Karadeniz Pet

Isyan noktasına geldim artık

• Konbuyu başlatan Filiz BAYIR
  • Başlangıç tarihi
F

Filiz BAYIR

Guest
Arkadaşlar yaklaşık olarak ilk kuşumu aldığımdan beri (1,5 ay kadar önce ) bu forumdayım, herkese çok teşekkür ediyorum çok şey öğrendim ve aldığım kuş üzerinde uyguladım, ilk aldığımda size sordum 3-4 aylık erkek bir mubiş dendi bana, gece gündüz demedim işten yorgun geldim eşimi çocuklarımı ihmal ettim hep onunla ilgilendim yok yok yok, eğitemiyorum dedim çok küçük olsun belki olur dedim 3 gün önce ayrı kafes ve bir erkek (1,5) aylık mubiş daha aldım ama kaderim nasıl bişey bu kafese bile yaklaşamıyoruz kendini paralıyo kuş..çıldırıcam bir arkadaşım hiç ilgilenmedi 1 hafta sonra kafesten çıkardı kuş hem konuşuyor hem yanlarından ayrılmıyor...ben hem zamanımı hem enerjimi veriyorum sonuç hüsran...psikolojim bozuldu resmen...

Filiz hanım 3 günde kuş yeni yerine alışır. Kuş eğitiminde en büyük etken sabırdır. İstanbulda olsaydınız size eğitmeniz için ele gelen yavru verirdim ama mesafe baya bi uzak. Lütfen sabredin zamanla istedikleriniz olur.

Arkadaşlar yaklaşık olarak ilk kuşumu aldığımdan beri (1,5 ay kadar önce ) bu forumdayım, herkese çok teşekkür ediyorum çok şey öğrendim ve aldığım kuş üzerinde uyguladım, ilk aldığımda size sordum 3-4 aylık erkek bir mubiş dendi bana, gece gündüz demedim işten yorgun geldim eşimi çocuklarımı ihmal ettim hep onunla ilgilendim yok yok yok, eğitemiyorum dedim çok küçük olsun belki olur dedim 3 gün önce ayrı kafes ve bir erkek (1,5) aylık mubiş daha aldım ama kaderim nasıl bişey bu kafese bile yaklaşamıyoruz kendini paralıyo kuş..çıldırıcam bir arkadaşım hiç ilgilenmedi 1 hafta sonra kafesten çıkardı kuş hem konuşuyor hem yanlarından ayrılmıyor...ben hem zamanımı hem enerjimi veriyorum sonuç hüsran...psikolojim bozuldu resmen...

Bir bucuk ay uzun bir sure degil ve butun kuslar ayni olacak diye bir sey de yok. Cocuk buyutmek gibi bu biraz, her cocuk da ayni degildir bildiginiz gibi :). Yemlikleri kafesten cikarip kafesin disina asin, kafesin kapisini acik birakin. Kafesten cikmayi ve boylelikle etrafi gozlemeyi ogrensin. Bir sure sonra yemlikleri kaldirip elinizden yemeyi ogretebilirsiniz. Sabretmeniz gerekiyor ama, hemen gelmezler, bu sirada acliktan da olmesin tabii.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Halısınız ama gerekli sabrı gösterdiğimi düşnüyorum...daha da sabrediyorum ama kuşlarımdan karşılık alamıyorum..eşim ve çocuklarım isyanlarda..yeter artık bizle ilgilen diyolar..arkadaşımın hiç ilgilenmediği halde yanından ayrılmayan kuşuna ne demeli çıldırcam

yerine alışması için 1 hafta lazım.yem kutularını çek eline yem koy o şekilde eline alışır

Halısınız ama gerekli sabrı gösterdiğimi düşnüyorum...daha da sabrediyorum ama kuşlarımdan karşılık alamıyorum..eşim ve çocuklarım isyanlarda..yeter artık bizle ilgilen diyolar..arkadaşımın hiç ilgilenmediği halde yanından ayrılmayan kuşuna ne demeli çıldırcam

Arkadasinizin kusuyla kiyaslamaniz cok yanlis. Her kus ayni degildir. Kusunuz belli ki cok urkutulmus olabilir, siz yokken cocuklariniz kafese ellerini sokuyorlarsa olabilir bu. Boyle kuslar genelde elden korkuyorlar. Kafanizi ya da ayaginizi uzattiginizda (evet denedim) sakin duruyorlar. Bir de oyle bakin

