Karadeniz Pet

İzmir'deki papağanlar

Ayşe Turşak

Yeni Üye
İzmir'de özellikle Ege üniversitesinin belli yerlerinde gördüğüm bir papağan türü var. Bizim ülkemizde maalesef pek fazla papağan görmek mümkün değil o yüzden fotoğraflar pek net olmasa da sizlerle paylaşmak istedim. Türü yeşil papağan. fotoğrafları döndüremedim maalesef. bir alıntı da yaptım kuşların net görüntüsünü görmeniz için.
20141201_161136.jpg
20141201_161132.jpg
20141201_161159.jpg

Rose-ringed_Parakeet_(Male)_I_IMG_9141.jpg
20141201_161153.jpg

sanırım iskender papağanı bunlar gerçekten çok güzeller ve doğada yaşamaları daha da güzel

olabilir zaten Türkiye'de sadece bu iki tür yaşıyormuş o kadar benzer görüntüleri var ki tam ayırt edemiyorum. yanlış söylediysem özür dilerim :)

estağfurullah özür dileyecek bir şey yok ortada zaten bende yaptıgım bir kaç araştırmada öğrendim isim önemli değil önemli olan güzellikleri ;)

İstanbul'un bazı kesimlerinde de var bu yeşil papağanlardan :)

Yalnız iskender papağanı değil onlar. Paraket papağanı diye geçer ülkemizde papağan türü yetiştirmek için başlıca şehirlerde hayvanat bahçelerinde çoğaltılıp salınıyor. Alexander yani iskender papağanı ile ülkemizdeki yeşil papağan farklıdır.

İzmirde bende gördüm bunlardan fuarda birde forum bornovada cok sık görüyorum:) 3 tane kanki olmus dolasıyolar :D

İzmirde bende gördüm bunlardan fuarda birde forum bornovada cok sık görüyorum:) 3 tane kanki olmus dolasıyolar :D
2014 yilinin konusuna yorum yapmissiniz konuyu acan belki hakkin rahmetine kavuşmuştur :D neyse buca tarafinda daha cok var erkek arkadasim orda yasiyor anlatir sürekli hiç yere inmiyolarmış akıllı kuşlar :)

2014 yilinin konusuna yorum yapmissiniz konuyu acan belki hakkin rahmetine kavuşmuştur :D neyse buca tarafinda daha cok var erkek arkadasim orda yasiyor anlatir sürekli hiç yere inmiyolarmış akıllı kuşlar :)
Evet biliyorum eski konu olduğunu yazarken farkındaydım ama son zamanlarda bende cok sık rastladığım için dayanamadım cevap vermek istedim:) her yerinde varlar demek ki izmirin.