Karadeniz Pet

izmirden harika renkte yerli bebekler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Berkay ERDİNC

Emektar Üye
01 - Irkı:yerli

02 - Cinsiyeti: dişi-erkek

04 - Yaşı:yeme düşmediler

05 - Sağlık Durumu:mükemmel

06 - Bilezik No:tkf bilezikli

07 - Fiyatı: KUŞLAR SAHİPLENDİRİLMİŞTİR

08 - Geçerlilik Tarihi:15 gün sonra satış iptal edilecektir.

09 - Satılan / Alınacak Şehir:izmir

10 - Gönderilebilecek Mesafe:

11 - İrtibat Telefonu:

12 - Mail Adresi:

13 - Telefonlaşılabilinecek Zaman Dilimi:

14 - Açıklamalar:izmirli forum üyeleri için elimde bulunan tek yerli takımın yavrularını form üyeleri için sahiplendiriyorum toplam 6 yavrunun 3 tanesi sahiplendirildi.3 tanesinide form üyelerine ayırdım.kuşlardan biri cerenimo (kırmızı gözlü)dur.harika ender bulanan renkleri foruma sunuyorum.

Son düzenleme:
Masallah gercekten tertemiz kuslar. Hayirli satislar dilerim.

Masallah, cok guzel bebekler

07 - Fiyatı: 30-40 tl

11 - İrtibat Telefonu:

12 - Mail Adresi:

14 - Açıklamalar:izmirli forum üyeleri için elimde bulunan tek yerli takımın yavrularını form üyeleri için sahiplendiriyorum toplam 6 yavrunun 3 tanesi sahiplendirildi.3 tanesinide form üyelerine ayırdım.kuşlardan biri cerenimo (kırmızı gözlü)dur.harika ender bulanan renkleri foruma sunuyorum.

Sizi verene Kurban olurum yaaa Ne kadar güzeller =)))))))))

Maşallah hayırlı satışlar bereketli üretimler çok güzeller

Masallah, cok guzel bebekler

teşekkür ederim korhan bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:07 --

Masallah berkay bey cok begendim bebeklerinizi gule gule buyutun

teşekkürler gülşen hanım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:10 -->-> Daha önceki mesaj 22:08 --

Sizi verene Kurban olurum yaaa Ne kadar güzeller =)))))))))

teşekkürler hilal hanım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:11 -->-> Daha önceki mesaj 22:10 --

Maşallah hayırlı satışlar bereketli üretimler çok güzeller

teşekkürler yusuf bey sizede bereketli üretimler.

Maşallah.Hayırlı alışverişler.
Yeni sahiplerine şimdiden hayırlı olsunlar.

maşallah hayırlı satışlar

Maşallah, renkler güzel.
Hayırlı satışlar olsun.

07 - Fiyatı: 30-40 tl

11 - İrtibat Telefonu:

12 - Mail Adresi:

Senin kuşlarını tek gecerim , masallah alanada satanada hayirli olsun simdiden

Maaşallah abim

maaşallah çok güzeller,alana satana hayırlı olsun.

Maşallah hayırlı satışlar olsun.

İyi satışlar diliyorum.

Bir sorum olacaktı; ilanın bir yerinde "cerenimo (kırmızı gözlü)" şeklinde bir ifade kullanmışsınız, internetten bununla ilgili bir şey bulamadım. Bu terim, literatürde olan bir kullanım mıdır, yoksa ülkemizde özellikle muhabbet kuşu piyasasında sıkça türetilen uydurma tür/varyete adı mıdır?

İyi satışlar diliyorum.

Bir sorum olacaktı; ilanın bir yerinde "cerenimo (kırmızı gözlü)" şeklinde bir ifade kullanmışsınız, internetten bununla ilgili bir şey bulamadım. Bu terim, literatürde olan bir kullanım mıdır, yoksa ülkemizde özellikle muhabbet kuşu piyasasında sıkça türetilen uydurma tür/varyete adı mıdır?
teşekkür ederim.biliyosunuz kısaca tanımı lutıno sarı gövde kırmızı gözlere,albino beyaz gövde kırmızı gözlere sahip olan kuşlara verilen renk mutasyonunun ismidir.bir tür bir ırk deildir.cerenımoda lutino ve albıno karısımı hem sarı hemde beyazı üzerinde taşır.yani kuşun rengi kremdir.kuvvetle ihtimal renk mutasyonları arasında bu renk yerini alamamıstır.tam araştırmadım fakat cevrem gereği butur renk barındıran kuşları bu isimle anarız.ülkemizdeki ırk çeşitliliği gibi renk çesitliliğide cok malesef :) kırık kuşlara ingz,jumbo,hollanda,çek vs demek gibi bir şey belkide dediğim gibi araştırmadım fakat çevrem gereği bu ismi kullanırız bu tip kuşlarda belki uydurmadır belki değildir.ceronımo yazacagıma kusun rengi krem gözleri kırmızı deseydim daha doğru olacaktı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:14 -->-> Daha önceki mesaj 22:13 --

Maşallah hayırlı satışlar olsun.
teşekkür ediyorum çetin bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:15 -->-> Daha önceki mesaj 22:14 --

maaşallah çok güzeller,alana satana hayırlı olsun.
teşekkürler :)

Son düzenleme:
öncelikle maşallah vede bişey sormak istiyorum o kutunun içinde ki samana benzeyen şey ne adı nedir acaba ne işe yarıyor vede nerden bulabilirim onu

sağol mert kardeşim ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:17 -->-> Daha önceki mesaj 22:16 --

Maşallah, renkler güzel.
Hayırlı satışlar olsun.
teşekkürler bünyamin bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:17 --

Senin kuşlarını tek gecerim , masallah alanada satanada hayirli olsun simdiden
estağf. seyit kardeşim teşekkürler güzel yorumun için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:22 -->-> Daha önceki mesaj 22:19 --

öncelikle maşallah vede bişey sormak istiyorum o kutunun içinde ki samana benzeyen şey ne adı nedir acaba ne işe yarıyor vede nerden bulabilirim onu
folluğun içini kastediyorsanız çıralı çam talaşı(yerli çam)çıra böcek ve parazitleri önler.oyuzden kalın planyadan cıkmış kavak yada lareks talaşları yerıne bıçkıdan çıkmış çıralı çam talaşı kullanıyorum.ayrıca harıka bi kokusu var.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:22 --

ilan güncel.son 10 gün satış iptal edilecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...