Karadeniz Pet

Iyi bir insan olmak bu kadar kolay

• Konbuyu başlatan Özgür+
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özgür+

Guest

[YOUTUBE]v69R0bZtees[/YOUTUBE]

Muhabbet kuşumun yemini kullanmadığımız odanın camının önüne seriyordum. bi gittim kuş var. 1 hafta sonra yem bitmiş . sonra gizlice izlememde yemlerin kuş uçarken döküldüğünü gördüm ve akıllı yemlik yapmaya çalıştım . suluğun alt kısmını biraz açarak içine yemi doldurdum .

hangi yemi daha çok yiyor diye soruyorsanız kanarya yemini daha kolay yiyorlar . muhabbet kuşu gibi kıvrık gagaları olmadığından darı pek fazla yiyemiyorlar .

onlar için gittim kanarya yemi ve başka bir suluk daha aldım . diğer suluğa su koydum. artık bittikçe yenisini katıcam.

doğayı - hayvanları ve canlı olan her şeyi seviyorsanız. zaten sizinde içinizden bunları yapmak gelecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yürekte iyilik yatıyorsa zaten o kendini belli eder , bazıları iyilik yapıyorum diye düşünür ama aklı fikri başka işlerde fitne fesatlık var ise de o yaptığı iyilik yaramaz. Yani sevap işlerim diye düşünme içinden gelsin o yardımseverlik.

tebrik ederim çok güzel bişey yapıyorsunuz kapınızın önüne de bir kap su koyarsanız sokak kedi köpekleri de nasiplenir. size dua ederler

Çok iyi düşünmüşsünüz tebrik ederim.

En guzel ibadet iyilik yapmak bu devirde.bende sokak direginin dibine plastik kaplarda su koyuyorum.sabah bakiyorum plastik yok.inatla hergun plastikle su koyduk.hayvanlarin bile rizkini calan serefsizi bulcaktik kafaya koyduk.bi baktik hacinin teki aliyo plastigi caliyo.bizde demirden kap yaptik.direge kaynattik.kap bos olunca bizim balkona bakiyolar.hemen inip su ve sut dolduruyoruz.kuyruklarini sallayaraj tesekkur ediyolar.insanlardan daha merhametli daha sadiklar

İyi insan yoktur, olması gereken insan vardır.
Olması gereken şeylerin adını "iyilik yapmak" koyuyoruz, çünkü insanoğlu dünyanın en zalim yaratığı oldu.
Ezcümle, bir "insan" vardır, bir de "kötü insan"

Ellerine, emeklerine yüreğine sağlık helal olsun sana.
Allah mükafatsız bırakmasın merhametini inşallah, çok mutlu oldum görünce​

Yürekte iyilik yatıyorsa zaten o kendini belli eder , bazıları iyilik yapıyorum diye düşünür ama aklı fikri başka işlerde fitne fesatlık var ise de o yaptığı iyilik yaramaz. Yani sevap işlerim diye düşünme içinden gelsin o yardımseverlik.

illa bir din e ihtiyacımız yok :)

Çok iyi düşünmüşsünüz tebrik ederim.

teşekkürler :)

En guzel ibadet iyilik yapmak bu devirde.bende sokak direginin dibine plastik kaplarda su koyuyorum.sabah bakiyorum plastik yok.inatla hergun plastikle su koyduk.hayvanlarin bile rizkini calan serefsizi bulcaktik kafaya koyduk.bi baktik hacinin teki aliyo plastigi caliyo.bizde demirden kap yaptik.direge kaynattik.kap bos olunca bizim balkona bakiyolar.hemen inip su ve sut dolduruyoruz.kuyruklarini sallayaraj tesekkur ediyolar.insanlardan daha merhametli daha sadiklar

bizim kapının önünde küçük bir kap da su var. ancak koydukdan sonra bazı günler döküldüğünü görüyorum :D sanırım banyo yapmaya çalışıyorlar. her gün değiştiriyoruz . sizin gibi elektirik direğine kaynaklasam araba koyuyorlar tam yanına gelmezler diye endişeliyim . su içen kediyi yada köpeği görmedim hiç ancak dökülüyordu su :)

İyi insan yoktur, olması gereken insan vardır.
Olması gereken şeylerin adını "iyilik yapmak" koyuyoruz, çünkü insanoğlu dünyanın en zalim yaratığı oldu.
Ezcümle, bir "insan" vardır, bir de "kötü insan"

Ellerine, emeklerine yüreğine sağlık helal olsun sana.
Allah mükafatsız bırakmasın merhametini inşallah, çok mutlu oldum görünce​

Teşekkürler :) herkese tavsiye ederim . 1 kg yada 500 gr kanarya yemi çok pahalı değil . lütfen çekinmeyin siz de yapın

Çok şükür o güzel iyi niyetten merhametten nasiplenenlerden olmuşuz bizde :)
Yapıyoruz zaten için rahat olsun sokak köpekleri - kedileri, kuşlar, börtü böcek bile yemeksiz susuz kalmıyorlar :)

İnşallah ülkecek yapabiliriz bunları​

Hergün klimanın dışarıdaki fanının üzerine yem boşaltıyorum. Önce kumrular geliyor yavaş yavaş yiyorlar sonra güvercinler bi geldi mi kavga çıkıyor 5 dakikada bitiriyorlar :D

ben de kobinin üstüne yem koyuyorum cift kumru var onlar geliyo belli saatlerde yiyolar hergün

ben 1,5 lıtrelık pet sısenın dıp kısmına delıkler acık cay tabagı ve tunek yapıstırarak kısın kusların rahatca balkona gelıp yemelerı ıcın bıseyler yapacagım hem korunaklı hemde ac kalmazlar

Aslında bu siteyi bulmama Özgür abi vesilesiyle oldu. :) yeni aldığım kuşlar için Kendisinin videolarını izliyordum . Sonra bu siteyi tavsiye etti.Siteyi gördüm gezdim gerçekten de Türkiye'nin en iyisiymiş. Şans eseri Özgür abiyi ararken de Youtube ' de ki başlığını gördüm.Pek şaşırdım :D

Abi allah razı olsun senden o kuşlar senin sayende karnını doyuruyorlar bazı insanlar yakalamak için koyuyorlar yemi

- Çağrı Gökçek -

Geri