Karadeniz Pet

İst. Eminönü.... Kuş Pazarı

djmuncher

Yeni Üye
Arkadaşlar Eminönündeki kapalı çarşının içinde hala kuş pazarı duruyor mu ? Bileniniz var mı

evet duruyor ama pek bir fiyat farki yok kendi oturdugun çevdeki kuşculardan alsan daha iiyi diye düşüyorum oraya verdiğin yol parasi ile mahallene yakın olan kuşu nun satiği kuş ile yanı paraya geliyor. bizim bir polis abi almaya gitimişti oraya o söylemişti. 11 tl ise orda da senın mahallenın kuşusunda 15 20 tl dir kuşun fiyati.

evet duruyor ama pek bir fiyat farki yok kendi oturdugun çevdeki kuşculardan alsan daha iiyi diye düşüyorum oraya verdiğin yol parasi ile mahallene yakın olan kuşu nun satiği kuş ile yanı paraya geliyor. bizim bir polis abi almaya gitimişti oraya o söylemişti. 11 tl ise orda da senın mahallenın kuşusunda 15 20 tl dir kuşun fiyati.

pki ne ırklar var orda yani hep yerli mi var ?

hepsinden var jombo hollanda vs gibi kuşlari bulabilirisin.

eyw. saolun

ama dediğim gibi sizin çevreniz deki kuşuculardan alirsaniz daha uyuguna gelir en azindan yol parasi vermesiniz... yol parasi ile çevrenizdeki kuşcunun satiği kuşun fiyatina denk geliyor...

Eminönünden kuş almanızı tavsiye etmiyorum. Leş gibi kafeslerde duruyor kuşlar. Yetmezmiş gibi çift kapılı işyerleri olduğu için sürekli bir hava akımının içindeler.

Bende tavsiye etmiyorum, bazen benim hamstera yem almaya gidiyorum, o kuşların taşıma şekillerini, kafeslerde hastalanmış, ölmüş yatan kuşları görüncede asla diyorum.

Çok dikaktli inceleyip almanı öneririm eğer kuş alacaksan. Hastalık en üst seviyede çünkü. Orda fark etmezsin gider evde fark edersin hasstalığı, böyle şeylerde mümkün. Özellikle solunum hastası olanları orada fark etmek imkansız oluyor. Anca evde hırıldadığını anlıyorsun kuşun. Tecrübe edindim.

Aman o rezalet ortama o adamlara para kazandırmak mı? sakın..sizin bir çift beslediğiniz kafeste tam tamına 30 kuş saydım..hasta kuşların hepsi ve mutasyon olarak estetik görülmeyenler güneşin altında ve dükkanların önünde ölüme terkedilmişti..ve fiyatları 10-15 TL

Aman haaa sakın alma ben 1 ay önce bir çift jumbo muhabbet aldım. Hasta çıktı bir tanesi 1 aydır veteriner ilaç dolaşıyorum. Daha çaresini bulamadım. Adama telefon ediyorum mırın kırın ediyor. İyi bir kazık yedim anlayacağın. Orada temiz kuş bulman neredeyse imkansız.

Bizim bir arkadaşta sultan papağanı aldı kuş hasta çıktı degistirdi. Yeni verdiği kusta 1 hafta içinde öldü.

hafta sonu yapmıs oldugum gözlemlere dayanarak yazıyorum eminönü kapatılmalı hayvan severlerin eylem yapması gerekir cam akvaryumlara bile kus dolmurmuslar kusların bir kısmı hasta . hastalar diğer kuslarla içiçe 1 kafeste en az 30 50 arası kus var çift diye sattıkları kusların bi kısmı aynı cins bir kısmı hasta lütfen dikkat edelim arkadaslar buraya

çek muhabbet ağırlıklı :) En sonda sırf kanarya ve muhabbet satan bir kuşçu var onun kuşları biraz daha iyi . Ayrıca mahallendeki kuşçudan almanla aynı fiyata gelmiyor. Kuş pazarını gezmenin keyfi bir farklı oluyor. Yüzlerce kuş bakıyorsun içlerinden içine sinen bir tanesini alıyorsun. Sağlık durumunu iyice gözlemlemen gerekiyor.

Gittiğide tüm kuşçulara girmen lazım. Fiyat bir yerde aynı değil çünkü. Kimisi çek muhabbeti 25'ten satarken, kimisi aynı kalitedeki kuşu 75'ten satıyor. Bir kuşçu var ki roada tam bir kazıkçı ve şerefsiz. 2 yer var benim güvendiğim o kadar. Dükkan ismini bilseydim söylerdim.
+
Alacağın kuşu eline alıp kesin incelemen lazım. Dış görünüşte sağlam gibi gözükse bile, deride ağır ahsarlar olabiliyor bizzat şahit oldum. Kuşu eline alıp tüyleri kaldırıp derilerine bakmalısın, kanat kontrolü yapmalısın.

Kuş almadan önce iyi bir inceleme şart.
Tavsiyem önce forumda kuş satanların kuşlarına bakman. 10 lira fazla ver sağlam kuş al forumdan daha iyi.