Karadeniz Pet

ızmırden merhabalar :)

Mustafa Sayar

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar ismim Mustafa araniza Izmirden katiliyorum 35 yasindayim.Daha once kus beslemisligim yok ne yazikki siz degerli ustadlardan ogrenecegim cok sey var.Oncelikle baslangic olarak bir cift alip uretmeyi dusunuyorum evde ama bir turlu irk konusunda karar verebilmis degilim.Bu konuda siz degerli arkadaslarin onerilerini almak isterim Irk,Yas,renk vs.Burada guzel vakitler gecirecegimizden eminim.Sevgi ve selamlarimi sunuyorum.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aramıza hoşgeldin Mustafa. Yerli ve çek çiftlerle işe başlanabilir.

Aramıza hoşgeldin Mustafa. Yerli ve çek çiftlerle işe başlanabilir.
Hosbulduk kardesim.Jumbolar nasil yerliler biraz serce gibi ufak geliyor bana biraz buyuk kustan hoslaniyorum acikcasi...

Son düzenleme:
Çek,inglizi,hollandaya bakınız Jumbo üretimi biraz zordur yeni Başladgınız için en uygunu yerli ve çektir Hoş Geldiniz :)

Çek,inglizi,hollandaya bakınız Jumbo üretimi biraz zordur yeni Başladgınız için en uygunu yerli ve çektir Hoş Geldiniz :)
Hosbulduk.anladim ne gibi zorluklari var acaba jumbolarin yavrulariyla falanmi ilgilenmezler ogreniyimde bilgim olsun.

Son düzenleme:
Hayır Çift Tutmları daha zor Bakım Açısından Daha Zor Çitf tutuktan Sonra Çiftleşmleri bile Zor Mesela Normal kuşlar gibi tunekte deilde kafes tabanında çiftleşirler Biraz agresiflerdir:) Forumn Arama Kısmına jumbo Yazarsınız yülerce bilgi Çıkar.

Hayır Çift Tutmları daha zor Bakım Açısından Daha Zor Çitf tutuktan Sonra Çiftleşmleri bile Zor Mesela Normal kuşlar gibi tunekte deilde kafes tabanında çiftleşirler Biraz agresiflerdir:) Forumn Arama Kısmına jumbo Yazarsınız yülerce bilgi Çıkar.
Ok.Tesekkurler...

Öncelikle merhaba. Hoşgeldiniz. Bende sizin gibi yeni baslayanlardanım ama daha önce de baktıgım muhabbet kusum ve bir de jako papaganim vardi hepsinde de evcillestirmeye yönelikti hiç üretime giremedim bu yakin zamana kadar. Yakin zamanlarda da birkac ciftle kisa sureli denemelerim oldu ama bi yere varamadim. Simdi imkanim olsa bst kafesten uc dort katli alti salmali guzel bi kafes alir bir cift çek bir cift ingiliz birer ciftte jumbo ve show alir onlarla guzel bi hobi ortamim olurdu ama su an ne maddi ne de manevi olarak musaitim. Tek baktigim ve konusturdugum tek kirma kusumla mutlu mesut yasiyorum :)

Öncelikle merhaba. Hoşgeldiniz. Bende sizin gibi yeni baslayanlardanım ama daha önce de baktıgım muhabbet kusum ve bir de jako papaganim vardi hepsinde de evcillestirmeye yönelikti hiç üretime giremedim bu yakin zamana kadar. Yakin zamanlarda da birkac ciftle kisa sureli denemelerim oldu ama bi yere varamadim. Simdi imkanim olsa bst kafesten uc dort katli alti salmali guzel bi kafes alir bir cift çek bir cift ingiliz birer ciftte jumbo ve show alir onlarla guzel bi hobi ortamim olurdu ama su an ne maddi ne de manevi olarak musaitim. Tek baktigim ve konusturdugum tek kirma kusumla mutlu mesut yasiyorum :)
Hosbulduk.Tavsiyenize ileriki zamanlarda belki dusunebilirim.Ama su an icin evim ne yazikki musait degil simdilik baslangic icin bir cift ile baslamayi dusunuyorum.Sanirim tavsiyeler uzerinede cek yada yerli ile basliyacak gibiyim.Tavsiyeniz icindr tesekkur ederim.Bakip gorecez artik...