Karadeniz Pet

izmirden selamlar

• Konbuyu başlatan Nilgün BULUT
  • Başlangıç tarihi
N

Nilgün BULUT

Guest
aranıza bugun izmirden katıldım arkadaşlar.ev hanımıyım bir kızım var.ismim nilgün sultan papağanı cennet papağanı yerli muhabbet kuşu besledim şimdide ingiliz muhabbet kuşum yeni aldım yavru daha. ben asıl kardeşi için gitmiştim üretimhaneye ancak bunun tüyleri yoluk gördüm üzüldüm bunu almak istedim tüylerini anne babası yoluyormuş.3.gün bugun 2 gündür enjektörle cicibebe verdim bugun yumurta mamasına hamle yaptı bakalım.yalnız bir sıkıntım var biz bugun bayranlaşmak için dışarı cıkmıştık eve geldiğimizde kanadındaki yarayı gördüm neden olmuş olabilir bilemedim.nasıl iyi ederim onuda bilemiyorum.hiç böyle yaralı bir kuşum olmamıştı.bu konuda yardımcı olursanız çok müteşekkir kalacağım.
bu arada iyi bayramlar herkese
bu çikom

[url=http://tinyurl.com/p8kntn4]

buda mağlesef kanadının hali.ne sürsem bilemedim kaşırken yalarsa zehirlenir korkusuna batikom bile süremiyorum gerçi sürsem zararlımı olur bilemedim.
vazelinimde yok.ve suan geç saat oldugu için elim kolum bağlandı.

[url=http://tinyurl.com/o5ve5c9][img]http://www.hizliresimyukle.net/u/30/91/87609130_orginal.jpg[/url]

Öncelikle nilgün hanım aramıza h.geldiniz böyle bi olayla karşılaşmadıgım bi yorum yapamıyorum geçmiş olsun.

teşekkür ederim berrin hanım peki bu kuş için vitamin ne kullanabilirim.yarın temin edeyim bari

hay allah ben sanırım buna cesaret edemem.yanlış kaynar falan yarın veterinere götüreyim en iyisi kuşdan anlayan.benim yapabileceğim iş değil bu.hayvanın canını acıtmayayım.cok sağolun yardımlarınız için

ayrıca başka bir yerde görmüştüm doğrumu yanlışmı bilmiyorum havuç maması verin diyordu iyileşmeyi hızlandırırmış

suan bunu yapıyorum zaten.mısır unu havuc galeta unu.cicibebe irmik yumurta.bunları yapıyorum.daha yem kırmıyor .tesekkür ederim.forma yabancıyım biraz msjıma cvap yazıldıgını gec farkediyorum.kusura bakmayın

Kuşun veterinerlik işi var zaten sonra yem mama kolay iş.Geçmiş olsun

Öncelikle merhabalar Nilgün hanım. Yem kıramayan yavru muhabbet kuşlarını kendiniz elle besleyebileceğiniz gibi varsa evde yanlız erkek muhabbet kuşu onun yanına atarakta erkeğin yavruyu beslemesini sağlayabilirsiniz. Örneğin bendeki bu yakışıklıda eve geldiğinde yem kıramıyordu

evde yanlız olan ve konuşan muhabbet kuşum kendi yavrusuymuş gibi bir baba şevkatiyle besledi ve şuan bu halde :))

ve buda konuşan erkeğim

Kanadındaki yaraya gelincede veterinere götürmenize gerek yok. Eczaneden bir adet Terramycin alın sabah akşam yaralı bölgeye sürün 1 haftaya toparlar kendini. Bu arada bende İzmirdeyim yara ve yem kırma olayı geçene kadar kuşunuza 1 hafta bakım yapabilirim eğer isterseniz. 0553 386 35 53 ten bana ulaşabilirsiniz.

Öncelikle merhabalar Nilgün hanım. Yem kıramayan yavru muhabbet kuşlarını kendiniz elle besleyebileceğiniz gibi varsa evde yanlız erkek muhabbet kuşu onun yanına atarakta erkeğin yavruyu beslemesini sağlayabilirsiniz. Örneğin bendeki bu yakışıklıda eve geldiğinde yem kıramıyordu

evde yanlız olan ve konuşan muhabbet kuşum kendi yavrusuymuş gibi bir baba şevkatiyle besledi ve şuan bu halde :))

ve buda konuşan erkeğim

Kanadındaki yaraya gelincede veterinere götürmenize gerek yok. Eczaneden bir adet Terramycin alın sabah akşam yaralı bölgeye sürün 1 haftaya toparlar kendini. Bu arada bende İzmirdeyim yara ve yem kırma olayı geçene kadar kuşunuza 1 hafta bakım yapabilirim eğer isterseniz. 0553 386 35 53 ten bana ulaşabilirsiniz.

hay ALLAH razı olsun fırat bey.benim altına kaydırabileceğim başka kuşum yok mağlesef.ama yanına başka kuş getirebilirim beslemesi için yalnız zarar verirse diye cekiniyorum.teremicin sürdüm en yakın veteriner cumartesi günü açılacakmış zaten ogune kadar iyileşir umarım
yardımınız için teşekkür ederim.ben o kuşu temin edeyim ozaman eğer denk getiremezsem sizden yardım alırım fırat bey.bu arada kocaman maşallah çok güzel bi kuş olmuş

şimdilik serum fizyolojik ile temizlemeye çalıştım ardından batikom sürdüm ve teramicin sürdüm.küçük battaniyeye sardım yatıyor
kulladığım malzemeler bunlar steril olmaya çalıştım umarım yarayı mikrop kaptırmam bilmeden istemeden

şimdilik serum fizyolojik ile temizlemeye çalıştım ardından batikom sürdüm ve teramicin sürdüm.küçük battaniyeye sardım yatıyor
kulladığım malzemeler bunlar steril olmaya çalıştım umarım yarayı mikrop kaptırmam bilmeden istemeden

Valla tam ameliyata girecek gibi. :D Harikasınız gerçekten. İnşallah en yakın zamanda iyileşir.