Karadeniz Pet

Istemsiz kafa oynatma

• Konbuyu başlatan Abdullah AKBULUT
  • Başlangıç tarihi
A

Abdullah AKBULUT

Guest
Merhaba arkadaslar muhabbet kusum cuma gününden beri hasta.soguk alginligi vardi neoteramisin+vitamin,ishal ilaci ve evitse verdim soguk alginligini atlatti fakat cuma gecesinden beri istemsiz olarak sürekli kafasi ile vücudu sola hareket ediyor.sag ayagininda da cok kuvvet yok ama sikisma vs olmadi.ucmasinda cok büyük sorun yok.durum böyle olunca uyuyamiyor,yem yiyemiyor,su icemiyor.ben tutup yemini yediriyorum istahi yerinde fakat yinede zayifladi.bircok veterinere sordum cogu kustan anlamiyor dün biri göz ucu ile bakip ilacin dozajini fazla vermis olabilirsin bol bol su icir dedi felc degilmis.su ana kadar hic düzelme yok bu konuda bilgisi olan arkadaslar lütfen yardimci olun.

http://www.youtube.com/watch?v=8-SfnyZUywc&feature=youtu.be

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gerçekten yardım etmeyi çok isterdim. Bir fotoğraf koyabilir misiniz? Hem bu işten iyi anlayan arkadaşlar var, onlara daha sağlıklı yorum yapabilmek için yardımcı olmuş olursunuz.

tesekkürler.. Inanin gúnlerdir gözûme uyku girmiyor onun o halini görüpte beklemek cok üzûyor beni.su anda okuldayim aksam video ekleyim o zaman

Kuşun salla baş olmuştur büyük ihtimalle tedaviside yok artık bu duruma kuşun nekadar dayanabilirse okadar yaşar :( :(

Kuşun salla baş olmuştur büyük ihtimalle tedaviside yok artık bu duruma kuşun nekadar dayanabilirse okadar yaşar :( :(

sallabaş hastalığını araştırdım hocam etkileri benim kuşun sorunları ile çok benzemiyor birde dün bir yerde muhabbet kuşları sallabaş olmaz demiş genelde güvercinlerde görülürmüş.1-2 saate video ekleyeceğim o zaman inşallah sorunun çözümünü buluruz tedavi edebiliriz

Sağ taraftan felc gibi geldi bana çünkü kafadan ayaklara kadar iniyor başıma gelmediği için nasıl bir tedavi olur bilmiyorum ama kuşunuz çok güzel İnşallah kurtulur sizde mutlu olursunuz geçmiş olsun

Gecmiş olsun allah şifa versinn
teşekkürler hocam
Sağ taraftan felc gibi geldi bana çünkü kafadan ayaklara kadar iniyor başıma gelmediği için nasıl bir tedavi olur bilmiyorum ama kuşunuz çok güzel İnşallah kurtulur sizde mutlu olursunuz geçmiş olsun

inşallah felç değildir veteriner felç değil dedi uçmasında vs sıkıntı yok ama bilmiyorum kuşu çok seviyorum çok sevimli insana çok alışkın bu da sağlıklı halinden bir resim
y1dhP.jpg

Genelde güvercinlerde sallabaş görülür ama muhabbet kuşlarında da oluyor çokta gördüm ama bu salla baş değil neoteramisin ilaçtan kaynakladığını düşünüyorum çünkü yan etkilerinde geçici bir lokal reaksiyona neden olabilir. diye geçiyor neoteramisin+vitamin,ishal ilaci ve evitse bukadar ilaç yüklemesi yapılmaz hayvana kesin ilaçlardan kaynaklandı suluğunda vitamin veya başka ilaç varsa hemen dök sade su içir hayvana sakın ilaç türünden bişey verme inşallah düzelir çokta güzel bi kuşun varmış

kuşunuz çok tatlı ama mobil olduğu için izleyemiyorum inş iyileşir . .

