Karadeniz Pet

İşten çıkartıldım.

Berk Sönmez

Meraklı Üye
1.5 senedir çalıştığım yerden uyuduğum gerekçesiyle işten çıkartıldım.Uyuyan sadece ben değilim diğer elemanlar 3/4 kere uyurken patronlara yakalandı.Ben uyurken hiç yakalanmama rağmen çıkartılan ben oldum.Önceden haber vermeksizin işe diye gidiyorum maaşım verilip işten çıkartıldığım söyleniyor. Bu nasıl bir saçmalıktır?

biri ispiyonlamistir belli ki. hakkinda hayırlısı olsun.insallah daha iyi is sahibi olursunuz.

allah bi kapiyi kapatir birini acar

Arkadas larina uyucak kadar guwenmicekdin.ispiyon yaparlar sonra biz demedik derler gecmis olsun

İspiyonlasalar bile yakalanan onlar :) benim çıkartılmamda başka bir muhabbet var ama çözemedim hayırlısı olsun kısmet böyleymiş yeni iş buldum zatzaten. Zoruma giden olay bi kaç ay önce işten çıkacağım zaman kardeş ayağına yatan patron şimdi haber vermeksizin çıkartıyor zoruma giden bu oldu benim. Levent abi iş pompacılık

Tazminatın verilmedi ise talep ediniz.

diğer arkadaşlarda uyuyor ama işten çıkartılmıyor demek, bir savunma şekli değildir, işverenin ile seninle olan sözleşmede zaten öle bir madde yoktur. İşverenin 100 de 100 haklıdır ve sitem etmeye hakkın yok. sen ona emeğini , bilgini gücünü satıyorsun oda alıyor, karşılığında sana maaş olarak ücret ödüyor. Ailene işten çıkartıldığını söyle gizlemenin anlamı yok, Çalışana iş herzaman vardır,
önemli olan hakkını vererek çalışmak, bu yaparken de hakkını alabilmektir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:11 -->-> Daha önceki mesaj 12:10 --

Tazminatın verilmedi ise talep ediniz.

ne hakla talep edecektir tazminatı kusurlu davranışta bulunmuştur arkadaş, büyük ihtimalle de güvenlik görevlisidir mesleği

Tecrübee, tecrübee, tecrübe ..

Oncelikle digerleri uyuyor bi bahane degildir diyen arkadasa cevap olarak soyluyorum. Pek tabi bir bahanedir. Isveren , iscilerine karsi esit tutum icerisinde olma yukumlulugu altindadir.
1.5 sene calisiyorsaniz kidem tazminatina hak kazanmissinizdir demektir bu. Bu ucret de son aylik ucretinizin 1.5 kati olacaktir. Bunu almadiysaniz siddetle almanizi oneririm.
Son olarak da hakkinizi aramanizi tavsiye etmekteyim. Is mahkemeleri yuzde 90 isci lehine karar verir. 4 ayliktan az olmamak uzere tazminat alabilirsiniz. Bence is mahkemesine ise iade davasi ve buna ek olarak maddi manevi tazminat davasi açın!

Son düzenleme:
Kardeşim Sen patron olsan Uyuyan elamanın varsa sende çıkartırsın :)
Empati kur Anlarsın :)

Cikarsin isten , madem cikartiyo yasal haklarini odesin oyle cikarsin. Kidem tazminatini odedi mi ? Ihbar tazminatini odedi mi , odediyse bence de hakli patron. Ama hic sanmiyorum. Isci hep magdur hep magdur

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İspiyonlasalar bile yakalanan onlar :) benim çıkartılmamda başka bir muhabbet var ama çözemedim hayırlısı olsun kısmet böyleymiş yeni iş buldum zatzaten. Zoruma giden olay bi kaç ay önce işten çıkacağım zaman kardeş ayağına yatan patron şimdi haber vermeksizin çıkartıyor zoruma giden bu oldu benim. Levent abi iş pompacılık

ne iş yaptıgını bılmıyorum ama haber vermeden cıkartıgı ve 1,5 yıl calısan oldugun sgk kayıtlarındada görünüyorsa gerekli tazmınat davasını aca bilirsin . bu tarzdurumlarda devlet işciden yana . Bi avukatla görüş . o sana hakkını ve taleb edeceklerini söyleyecektir . önce git vatandaşla konus . olmuyorsa mahkemeye ver . atıyorum sana 1000 lira verecekse mahkemelik olursa 10.000e patlar .

ne iş yaptıgını bılmıyorum ama haber vermeden cıkartıgı ve 1,5 yıl calısan oldugun sgk kayıtlarındada görünüyorsa gerekli tazmınat davasını aca bilirsin . bu tarzdurumlarda devlet işciden yana . Bi avukatla görüş . o sana hakkını ve taleb edeceklerini söyleyecektir . önce git vatandaşla konus . olmuyorsa mahkemeye ver . atıyorum sana 1000 lira verecekse mahkemelik olursa 10.000e patlar .

Cikarsin isten , madem cikartiyo yasal haklarini odesin oyle cikarsin. Kidem tazminatini odedi mi ? Ihbar tazminatini odedi mi , odediyse bence de hakli patron. Ama hic sanmiyorum. Isci hep magdur hep magdur

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kardeşim Sen patron olsan Uyuyan elamanın varsa sende çıkartırsın :)
Empati kur Anlarsın :)

diğer arkadaşlarda uyuyor ama işten çıkartılmıyor demek, bir savunma şekli değildir, işverenin ile seninle olan sözleşmede zaten öle bir madde yoktur. İşverenin 100 de 100 haklıdır ve sitem etmeye hakkın yok. sen ona emeğini , bilgini gücünü satıyorsun oda alıyor, karşılığında sana maaş olarak ücret ödüyor. Ailene işten çıkartıldığını söyle gizlemenin anlamı yok, Çalışana iş herzaman vardır,
önemli olan hakkını vererek çalışmak, bu yaparken de hakkını alabilmektir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:11 -->-> Daha önceki mesaj 12:10 --

ne hakla talep edecektir tazminatı kusurlu davranışta bulunmuştur arkadaş, büyük ihtimalle de güvenlik görevlisidir mesleği

Muhtemelen sigortasızdır arkadaş
Konuları birbiri ile ilişkilendirmeden tek başına ele alırsak
Uyuyan bi eleman için patron hertürlü haklıdır BU KONUDA
Diğer mevzular ayrıca değerlendirilebilir