Karadeniz Pet

Isıtma sistemi , Sürüngen Isıtma Pet'i kullanan varmı ?

Emrah Ergul

Yeni Üye
Merhabalar,
Kapalı balkonda besliyorum kuşlarımı , 60E*36D*40Y kafeste beslemekteyim..Kışın balkon soğuk olacağından ufak çapta bir ısıtma sistemi düşünmekteyim.
Termostad buldum. 18 - 25 arasına ayalayacağım.

- Isıtıcı için 5 W - 150 W kadar bir çok ürün inceledim. İlk etapta 25 veya 50W lık bir seramik Ampul (Siyah ) ile düşünüyordum Kafesin 20 - 30 cm üzerine asılacak.

- Fakat Son olarak sarfiyat ta daha ekonomik olan olarak Sürüngenler için 10 W - 50 W kadarbir Isıtma Pet'i buldum. 14 W lık bir Pet'i kafesten 3 -5 cm ara vererek duvara monte etsem..Tüm Kafes boyunca ... Isıtmada yararlı olurmu...veya kuşlara zararı olurmu...Sıcaklı nasıl olur..Bu Pet'leri bilen varmı ?

Mesela Link'teki 5 W tan 28 W a kadar çıkabiliyormuş...

https://tr.aliexpress.com/item/1PC-...7f-47f0-9b76-9020ef9e913a&transAbTest=ae803_3

Biraz fizik bilgisi biraz biyoloji lazım ama ben sözelciyim :) mantıken yukarı koyduğunuzda çok faydalı olmaz, alttan ısıtma yapayım deseniz, tabanda bakteri üremesi için çok uygun ortam ve ağır koku oluşur, yandan ısıtma da soba gibi olur, bir tarafları sıcak, diğer tarafları soğuk olur. Nerede yaşadığınızı yazmamışsın ama havayı ısıtmak her zaman daha sağlıklı olur.