Karadeniz Pet

Isyan noktasına geldim artık

• Konbuyu başlatan Filiz BAYIR
  • Başlangıç tarihi
aldıgınız kuş yavru olmasına dikkat edin bulabiliyorsanız 2 aylık bir kuş alın yavruların oldugu kafesten seçerken yavrulara elinizi uzatınca kafes dışında kaçmayan bir kuş seçerseniz daha kolay alışır benim kuşum almaya gittigimde kafesin önüne geldi elimi falan uzattım kaçmadı eve getirdim kafeste elime atladı okadar korkusuz benimle kavga ediyor...

Konunun ilk sayfasında kuşun resmi var bakar mısınız acaba

benim ilk aldığım erkek kuşum ne ele gelirdi ne kola.yabaniydi baya.1-2 ay sonra dişi kuş aldım o kendi gelirdi omuza kafaya ötekide ondan alışmıştı.

ilginiz içn teşekkürler denemeye çalışıcam...zaten gündüz ilgilenemiyorum çalıştığım için..sizin önerileriniz uyabileceğim şekilde :)

2 aylık yeni bi kuş aldım 3 hafta kadar oldu size anlattığım şekilde ilgili alaka gösterdim kuşa şimdi ne zaman avucuma yem koysam gelip yemini elimden yiyor hatta bazen kafesi geceden açık bırakıyorum sabahları uyandığında gelip uyuduğum yastığa konup ötüyor uyandırıyor beni. tabi bide yastığıma pislemesi var :))

şans işi galiba..aldığım üretimhanedeki adamla konuştum bugün istersen üretimhaneden başka vereyim değiştirelim diyor..karasız kaldım sankş kuşu istemiyormuş gibi :( çok da sevimli kerata rengi falan harika ama kafesin yanıan yaklaştırmıyor..basıyor yaygarayı :(

Pet shopta bana adam yeni yeme düşmüş yavru diye french moult kuşu verdi kuş 4 aylıktan fazla çıktı alalı 2 ay oldu şuan 6 aylık yani daha yeni yeni bana alışıyor elime kesinlikle gelmiyor ama kafasını kaşıtıyor bana üzerimede çıkıyor uçamadığı için ayağımdan tırmanıp omzuma kadar geliyor. Ben mesela zilli bir oyuncağı var onun sayesinde kendime alıştırdım başlarda aynı sizin kuşunuz gibi kaçıyordu kafesin içinde.

bu eğitim denen şey 1,5 ayda olacak iş deği filiz hanım bu kusu bi müddet kendi haline bırakın 2 aylık olsun eve salmaya başlayın kuş ev ortamını alışıp büyümeye başladığı zaman zaten birine ilgi uyar bu kişiler ya sahibi ya kafesindeki ayna veyahut yanındaki eştir daha detaylı bilgiyi forumlarda bulabilirsiniz

bu eğitim denen şey 1,5 ayda olacak iş deği filiz hanım bu kusu bi müddet kendi haline bırakın 2 aylık olsun eve salmaya başlayın kuş ev ortamını alışıp büyümeye başladığı zaman zaten birine ilgi uyar bu kişiler ya sahibi ya kafesindeki ayna veyahut yanındaki eştir daha detaylı bilgiyi forumlarda bulabilirsiniz

öyledir mutlaka ama hiç ilgilenmediği halde yanından hiç ayrılmayan bir kuşu olan arkadaşımı gördükçe, eşimi ve çocuklarımı ihmal edecek derecede ilgi gösterdiğim kuşumdan karşılık görememek beni üzüyor gerçekten :(

Aynen öyle oldu zorla elimi uzatırsam geliyor ama kendiliğinden gelmiyor...yeni aldığım kuş ufak 1,5 aylık falan..3 gündür bende ama diğer kuşun sesi herşeyi altüst ediyor..bence yeni kuş almayı düşünüyorsan ötekini uzaklaştırman gerkecek...ben şu anda eski kuşumdan da vazgeçemiyorum..onun sesi sayesinde yeniyi de eğitemiyorum napıcamı şaşırdım..lütfen iyi düşünmeden hareket etme..aynı durumdayız arkadaşım

Vallahi aynı durumdayız kafam aynı sizinki gibi karışık. Bwn bi deneyim diyorum eger oteki benimkinin sesinden etkilenirse onu emanet ederim biyere. Ama 3-4 kusu olup hepsi alişık olan varo nasil oluyor? Amaan tek istedigim bana yapisik kıpır kıpır bir kuştu benim ugrastığımın yarısı kadar uğraşan benden sonra alan arkadasimin kuşu şimdi ağzına giriyo bir ıslıkla hop oteki odadan ucup geliyo.

Ya inan ki salar salmaz yeni aldığım kuşun kafesinde alıyor soluğu..ta ki kafesine girene kadar bizimle az olan irtibatı tamamen kesildi..eşim bana kızıyor napıcaksın şimdi kaş yapayım derken göz çıkardın diyor...ben de kendimi suçluyorum :( eski kuşumu kaybetmek üzereyim tüm ilgisi yeni gelen kuşa çevrildi yüzümüze bakmıyo :( yeniyi eğitmek bu durumda zaten imkansız hale geldi eskinin sesini duyunca coşuyor...bi akıl verin ben şimdi napim..kuşçu yeniyi alıştırana kadar ver birine diyor..buralı değilm kime taklif edeyim..sat bize dedi kıyamıyorum..ama biraz alışıktı oda tamamen yokolmak üzere :( iyi düşün arkadaşım...

Geri