Karadeniz Pet

İyiye işaret diyebilir miyiz ?

• Konbuyu başlatan Dilek M. Dönmez
  • Başlangıç tarihi
D

Dilek M. Dönmez

Guest
Uzun zamandır Bıdık Hanım`a eş arıyordum sürekli kuş değiştirdim son getirdiğim kuş Badem Bey ile olan tavırlarını ınceledıgımde ıse Bıdık sureklı Bademın tuylerını temızlıyor tatlı bır gagalasması var ve bıcır bıcır konustuklarını duyuyorum ha bırde Badem sureklı tunege cıkıp gerı ınıyor oyunlar yapıyor sizce bu olanlar ıyıye mı ısaret.. Bu sefer es secımımız dogru olmus dıyebılır mıyız :)

Tamamen iyiye işaret söylediklerinize bakılırsa hersey yolunda bence :)

Neden eşini kendisine seçtirmedin büyük kafese koy yanınada 5 6 tane erkek sende otur yanlarına 1 2 saat izle hangisini severse al

diğer aldığınız kuşlara göre isabetli bir seçim.

bende çokca eş değiştirdim :) ilk aldıklarımı fındığımız sürekli dövüyordu çiftleşmek istediğinde de erkekler doğal olarak gelmiyorlardı bizim fındık daha da sinirlenip gagalıyordu. en sonunda biraz daha büyük bir erkek aldık sürekli beraberler tünekte koşuşturuyorlar yere inip koşuşturuyorlar yumurtladıda hatta ama bizim fındık yumurtaların son dönemlerinde yumurtudan ilgisini kocacığına çevirdi :) iyi yoldalar ama yinede bekle :)

Dilek hanım ben geçen sene çok uğraştım olmadı ama bu sene sadece bakımı yaptım rahatsız etmedim.bugun 5. yumurtayı yaptılar.Tavsiyem şuanlık rahat bırakın eşine iyice alışşın.

Ne güzel işte Dilek. Bu sefer olmus gibi :D

Geri