Şans dan başka bişey diyemezsin. bende erkek kuşumun yanına dişi aldım 1 aydır hiç bişey yok hergün bakıyorum ilgileniyorum , sonra forumda biri diyorki dişi aldım eve geldim ertesi gün çiftleştiler :D gelde çıldırma :D

Arkadaşlar çok teşekkürler...aç bırakmak pek içime sinmiyor olsa da defalarca denedim...aç olduğu halde yüzüne bakmıyor :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:08 -->-> Daha önceki mesaj 12:04 --

Şans dan başka bişey diyemezsin. bende erkek kuşumun yanına dişi aldım 1 aydır hiç bişey yok hergün bakıyorum ilgileniyorum , sonra forumda biri diyorki dişi aldım eve geldim ertesi gün çiftleştiler :D gelde çıldırma :D

İKİ KUŞ DA AYNI BU KADAR DA OLMAZ YAAA...GEÇEN ARKADAŞIM ÖLESİNE GİTMİŞ KUŞ ALMA NİYETİ BİLE YOKKEN..BUNU al demiş adam almış o da ...kuşu görseniz avcunda uyuyor...ya neden böyle oluyor yaaaaaaaa

Arkadaşlar çok teşekkürler...aç bırakmak pek içime sinmiyor olsa da defalarca denedim...aç olduğu halde yüzüne bakmıyor :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:08 -->-> Daha önceki mesaj 12:04 --

İKİ KUŞ DA AYNI BU KADAR DA OLMAZ YAAA...GEÇEN ARKADAŞIM ÖLESİNE GİTMİŞ KUŞ ALMA NİYETİ BİLE YOKKEN..BUNU al demiş adam almış o da ...kuşu görseniz avcunda uyuyor...ya neden böyle oluyor yaaaaaaaa

Benim kuslarimin bazilari da oyle. Biri var ki ilk basta kafesin oldugu odaya girdigim an basliyodu bagirmaya. Her kus baska iste yapacak bir sey yok. Size alissin diye mi almistiniz yoksa bir canliya yasam imkani sunmak icin mi? Bence bunu kabullenip oluruna birakin, zorlamayin. Zamanla duzelecektir. Simdi olmasin bes sene sonra olsun. Bes sene sonra evin sahibi olarak gormeye baslar zaten kendini. Pek onemi yok bunun bence.

bence tamamen gen'le alakalı. anası babası sakin olan kuşlar da aynı özellikde oluyolarlar. bu hayvanlarda soy önemli :) bildiğiniz birinden alın ugrasmayın :)

Bence aldığınız yer ile alakalı petshop dan alınan birçok kuş korkak olur.Çünkü petshop sahibi her kuş müşterisine elini kafese sokarak yada farklı bir aparatla kuşları yakalamaya çalışarak kuşları elden korkuturlar yani petshop dan aldıysanız sizden korkması doğal.Evde üretim yapan ve kuşlara sevgi ile yaklaşan ele alıştıran bir kişiden alırsanız böyle sorunlar la karşılaşmazsınız çünkü aldığınız kuş zaten ele alışık korkmayan bir kuş olur.

olmuş olmuş maşallah benim kuş 2 yaşında elime böyle gelmiyor :D

açlıktan ölüp gidecek halde olsa da yemiyor :( 3 gündür uğraşıyorum :(

evet mesajın başında bahsettiğim 1,5 aydır eğitmek için uğraştığım ve başaramadığımı düşündüğüm için bu yeni yavruyu aldığım 5 aylık bir mavişim var odaları ve kafesleri ayrı

Birbirlerinin seslerini duyuyorlar degil mi? Kusunuz bu yuzden hircin sanirim, onun yanina gitmek istiyor olabilir. Kusunuzun cikardigi ses "iletisim" sesi.
Buyrun bir link vereyim almanca bir siteden kuslarin cikardigi seslerle ne demek istediklerini anlatan bir konu vardi.

Iletisim sesi: http://www.birds-online.de/verhalten/sounds/kontaktrufe-jungtier1.wav

vıdeo dakı goruntuye gore sızde hata var kuş huysuzlasmaya baslamış sız hala elınız ıcerede sakınken gelıyor elınıze bırakın sakınleşsın kuş sonra tekrar baslayın

Geri