petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İşten çıkartıldım.

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve Berk Sönmez tarafından 4 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Berk Sönmez

Beğenileri:
    0
    1.5 senedir çalıştığım yerden uyuduğum gerekçesiyle işten çıkartıldım.Uyuyan sadece ben değilim diğer elemanlar 3/4 kere uyurken patronlara yakalandı.Ben uyurken hiç yakalanmama rağmen çıkartılan ben oldum.Önceden haber vermeksizin işe diye gidiyorum maaşım verilip işten çıkartıldığım söyleniyor. Bu nasıl bir saçmalıktır?

2. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    biri ispiyonlamistir belli ki. hakkinda hayırlısı olsun.insallah daha iyi is sahibi olursunuz.

3. Poyraz KURT

Poyraz KURT New Member

Beğenileri:
    0
    allah bi kapiyi kapatir birini acar

4. Deniz HAN

Deniz HAN New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadas larina uyucak kadar guwenmicekdin.ispiyon yaparlar sonra biz demedik derler gecmis olsun

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  6. Berk Sönmez

Beğenileri:
    0
    İspiyonlasalar bile yakalanan onlar :) benim çıkartılmamda başka bir muhabbet var ama çözemedim hayırlısı olsun kısmet böyleymiş yeni iş buldum zatzaten. Zoruma giden olay bi kaç ay önce işten çıkacağım zaman kardeş ayağına yatan patron şimdi haber vermeksizin çıkartıyor zoruma giden bu oldu benim. Levent abi iş pompacılık

7. Vexille

Vexille New Member

Beğenileri:
    0
    Hakkında hayırlısı.

8. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Tazminatın verilmedi ise talep ediniz.

9. ejder88

ejder88 New Member

Beğenileri:
    0
    Kabak sana patlamış kardeşim.

10. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    diğer arkadaşlarda uyuyor ama işten çıkartılmıyor demek, bir savunma şekli değildir, işverenin ile seninle olan sözleşmede zaten öle bir madde yoktur. İşverenin 100 de 100 haklıdır ve sitem etmeye hakkın yok. sen ona emeğini , bilgini gücünü satıyorsun oda alıyor, karşılığında sana maaş olarak ücret ödüyor. Ailene işten çıkartıldığını söyle gizlemenin anlamı yok, Çalışana iş herzaman vardır,
    önemli olan hakkını vererek çalışmak, bu yaparken de hakkını alabilmektir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:11 -->-> Daha önceki mesaj 12:10 --

ne hakla talep edecektir tazminatı kusurlu davranışta bulunmuştur arkadaş, büyük ihtimalle de güvenlik görevlisidir mesleği

11. Abdullah AKDAL

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Tecrübee, tecrübee, tecrübe ..

12. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Oncelikle digerleri uyuyor bi bahane degildir diyen arkadasa cevap olarak soyluyorum. Pek tabi bir bahanedir. Isveren , iscilerine karsi esit tutum icerisinde olma yukumlulugu altindadir.
    1.5 sene calisiyorsaniz kidem tazminatina hak kazanmissinizdir demektir bu. Bu ucret de son aylik ucretinizin 1.5 kati olacaktir. Bunu almadiysaniz siddetle almanizi oneririm.
    Son olarak da hakkinizi aramanizi tavsiye etmekteyim. Is mahkemeleri yuzde 90 isci lehine karar verir. 4 ayliktan az olmamak uzere tazminat alabilirsiniz. Bence is mahkemesine ise iade davasi ve buna ek olarak maddi manevi tazminat davasi açın!

#12 Doğukan Hazar, 14 Haziran 2015
    Son düzenleme: 14 Haziran 2015
  13. s1rma

s1rma New Member

Beğenileri:
    0
    Kardeşim Sen patron olsan Uyuyan elamanın varsa sende çıkartırsın :)
    Empati kur Anlarsın :)

14. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Cikarsin isten , madem cikartiyo yasal haklarini odesin oyle cikarsin. Kidem tazminatini odedi mi ? Ihbar tazminatini odedi mi , odediyse bence de hakli patron. Ama hic sanmiyorum. Isci hep magdur hep magdur

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. murataydın

murataydın New Member

Beğenileri:
    0
    ne iş yaptıgını bılmıyorum ama haber vermeden cıkartıgı ve 1,5 yıl calısan oldugun sgk kayıtlarındada görünüyorsa gerekli tazmınat davasını aca bilirsin . bu tarzdurumlarda devlet işciden yana . Bi avukatla görüş . o sana hakkını ve taleb edeceklerini söyleyecektir . önce git vatandaşla konus . olmuyorsa mahkemeye ver . atıyorum sana 1000 lira verecekse mahkemelik olursa 10.000e patlar .

16. general1034

general1034 New Member

Beğenileri:
    0
    Muhtemelen sigortasızdır arkadaş
    Konuları birbiri ile ilişkilendirmeden tek başına ele alırsak
    Uyuyan bi eleman için patron hertürlü haklıdır BU KONUDA
    Diğer mevzular ayrıca değerlendirilebilir

Sayfayı Paylaş