Karadeniz Pet

İyi akşamlar yardımcı olabilirseniz sevinirim

• Konbuyu başlatan Burak ÇANKAYA
  • Başlangıç tarihi
B

Burak ÇANKAYA

Guest
Merhabalar ben 21yaşındayım 30-32günlük bir muhabbet kuşum var kendisi Şakir :) soruma gelecek olursak; kuşum çok fazla kaşınıyor kanat altı gibi bazı yerlerinde hala beyaz pamukumsu tüyleri var. Sanıyorum bu kaşıntı tüy değiştirmesinden kaynaklanıyor fakat belki başka bir sebebi de olabilir diye siz daha bilgili kişilere sormak istedim. Bir de kaşınırken kepek gibi birşeyler dökülüyor.

Hayır petshoptan almadım bir yakınımdan aldım

İlaç kullanımına bence gerek yok normal olarak çok kaşınırlar bit pire yoksa kullanmayın derim ortam sıcaksa eğer ılık bi banyo yapabilir ama kış ayındayız üşütebilir.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Abdullah bey ilginiz için teşekkür ederim. Kuşumu dikkatlice incelediğimde üzerinde hoplayıp zıplayan ya da hareket eden herhangi birşey görmedim. Bir kaç petshop a da sordum normal olduğunu söylediler. Tüyleri için yararlı olan bir vitamin takviyesi varmış ondan aldım. Arada da elime alıp kendim kaşıyorum bi'güzel :) o şekilde yaşayıp gidiyoruz :)

kaşıntı normal sprey falan kullanmayın sakın :) herkes kuşları kaşınıyor zannedşyor aslında tüylerine bakım yapıyorlar onlar bütün gün bunu yapması gerekiyor zaten hayvancağızın

Yorumunuz için teşekkür ederim numan bey. Zaten bende sprey kullanma taraftarı değildim çünkü bir kaç yerde okumuştum çok ufak partiküller halinde çıktığından kuşu rahatsız edebileceğini. E tabi bir de ilaç sonuçta :) kıyamam küçücük vücudunu ilaçlamaya :)

Yorumunuz için teşekkür ederim numan bey. Zaten bende sprey kullanma taraftarı değildim çünkü bir kaç yerde okumuştum çok ufak partiküller halinde çıktığından kuşu rahatsız edebileceğini. E tabi bir de ilaç sonuçta :) kıyamam küçücük vücudunu ilaçlamaya :)

En doğru karar :) zaten öyle evde temiz ortamda bakılan kuşlar bit pire yapmaz fazla üstüne düşmeyin o konunun.. Zaten hayvanlar sürekli bi tüy değişimde yeni gelen tüyler kaşındırıyor çok uğraşırlar yine o zamanlarda.. Teşekkür ederim bu arada ne önemi var est.

Kuşunuzun hastalığı yok sanıyorum. Normaldir . Birde ASLA ve ASLA hasta olduğundan emin olmadan ilaç kullanmayın.

Geri