petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İyi akşamlar yardımcı olabilirseniz sevinirim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burak ÇANKAYA tarafından 8 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Burak ÇANKAYA

Merhabalar ben 21yaşındayım 30-32günlük bir muhabbet kuşum var kendisi Şakir :) soruma gelecek olursak; kuşum çok fazla kaşınıyor kanat altı gibi bazı yerlerinde hala beyaz pamukumsu tüyleri var. Sanıyorum bu kaşıntı tüy değiştirmesinden kaynaklanıyor fakat belki başka bir sebebi de olabilir diye siz daha bilgili kişilere sormak istedim. Bir de kaşınırken kepek gibi birşeyler dökülüyor.

2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    petshopdan altısayınız parazıt olabılır ılcak kullanın

3. Burak ÇANKAYA

Hayır petshoptan almadım bir yakınımdan aldım

4. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    İlaç kullanımına bence gerek yok normal olarak çok kaşınırlar bit pire yoksa kullanmayın derim ortam sıcaksa eğer ılık bi banyo yapabilir ama kış ayındayız üşütebilir.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

5. Burak ÇANKAYA

Abdullah bey ilginiz için teşekkür ederim. Kuşumu dikkatlice incelediğimde üzerinde hoplayıp zıplayan ya da hareket eden herhangi birşey görmedim. Bir kaç petshop a da sordum normal olduğunu söylediler. Tüyleri için yararlı olan bir vitamin takviyesi varmış ondan aldım. Arada da elime alıp kendim kaşıyorum bi'güzel :) o şekilde yaşayıp gidiyoruz :)

6. Numan Küçük

kaşıntı normal sprey falan kullanmayın sakın :) herkes kuşları kaşınıyor zannedşyor aslında tüylerine bakım yapıyorlar onlar bütün gün bunu yapması gerekiyor zaten hayvancağızın

7. Burak ÇANKAYA

Yorumunuz için teşekkür ederim numan bey. Zaten bende sprey kullanma taraftarı değildim çünkü bir kaç yerde okumuştum çok ufak partiküller halinde çıktığından kuşu rahatsız edebileceğini. E tabi bir de ilaç sonuçta :) kıyamam küçücük vücudunu ilaçlamaya :)

8. Numan Küçük

En doğru karar :) zaten öyle evde temiz ortamda bakılan kuşlar bit pire yapmaz fazla üstüne düşmeyin o konunun.. Zaten hayvanlar sürekli bi tüy değişimde yeni gelen tüyler kaşındırıyor çok uğraşırlar yine o zamanlarda.. Teşekkür ederim bu arada ne önemi var est.

9. ENES BASKIN

Kuşunuzun hastalığı yok sanıyorum. Normaldir . Birde ASLA ve ASLA hasta olduğundan emin olmadan ilaç kullanmayın.

Sayfayı Paylaş