petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Iyi bir insan olmak bu kadar kolay

Konusu 'Doğada Yaşayan Tüm Kuşlar' forumundadır ve Özgür+ tarafından 15 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Özgür+
    Gizli

Özgür+ Guest

[YOUTUBE]v69R0bZtees[/YOUTUBE]

Muhabbet kuşumun yemini kullanmadığımız odanın camının önüne seriyordum. bi gittim kuş var. 1 hafta sonra yem bitmiş . sonra gizlice izlememde yemlerin kuş uçarken döküldüğünü gördüm ve akıllı yemlik yapmaya çalıştım . suluğun alt kısmını biraz açarak içine yemi doldurdum .

hangi yemi daha çok yiyor diye soruyorsanız kanarya yemini daha kolay yiyorlar . muhabbet kuşu gibi kıvrık gagaları olmadığından darı pek fazla yiyemiyorlar .

onlar için gittim kanarya yemi ve başka bir suluk daha aldım . diğer suluğa su koydum. artık bittikçe yenisini katıcam.

doğayı - hayvanları ve canlı olan her şeyi seviyorsanız. zaten sizinde içinizden bunları yapmak gelecektir.

#1 Özgür+, 15 Haziran 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Haziran 2014
  2. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Yürekte iyilik yatıyorsa zaten o kendini belli eder , bazıları iyilik yapıyorum diye düşünür ama aklı fikri başka işlerde fitne fesatlık var ise de o yaptığı iyilik yaramaz. Yani sevap işlerim diye düşünme içinden gelsin o yardımseverlik.

3. Gokay Akgul
    Gizli

tebrik ederim çok güzel bişey yapıyorsunuz kapınızın önüne de bir kap su koyarsanız sokak kedi köpekleri de nasiplenir. size dua ederler

4. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Çok iyi düşünmüşsünüz tebrik ederim.

5. Özgür+
    Gizli

Özgür+ Guest

:) teşekkürler ancak apartmanın önünde zaten kap suyumuz var :)

6. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    En guzel ibadet iyilik yapmak bu devirde.bende sokak direginin dibine plastik kaplarda su koyuyorum.sabah bakiyorum plastik yok.inatla hergun plastikle su koyduk.hayvanlarin bile rizkini calan serefsizi bulcaktik kafaya koyduk.bi baktik hacinin teki aliyo plastigi caliyo.bizde demirden kap yaptik.direge kaynattik.kap bos olunca bizim balkona bakiyolar.hemen inip su ve sut dolduruyoruz.kuyruklarini sallayaraj tesekkur ediyolar.insanlardan daha merhametli daha sadiklar

7. Duygu GÖKCEN

Duygu GÖKCEN New Member

Beğenileri:
    1
    İyi insan yoktur, olması gereken insan vardır.
    Olması gereken şeylerin adını "iyilik yapmak" koyuyoruz, çünkü insanoğlu dünyanın en zalim yaratığı oldu.
    Ezcümle, bir "insan" vardır, bir de "kötü insan"

Ellerine, emeklerine yüreğine sağlık helal olsun sana.
    Allah mükafatsız bırakmasın merhametini inşallah, çok mutlu oldum görünce ​

8. Gokay Akgul
    Gizli

bi kez daha kutlarım sizi :)

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Aslında yaz ve bahar aylarında yiyecek sıkıntısı çekmiyor kuşlar. Kolay yiyecek imkanı sunmuşsun.
    Kış aylarında özellikle kar yağınca sıkıntı oluyor. Tebrik ederim.

10. Özgür+
    Gizli

Özgür+ Guest

illa bir din e ihtiyacımız yok :)

teşekkürler :)

bizim kapının önünde küçük bir kap da su var. ancak koydukdan sonra bazı günler döküldüğünü görüyorum :D sanırım banyo yapmaya çalışıyorlar. her gün değiştiriyoruz . sizin gibi elektirik direğine kaynaklasam araba koyuyorlar tam yanına gelmezler diye endişeliyim . su içen kediyi yada köpeği görmedim hiç ancak dökülüyordu su :)

Teşekkürler :) herkese tavsiye ederim . 1 kg yada 500 gr kanarya yemi çok pahalı değil . lütfen çekinmeyin siz de yapın

11. Duygu GÖKCEN

Duygu GÖKCEN New Member

Beğenileri:
    1
    Çok şükür o güzel iyi niyetten merhametten nasiplenenlerden olmuşuz bizde :)
    Yapıyoruz zaten için rahat olsun sokak köpekleri - kedileri, kuşlar, börtü böcek bile yemeksiz susuz kalmıyorlar :)

İnşallah ülkecek yapabiliriz bunları​

12. Berkan Yetiş

Berkan Yetiş New Member

Beğenileri:
    0
    Hergün klimanın dışarıdaki fanının üzerine yem boşaltıyorum. Önce kumrular geliyor yavaş yavaş yiyorlar sonra güvercinler bi geldi mi kavga çıkıyor 5 dakikada bitiriyorlar :D

13. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    aynen öyle kardeşim

#13 daygrameon, 13 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 13 Temmuz 2014
  14. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    ben de kobinin üstüne yem koyuyorum cift kumru var onlar geliyo belli saatlerde yiyolar hergün

15. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    ben 1,5 lıtrelık pet sısenın dıp kısmına delıkler acık cay tabagı ve tunek yapıstırarak kısın kusların rahatca balkona gelıp yemelerı ıcın bıseyler yapacagım hem korunaklı hemde ac kalmazlar

16. Muhabbetsever01
    Gizli

Aslında bu siteyi bulmama Özgür abi vesilesiyle oldu. :) yeni aldığım kuşlar için Kendisinin videolarını izliyordum . Sonra bu siteyi tavsiye etti.Siteyi gördüm gezdim gerçekten de Türkiye'nin en iyisiymiş. Şans eseri Özgür abiyi ararken de Youtube ' de ki başlığını gördüm.Pek şaşırdım :D

17. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Abi allah razı olsun senden o kuşlar senin sayende karnını doyuruyorlar bazı insanlar yakalamak için koyuyorlar yemi

- Çağrı Gökçek -

Sayfayı Paylaş