Karadeniz Pet

Istanbul Eminonu

Mustafa Yildiz

Meraklı Üye
Istanbul Eminonudeki kus pazarinda cift muhabbbet kuslari kactan basliyor

en son sorduğumda 60-70 arasıydı çiftler. 4 ayda fiyat değiştiğinide sanmam.

pazarlık yapıyor hepsi, 50 tl yazdıgı kuşu 30-35 e bırakıyorlar..çiftlerde de böyledir sanırım...

İstanbula gittiğim de görmüştüm 80 tl demişti.

Eminönünde çok iyi araştırmanız gerek. çakal çok var benim beğendiğim çifte 65 tl fiyat vermişti. dişi kuş yuvalıktaydı ancak kuşlar pis diye almamıştım. takasına göre değişir 20 tlde alabilir 30 tlde fark olarak. ama tavsiyem bilgili değilsen bu konuda iyi anlayan birisiyle git. orada kandırılma riskin büyük.

Eminönünde 80 TL'den başlıyor çift fiyatları ama tavsiye etmiyorum çünkü genelde yavruluk döneminde hastalık geçirmiş veya satılamamış olan büyük kuşları sadece eş satmak amacıyla birleştiriyorlar eş tuttuklarıda pek söylenemiyor :) forumdan damızlık satan arkadaşlardan almanızı öneririm.İlla Eminönü derseniz çok dikkatli olmalısınız abi bunlar çok iyi al bunları git diyip hemen pakete koyup veriyorlar sakın kanmayın herşeyiyle gözlemleyin özellikle kendilerine ayırdıkları kuşları sorun onlar biraz daha pahalı ama daha iyi kuşlar oluyorlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
oradan kuş alacağınıza gidin petshoptan alın bir nebze daha iyidir, en azından sorun cıktıgında muhattabınız olur,

oradan kuş alacağınıza gidin petshoptan alın bir nebze daha iyidir, en azından sorun cıktıgında muhattabınız olur,

Arkadaşıma katılıyorum. İstanbulda çok sağlıklı kuş satan yerler var araştırıp oralardan almalısın. biraz fazla verirsin ama sağlıklı kuşlar edinirsin.

Dikkate alacagim ama benim aile biraz ters forumdada guzel kuslar var simdi ben forumdan alsam parayi benim odemem gerekir fazla paramda yok ama babam eminonunden alirsak o odeyecek yanimda abimide goturebilirim o tecrubelidir buralardaki petshoplarda esli kuslar yok ona bakarsaniz adam gibi kus yok hepsi hasta

Son düzenleme:
ben bugün 2 kuş aldım emin önünden değil petshoptan, 110tl dedi 80tl'ye anlaştık. eş değiller ama özellikle erkek çpk hoşuma gitti.

ben bugün 2 kuş aldım emin önünden değil petshoptan, 110tl dedi 80tl'ye anlaştık. eş değiller ama özellikle erkek çpk hoşuma gitti.
Es olmayan kusa gore biraz pahali degilmi gene indirmissiniz ama bana pahali heldi esemi atmislardi yoksa tek tek mi aldiniz

size bir cift ayarlayalım uyguna, neresindensiniz istanbulun?

vallahi kardeşim eminönünde para ödeyen baban petsopada öder. hasta kuş alıp hem parana hemde hayvana yazık etme derim. ben kız arkadaşıma hediye olarak 70 tlye aldım çiftini gyette sağlıklı kuşlardı. yada biraz sabret harçlıklarını biriktir öyle al :)

Es olmayan kusa gore biraz pahali degilmi gene indirmissiniz ama bana pahali heldi esemi atmislardi yoksa tek tek mi aldiniz

Hayır eş değildiler 80tl anlaştık ikisini, benim kuşu 30tl. saydı 50tl. verip çıktım dükkandan. belki eminönünden 10-15tl daha uygun alama şansım olurdu ama yol parası ve zaman kaybınıda eklersek aynı hesaba gelmiş olucaktı. birde daha önce balık besliyordum, eminönünden aldığım balık eve gelesiye ölüyordu, o yüzden pek güvenemiyorum eminönüne.

Yeni aldığım kuşlar bunlar.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/cins...glik-durumlari-hakkinda-28204.html#post276146

Son düzenleme:
Şimdiden hayırlı olsun. Bence Atılım Abinin teklfini kabul et.

Geri