Genelde güvercinlerde sallabaş görülür ama muhabbet kuşlarında da oluyor çokta gördüm ama bu salla baş değil neoteramisin ilaçtan kaynakladığını düşünüyorum çünkü yan etkilerinde geçici bir lokal reaksiyona neden olabilir. diye geçiyor neoteramisin+vitamin,ishal ilaci ve evitse bukadar ilaç yüklemesi yapılmaz hayvana kesin ilaçlardan kaynaklandı suluğunda vitamin veya başka ilaç varsa hemen dök sade su içir hayvana sakın ilaç türünden bişey verme inşallah düzelir çokta güzel bi kuşun varmış

teşekkürler hocam inşallah düzelir hayvan besleyen insanlar anlıyor bizim halimizden beslemeyen insan ise gülüp geçiyor.aslında ilaçları her zaman tırnak ucu kadar veriyordum sanırım bu sefer biraz fazla oldu hastalığı geçti ama yan etkisi sanırım böyle oldu.aynen sizin söylediklerinizi veterinerde söyledi bol bol su içir dedi ama suyu da içmemek için diretiyor inşallah kalıcı değildir

teşekkürler hocam inşallah düzelir hayvan besleyen insanlar anlıyor bizim halimizden beslemeyen insan ise gülüp geçiyor.aslında ilaçları her zaman tırnak ucu kadar veriyordum sanırım bu sefer biraz fazla oldu hastalığı geçti ama yan etkisi sanırım böyle oldu.aynen sizin söylediklerinizi veterinerde söyledi bol bol su içir dedi ama suyu da içmemek için diretiyor inşallah kalıcı değildir[/QUOT

Kuşum düzeldi demeni bekliyorum arkadaşım gerçekten üzüldüm çok güzel bi kuşun var inşallah düzelir bizde seviniriz

teşekkürler hocam inşallah düzelir hayvan besleyen insanlar anlıyor bizim halimizden beslemeyen insan ise gülüp geçiyor.aslında ilaçları her zaman tırnak ucu kadar veriyordum sanırım bu sefer biraz fazla oldu hastalığı geçti ama yan etkisi sanırım böyle oldu.aynen sizin söylediklerinizi veterinerde söyledi bol bol su içir dedi ama suyu da içmemek için diretiyor inşallah kalıcı değildir[/QUOT

Kuşum düzeldi demeni bekliyorum arkadaşım gerçekten üzüldüm çok güzel bi kuşun var inşallah düzelir bizde seviniriz

başka bir forumda felç demişler ama felç olma ihtimali var mı?felç olsa uçamazdı sanırım.veterinerde felç değil dedi ama göz ucu ile baktı eline alıp incelemedi bile.inşallah en yakın zamanda iyileşir buradan gelişmeler olursa bildireceğim..biraz araştırdım ayak felci,kramp gibi durumlarda güvercinlere dekort adında bir ilaç veriyorlarmış çok iyi geldiğini söylüyorlar bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence çok fazla hareket ettitme ilaç yan etkisi bunlar bol bol temiz su içirin musluk suyu olmasın. alanını daraltın bi kutuda sıcakta da bırakabilirsiniz inşallah iyileşir.

Bence ilaç falan verme kardeş ben okudum özelliklerini senin kuşla alakası yok sen sade su yem ver bekle inş. düzelir

bence çok fazla hareket ettitme ilaç yan etkisi bunlar bol bol temiz su içirin musluk suyu olmasın. alanını daraltın bi kutuda sıcakta da bırakabilirsiniz inşallah iyileşir.
inşallah ilaç yan etkisidir kalıcı bir hasar olmaz.suyu da içiremiyorum.Ankara da çeşme sularını uzun süredir evde de içmiyoruz hazır su kullanıyorum

Bence ilaç falan verme kardeş ben okudum özelliklerini senin kuşla alakası yok sen sade su yem ver bekle inş. düzelir

vitamin versem sorun olur mu ki?sağolsun annem ben okuldayken sürekli ilgilenmiş yem,yeşillik vs...yedirmiş az da olsa su içirmiş şu anda kuşta düne göre az da olsa iyileşme var gibi geldi

ağzına bal damlatırsan suyu çok içeceğini okumuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Cok gecmis olsun en yakin zamanda insallah eski sagligina kavusur

Geri