Karadeniz Pet

İyi akşamlar. Yardım eder misiniz

Melih12

Yeni Üye
Dün de bir konu açmıştım fakat bu seferki sorum farklı. Ben kuşları alırken damızlık bir çift olarak aldım aldığım yerde zaten ikisi aynı kafesin içinde çift olarak yaşıyolardı sadece ortamları değişti diyebilirim. Ben bu kuşlardan yavru almak istiyorum fakat çiftleştiklerini görmedim. Belki de göremiceğim bi saatte oluyodur. Yada öyle bi ortamda. Sorum şu arkadaşlar. Çiftleştiklerini nasıl anlarım yuvalık şuan kafeste yok bana bi bilgi verir misiniz rica etsem

Öncelik sabır gerekir daha önce yavru alınmış bir çift mi?resimleri var mı?

Evet yavru alınmış bir çift olduğunu söyledi bana tabi bunu satan kişi belki satıyım diye de söylemiş olabilir. Ben konuyu yanlış bi hareketten kaçınmak için açtım doğrusunu söylemek gerekirse bilgi edinme amaçlı

Kuslari ne zaman aldim. Kuslarda birbirini kasima, yem kusma gibi kurlasmalar var mi? Kusun yumurtasi oldugunu disinin kanatlari asagi dogru dusecek, sirt kisminda kamburluk olacak. Surekli yuvaya girip cikacak. Kalamar kemigi vb seyleri kemirmeye fazlasiyla baslayacak. Ciftlesmeler genelde sabahin erken saatlerinde olur. Herhalde aciklayici olmustur.

Daha yuvalık takmamışsın yavru almaya kalkıyorsun :D :D :D önce yuvalığı tak bide foto at adam belki satılsın diye yavru kuş veya erkek erkek felan verdi bi bakalım :) kuşları sessiz ve sakın yere 1.60 m aşada olmasın kafesin yeri kuşlarla fazla ilgilenme onlar yavrular eğer adamın dediği gibiyse.

Fotoğrafları atıyorum yorumlarınızı bekliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:10 -->-> Daha önceki mesaj 10:41 --

Arkadaşlar konu güncel yardım edermisiniz

Son düzenleme:
Mavi erkek ,yeşil dişi . Nasil bi yardim bekliyorsun ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:04 -->-> Daha önceki mesaj 00:02 --

Pardon. Benim hatammis. Konu baslangici aşagida zannettim. Sessiz bir yere koy. Belirli sure gozlemle. Baktin ki kuslar birbirine pek ilgi duymuyo 2 hafta kadar ayri kafeste tut. Birbirlerini ozlesinler

Daha önceden yumurta alınmış olsa bile yeni ortama alışmaları zaman alacaktır. Bu zaman içersinde kuşların rahatsız edilmeyecekleri bir yerde olmaları uygun olur. Haftada 1-2 defa mama verilmesi, haftada 1 çay kaşığı nijerin yemliğe karıştırılması faydalı olacaktır.

Geri