Karadeniz Pet

İşte kuşumuz fıstık

I

ibrahimuysal

Guest
Merhaba arkadaşlar,
Forumunuza yeni üye oldum. Kızım çok istediği için ona bir muhabbet kuşu aldım. Bakımı konusunda araştırma yaparken sitenizi gördüm. Hem sevincimizi sizlerle paylaşmak hem de önerilerinizi ve eleştirilerinizi almak istiyorum. Böylece kuşumuzu daha sağlıklı bakabileceğimi düşünüyorum. Kuşumuz ' fıstık ' 1 yaşında imiş. Ayağında bir de bilezik var. Jumbo muhabbet imiş. 2 gündür bizimle. Fotoğraflarını da ekliyorum.
Eleştiri ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
xRjjVG.jpg

ek55g7.jpg

tüneğin tahta olması sağlıklı olur suluğun önüne tünek koyun rahat etsin kuş kuşunuz erkek

Ustam öncelikle hoşgeldiniz.

Lâkin muhabbet kuşlarının geniş alana ihtiyacı vardır. 30-40 TL'ye güzel ve köşeli kafesler alabilirsiniz. Veya ÜRETİCİNİN YANINDAYIZ sitesinden 20-25 TL'ye geniş kafesler bulabilirsiniz. Çünkü yuvarlak ve dar kafesler iyi olmuyor muhabbet kuşları için.
Tünek ahşap olmalı. Ve sizin kullandığınız normal yemliği hergün üflemeniz gerekiyor çünkü yem kabukları üstte kaldığı için kuş aç kalabilir. Akıllı yemlik alırsanız daha rahat edersiniz. 5 TL civarındadır fiyatı. Ahşap tünek de 1-2 TL.

Ayrıca 1 yaşında büyük bir kuşu ele alıştıramazsınız. Yeni yeme düşmüş veya en fazla 2 aylık kuş alırsanız rahatça eğitebilirsiniz. Eğitiminde veya ötümünde ırk farkı yoktur, bunu da belirtmiş olayım. Soran üyelerimiz olabiliyor çünkü.

Tekrardan hoşgeldiniz, kuşunuzla hayırlı sağlıklı ömürler dilerim sizlere.

Teşekkürler Bedirhan Bey, tahtayı yediklerini duymuştum o nedenle plastik aldık herşeyi. Sebebini öğrenebilir miyim? Doğal olduğundan mı öyle dediniz acaba?

tahtayı yemekten çok tırnaklarını bilemek üzere kullanıyorlar tırnağı uzarsa kesmek zorunda kalabilirsiniz ve de tırnağını keserken kuşunun ölümüne sebep olanlar var mesela daha önce bilgim olmadığından eski kanaryamın tırnağını kanattım keserken ve öldü

Ustam öncelikle hoşgeldiniz.

Lâkin muhabbet kuşlarının geniş alana ihtiyacı vardır. 30-40 TL'ye güzel ve köşeli kafesler alabilirsiniz. Veya ÜRETİCİNİN YANINDAYIZ sitesinden 20-25 TL'ye geniş kafesler bulabilirsiniz. Çünkü yuvarlak ve dar kafesler iyi olmuyor muhabbet kuşları için.
Tünek ahşap olmalı. Ve sizin kullandığınız normal yemliği hergün üflemeniz gerekiyor çünkü yem kabukları üstte kaldığı için kuş aç kalabilir. Akıllı yemlik alırsanız daha rahat edersiniz. 5 TL civarındadır fiyatı. Ahşap tünek de 1-2 TL.

Ayrıca 1 yaşında büyük bir kuşu ele alıştıramazsınız. Yeni yeme düşmüş veya en fazla 2 aylık kuş alırsanız rahatça eğitebilirsiniz. Eğitiminde veya ötümünde ırk farkı yoktur, bunu da belirtmiş olayım. Soran üyelerimiz olabiliyor çünkü.

Tekrardan hoşgeldiniz, kuşunuzla hayırlı sağlıklı ömürler dilerim sizlere.

Hoşbulduk Cihat Bey,
Artık kuşu değiştirme şansımız yok. Ele alışma durumu olsa iyi olurdu, bekleyip neler olacağını göreceğiz artık. Kafesi pet shop tavsiyesi üzerine aldım. Daha genişi evde çok yer tutacak diye düşünmüştük. Bir şekilde uygun bir kafes edineceğiz o zaman. Linkini verdiğiniz siteyi de inceliyorum. Belki dıy bir kafes çalışmasına başlamak iyi olacak. Akıllı yemliği duymuştum ama kuşu aldığım pet shopta yoktu, kısa zamanda edinelim o zaman.

Hoşbulduk Cihat Bey,
Artık kuşu değiştirme şansımız yok. Ele alışma durumu olsa iyi olurdu, bekleyip neler olacağını göreceğiz artık. Kafesi pet shop tavsiyesi üzerine aldım. Daha genişi evde çok yer tutacak diye düşünmüştük. Bir şekilde uygun bir kafes edineceğiz o zaman. Linkini verdiğiniz siteyi de inceliyorum. Belki dıy bir kafes çalışmasına başlamak iyi olacak. Akıllı yemliği duymuştum ama kuşu aldığım pet shopta yoktu, kısa zamanda edinelim o zaman.

NaturBird' de İzmir'de bir firma diye biliyorum, bi' görüşün isterseniz.

Hayırlısı olsun.

Bugün ağaç tüneklerden aldım ve kafese göre kesip taktım. Bir de akıllı yemlik aldım ve kafes yuvarlak olduğundan ancak içine koyabildim, kapıya olmuyor maalesef. Dediğiniz gibi arkadaşlar biraz yer darlığı yaşamaya başladık bile.

eyXoY7.jpg

eX5qnO.jpg

Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Sırada kafes büyütme var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hoşgeldiniz, maşallah kuşunuz fıstık yakışıklıymış :)

kafesi mutlaka degistirin, hareket alani cok kisitli bu sekilde. Mumkunse yatay telli bir kafes alin ki tirmanmasi kolay olsun. Bu arada masallah kusunuz cok saglikli gorunuyor.

Samet Bey ve cocomade nickli arkadaşıma teşekkür ederim. Hayvanları bir şekilde evimizde yaşatırken mümkün olduğu kadar stresten uzak ve doğasına yakın yaşatmak için elimizden geleni yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Evet kafes hakikaten dar ve acilen büyütmek gerekiyor. :(

Geri