petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

izmirden selamlar

Konusu 'Kendimizi Tanıtalım' forumundadır ve Nilgün BULUT tarafından 16 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Nilgün BULUT

aranıza bugun izmirden katıldım arkadaşlar.ev hanımıyım bir kızım var.ismim nilgün sultan papağanı cennet papağanı yerli muhabbet kuşu besledim şimdide ingiliz muhabbet kuşum yeni aldım yavru daha. ben asıl kardeşi için gitmiştim üretimhaneye ancak bunun tüyleri yoluk gördüm üzüldüm bunu almak istedim tüylerini anne babası yoluyormuş.3.gün bugun 2 gündür enjektörle cicibebe verdim bugun yumurta mamasına hamle yaptı bakalım.yalnız bir sıkıntım var biz bugun bayranlaşmak için dışarı cıkmıştık eve geldiğimizde kanadındaki yarayı gördüm neden olmuş olabilir bilemedim.nasıl iyi ederim onuda bilemiyorum.hiç böyle yaralı bir kuşum olmamıştı.bu konuda yardımcı olursanız çok müteşekkir kalacağım.
    bu arada iyi bayramlar herkese
    bu çikom
    [url=http://tinyurl.com/p8kntn4]

buda mağlesef kanadının hali.ne sürsem bilemedim kaşırken yalarsa zehirlenir korkusuna batikom bile süremiyorum gerçi sürsem zararlımı olur bilemedim.
    vazelinimde yok.ve suan geç saat oldugu için elim kolum bağlandı.

[url=http://tinyurl.com/o5ve5c9][img]http://www.hizliresimyukle.net/u/30/91/87609130_orginal.jpg[/url]

2. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle nilgün hanım aramıza h.geldiniz böyle bi olayla karşılaşmadıgım bi yorum yapamıyorum geçmiş olsun.

3. Nilgün BULUT

teşekkür ederim berrin hanım peki bu kuş için vitamin ne kullanabilirim.yarın temin edeyim bari

4. UĞURCAN KAYA

UĞURCAN KAYA New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba , bir şey buldum tam olarak bilmiyorum fakat siz yinede inceleyin ;

' Eğer kemik deriyi yırtmış dışarıdan gözükür durumda ise batigon damlat artı teramisin merhem sür,kanadı normal hizasında sar .
    Kuşu koyacağınız kafesin tünekleri çıkarılar ''

alıntı : KANADI KIRILAN KUŞLARA UYGULANACAK TEDAVİ

5. Nilgün BULUT

tamam incelicem şimdi çok teşekkür ederim uğurcan bey

6. UĞURCAN KAYA

UĞURCAN KAYA New Member

Beğenileri:
    0
    ayrıca başka bir yerde görmüştüm doğrumu yanlışmı bilmiyorum havuç maması verin diyordu iyileşmeyi hızlandırırmış

7. Nilgün BULUT

hay allah ben sanırım buna cesaret edemem.yanlış kaynar falan yarın veterinere götüreyim en iyisi kuşdan anlayan.benim yapabileceğim iş değil bu.hayvanın canını acıtmayayım.cok sağolun yardımlarınız için

8. UĞURCAN KAYA

UĞURCAN KAYA New Member

Beğenileri:
    0
    önemli değil. :)

9. Nilgün BULUT

suan bunu yapıyorum zaten.mısır unu havuc galeta unu.cicibebe irmik yumurta.bunları yapıyorum.daha yem kırmıyor .tesekkür ederim.forma yabancıyım biraz msjıma cvap yazıldıgını gec farkediyorum.kusura bakmayın

10. Tezcan GÜMÜŞ

Hoş geldiniz Ailemize

11. Duranettin ERAYDIN

Kuşun veterinerlik işi var zaten sonra yem mama kolay iş.Geçmiş olsun

12. Fırat Demirci

Fırat Demirci New Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle merhabalar Nilgün hanım. Yem kıramayan yavru muhabbet kuşlarını kendiniz elle besleyebileceğiniz gibi varsa evde yanlız erkek muhabbet kuşu onun yanına atarakta erkeğin yavruyu beslemesini sağlayabilirsiniz. Örneğin bendeki bu yakışıklıda eve geldiğinde yem kıramıyordu
    evde yanlız olan ve konuşan muhabbet kuşum kendi yavrusuymuş gibi bir baba şevkatiyle besledi ve şuan bu halde :))
    ve buda konuşan erkeğim

Kanadındaki yaraya gelincede veterinere götürmenize gerek yok. Eczaneden bir adet Terramycin alın sabah akşam yaralı bölgeye sürün 1 haftaya toparlar kendini. Bu arada bende İzmirdeyim yara ve yem kırma olayı geçene kadar kuşunuza 1 hafta bakım yapabilirim eğer isterseniz. 0553 386 35 53 ten bana ulaşabilirsiniz.

13. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Ben avisol-b ve avivit kullanıyorum.

14. Nilgün BULUT

hoşbuldum tezcan bey .

15. Nilgün BULUT

hay ALLAH razı olsun fırat bey.benim altına kaydırabileceğim başka kuşum yok mağlesef.ama yanına başka kuş getirebilirim beslemesi için yalnız zarar verirse diye cekiniyorum.teremicin sürdüm en yakın veteriner cumartesi günü açılacakmış zaten ogune kadar iyileşir umarım
    yardımınız için teşekkür ederim.ben o kuşu temin edeyim ozaman eğer denk getiremezsem sizden yardım alırım fırat bey.bu arada kocaman maşallah çok güzel bi kuş olmuş

16. Nilgün BULUT

anladım yasemin hanım hemen temin edicem açılan ilk petshoptan ama hiç su içmiyorki :(

17. Nilgün BULUT

şimdilik serum fizyolojik ile temizlemeye çalıştım ardından batikom sürdüm ve teramicin sürdüm.küçük battaniyeye sardım yatıyor
    kulladığım malzemeler bunlar steril olmaya çalıştım umarım yarayı mikrop kaptırmam bilmeden istemeden

18. Sevtap DERİN

Valla tam ameliyata girecek gibi. :D Harikasınız gerçekten. İnşallah en yakın zamanda iyileşir.

19. Nilgün BULUT

ALLAH razı olsun arkadaşım aminn.dünden beri ömrümden 5 yıl gitti.çok üzüldüm

20. Nilgün BULUT

Sayfayı Paylaş