acınız biraz olsada azalır

hocam kafesinde kalamar kemiği var zaten. ilk günlerde neredeyse hiç ısırmıyordu şöyle izah edeyim bize ısındıktan yanımıza gelmeye başladıktan sonra ısırmaya başladı. bir de kendini hiç sevdirmiyor kuyruguna bile dokunsam ciyak ciyak bagırıyor ama bizden korkmuyor ki aksine kafesten çıkmak yanımıza gelmek için deli gibi çırpınıyor. çözemedim kuşumu :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:58 -->-> Daha önceki mesaj 18:31 --

konu hakkındaki görüşlerinizi beklemedeyim üstatlar.

Ayynı dertteyim. Birebir aynı. Tepemizden inmez omzumuza konar ama kulak ısırmaya parmak ısırmaya bayılır. Kanadına kuyruğuna da değidirmez beyefendi...

dişilerden uzak durun geçen gün seveyim dedim sıpayı parmağımı kanattı :D

Bir sitede sizi ısıran muhabbet kuşunun suratına hafifçe üfleyin yazdığını okumuştum.İşe yarıyor mu bilmem fakat denemekten zarar gelmez :)

Bu onların normal davranışları olduğu için,çözümü olacağını sanmıyorum.
Herkes dişi kuşundan şikayetçiymiş :) Benim dişi kuşum da ısırmayı çok seviyor ama sanki ısırmıyor öpüyor gibi.Ancak erkek için aynı şeyi söyleyemem.Isırma huyu pek yok ama ısırdığı zaman çok kötü acıtıyor.Hele ki kızgınsa,tüy döküyorsa çok fena :)

Bu onların normal davranışları olduğu için,çözümü olacağını sanmıyorum.
Herkes dişi kuşundan şikayetçiymiş :) Benim dişi kuşum da ısırmayı çok seviyor ama sanki ısırmıyor öpüyor gibi.Ancak erkek için aynı şeyi söyleyemem.Isırma huyu pek yok ama ısırdığı zaman çok kötü acıtıyor.Hele ki kızgınsa,tüy döküyorsa çok fena :)

Maşallah kuşlarınıza :) Aslında bende oyun yaptığı için ısırıyor düşüncesindeyim ısırması bir yana neden kendini sevdirmez kuyruguna dokunsam kıyamet koparır anlamam ama parmagımdanda omzumdan da inmez çok değişik bir kuşum var :) ısırması bazen cok can yaktığı için hala bir çözüm bulurum umudundayım yorumunuz için teşekkürler.

gülü seven dikenine katlanır, kuşu sevende ısırmasına katlanacak :)

Geri