petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ispinoz cinsiyet

Konusu 'Cinsleri ve Irkları' forumundadır ve prax tarafından 8 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. prax

prax New Member

Beğenileri:
    0
    Selamlar ikisini de erkek bildiğim ispinozlarıma yuvalık koymuştum . Üzerine yuva Yaptılar . Acaba biri gerçekten dişi mi yoksa erkek Dişi olmadan da yuva örermi ?

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. İsnail Meric
    Gizli

Tepeli olanın göğüs ve yandan ayrıntılı resimlerini koyarsan net bir cevap verebilirim. Siyah yanaklı zebraların dişilerin yanaklarıda erkekler gibi olur

3. prax

prax New Member

Beğenileri:
    0

Yeterli mi fotolar abi

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

4. İsnail Meric
    Gizli

Evet yeterli :) Bir dişi bir erkek maşallah dişin çok güzel ona siyah yanaklı bir erkek bulabilirsen daha iyi olur..

Dişi Erkek

Erkek

#4 İsnail Meric, 8 Mart 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Mart 2015
  5. prax

prax New Member

Beğenileri:
    0

Çok teşekkür ederim abi.

O zaman muhabbet kuşları gibi değil bunlar . Muhabbetlerde Dişi istemedikçe olmuyordu. Bunlarda oluyor dimi Anladığım kadarıyla

6. İsnail Meric
    Gizli

Rica ederim. Evet zebralar muhabbetler gibi değiller yuvalarında uyurlar kuluçkaya nöbetleşe yatarlar yavrulara beraber bakarlar çiftleşme olmasada ip vs taşırlar ama seninkiler yuvaya taşımamış iplerini :) hiçbirşey olmasada yemliğin içinede yumurtlar bunlar.

Bendeki 15 çift zebranın kimi tahta yuvayı seviyor kimi açık kanarya yuvasını kimide üstünü kapattığım kanarya yuvasını ama hasır yuva takmıyorum ayakları sıkışıp kopuyor.

sende birtane plastik kanarya yuvası alırsan yavru ölümlerinde kokuşmadan müdahele edebilirsin :)

7. prax

prax New Member

Beğenileri:
    0

Acaba yaş tahmini yapabilirmisiniz. Internette araştırdım fakat bulamadım...

Öğrenmek de istiyorum :)

8. İsnail Meric
    Gizli

Zebra larda yaş tahmini zor :) yavru değiller gagaları kırmızılaşan kuşlar 3-4 aylıkken üremeye başlıyor yani üreme yaşına gelmiş kuşlar

9. prax

prax New Member

Beğenileri:
    0

Teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş