Karadeniz Pet

İşte Paşamın İlk ve Son Hali (Eğitim Video)

• Konbuyu başlatan Filiz BAYIR
  • Başlangıç tarihi
tebrik ederim cok guzel bi ilerleme kaydetmissiniz.. size guvenmeye baslamis belli ki. :) bundan sonra egitim ve konusturma corap sokugu gibi gelir, her gun ozellikle sabahlari elinize alin dudak hizaniza getirip sakin bir ses tonuyla ogretmek istediginiz kelimeyi pasanin ilgisi dagilana kadar tekrarlayin..

tebrik ederim cok guzel bi ilerleme kaydetmissiniz.. size guvenmeye baslamis belli ki. :) bundan sonra egitim ve konusturma corap sokugu gibi gelir, her gun ozellikle sabahlari elinize alin dudak hizaniza getirip sakin bir ses tonuyla ogretmek istediginiz kelimeyi pasanin ilgisi dagilana kadar tekrarlayin..

çok teşekkürler öncelikli hedefim bize çok güven duyması..konuşması benim için ikinci sırada yer alıyor güvenini tamamen kazanabilmek için başka neler yapmalıyım

çok teşekkürler öncelikli hedefim bize çok güven duyması..konuşması benim için ikinci sırada yer alıyor güvenini tamamen kazanabilmek için başka neler yapmalıyım

guven kazanmasi icin neler yapmaniz gerektigini degil de neler yapmamaniz gerektigini soyleyebilirim oncelikle; kusunuzu hicbir durumda avuclayarak tutmayin, cocugunuz var sanirim ozellikle onlarin kusunuza olan tutumu cok onemli bu konuda onlari yonlendirin; kafesteyken ani sarsintilar, ani sesler kusunuzu cok korkutabilir. Yapicaginiz sey cok kolay aslinda ona ailenin bi bir bireyi gibi davranin, aksamlari sizinle birlikte tv izlesin mesela, mumkun oldugunca cok sizinle vakit gecirsin. Minik odullerle onu mutlu edin bu bir dilim elma olabilir, kucuk bir parca dal dari olabilir. Sizin ona zarar vermeyeceginizden emin oldugunda emin olun o size daha cok adim atacaktir. :)

guven kazanmasi icin neler yapmaniz gerektigini degil de neler yapmamaniz gerektigini soyleyebilirim oncelikle; kusunuzu hicbir durumda avuclayarak tutmayin, cocugunuz var sanirim ozellikle onlarin kusunuza olan tutumu cok onemli bu konuda onlari yonlendirin; kafesteyken ani sarsintilar, ani sesler kusunuzu cok korkutabilir. Yapicaginiz sey cok kolay aslinda ona ailenin bi bir bireyi gibi davranin, aksamlari sizinle birlikte tv izlesin mesela, mumkun oldugunca cok sizinle vakit gecirsin. Minik odullerle onu mutlu edin bu bir dilim elma olabilir, kucuk bir parca dal dari olabilir. Sizin ona zarar vermeyeceginizden emin oldugunda emin olun o size daha cok adim atacaktir. :)

şu anda tek sıkıntımız kafese girmiyor ben de yakalamaya çalışmak yerine ışıkları söndürüp beni görmeden onu yakalıyorum ve karanlıkta kafesine koyuyorum..başka çözüm öneriniz var mı..bu yaptığım yanlış belki ama mecburum kafes dışında bırakamam geceleri...

şu anda tek sıkıntımız kafese girmiyor ben de yakalamaya çalışmak yerine ışıkları söndürüp beni görmeden onu yakalıyorum ve karanlıkta kafesine koyuyorum..başka çözüm öneriniz var mı..bu yaptığım yanlış belki ama mecburum kafes dışında bırakamam geceleri...

yakalayip koymayin derim ben, bizimki de bazen inatlasiyor aksamlari salon kapisina geldigimizde kafese goturecegimi anlayip hemen ucuyor ben de isigi kapatip elime alip goturuyorum karanligin korkusuyla zaten elimden baska bir yere gitmiyor ya da elimde bi kagit parcasi ya da telefonla, bi yiyecekle oyalayarak goturuyorum. 9 aydir benimle kusum sadece bir kere ilac sikmak icin avuclayarak tuttum onun disinda hic tutmadim dusunun, her durumda parmagima konarak gelmesini sagliyorum ne olursa olsun.

sayenizde teşekkürler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:34 -->-> Daha önceki mesaj 11:32 --

çok teşekkür ederim...inşallah bize iyice alışır...güvenini tamamen kazanmak istiyorum..onu çok seviyoruz....konuşursa iyi olur tabi ama konuşmasa da o kadar önemli değil :)

siz onun güvenini coktan kazanmışsınız video dan belli yapacagınız tek şey kulagına fısıldamak hergün.

bu duruma nasıl getirdiniz acaba ilk aldıgınız günden itibaren neler yaptınız benmde 5 gündür bende olan 2 aylık kuşum varda

eve getirdiğim ilk 1 hafta yemliklerine yem koymadım sürekli elimden yem yedirdim..sonra dışarı saldım ve elimden yedirmeye devam ettim..baya zor bir iş çünkü aç kalmaması lazım günah hayvana...elime alıştıktan sonra sediği bikaç oyuncak keşfettim ve onları elime alınca geliyor şimdi :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:02 -->-> Daha önceki mesaj 13:57 --

siz onun güvenini coktan kazanmışsınız video dan belli yapacagınız tek şey kulagına fısıldamak hergün.

teşekkürler yorumunuz beni çok mutlu etti..bir de 2 . videoda ceresi açıça belli oluyor acaba dişi olma ihtimali var mıdır sizce...sanki cere rengi açılıyor gibi geldi bana bir de evde 6 aylık başka bir erkek kuşumuz var paşaya yem kusuyor falan şüphelendim açıkçası :)

Abi nasıl eğittniz bu ya bu hale nasıl getirdiniz.

Abi nasıl eğittniz bu ya bu hale nasıl getirdiniz.

eve getirdiğim ilk 1 hafta yemliklerine yem koymadım sürekli elimden yem yedirdim..sonra dışarı saldım ve elimden yedirmeye devam ettim..baya zor bir iş çünkü aç kalmaması lazım günah hayvana...elime alıştıktan sonra sevdiği bikaç oyuncak keşfettim ve onları elime alınca geliyor şimdi...çok büyük sabır gerektiriyor

güzel ama video lar niye kısa kısa çektiniz biraz daha uzun olsa iyi olurdu tşkler..

güzel ama video lar niye kısa kısa çektiniz biraz daha uzun olsa iyi olurdu tşkler..

daha yeni alışıyor fotoğraf makinasından korkabilir diye çekindim...sevincimi paylaşmak istedim bir de benim durumumda olanlara umut olsun diye çektim..inşallah paşamız şöyle iyice bir alışsın bize daha güzellerini de çekeriz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:15 -->-> Daha önceki mesaj 14:56 --

Herkese teşekkürler