Karadeniz Pet

Jako almayı düşünüyorum

• Konbuyu başlatan Ayşegül YÜCEL
  • Başlangıç tarihi
A

Ayşegül YÜCEL

Guest
Arkadaşlar Merhaba uzun zamandır papağan almak istiyordum 800 tl ye petshopta Jako papağanı vardı. Almayı düşünüyorum. Bakanınız var mıdır tavsiyeleriniz varsa zevkle dinlerim şimdiden teşekkürler :))

Gürültücü bi hayvan, konuşması eğlenceli ve zeki çabuk öğreniyor. Hırlaması varsa pek tavsiye etmem hele yaşı ileriyse çok inatçı, 2 farklı jako besledim hırlaması olan bide evcil. Hırlaması olan düzelmedi uğraştın ettim sonra sattım. Yavru ve alışkın timneh 800 civarı almıştım

1 yaşına henüz girmemiş daha küçük. Yanına yaklaşınca hırlarmış gibi bir ses çıkarıyor ama ilk başta bunu yapması doğalmış çünkü daha yeni gelmiş zor bir yolculuk geçirmiş. Gayet sağlıklı gözüküyor tüyler parlak kabarık değil yemini güzelce yiyor arada ıslık öttürüyormuş filan... Sanırım yarın almaya gideceğim. Kafes, kuş, suluk hepsini 900'e veririm dedi bana. Kafes kocaman. En büyüğünü almayı düşünüyorum. Hayvan ne kadar rahat ederse o kadar iyi

Gürültücü bir hayvan,pisliğini direk altına yapmıyor bazen dışarı fırlatırcasına yapıyor.Eğer tahammül edemeyecekseniz tavsiye etmem :)

Hahahah :D doğru söylüyorsunuz fakat biraz disiplin ve bolca sevgiyle alıştırırım umarım.

Eğer sabırlı biriyseniz vede yavru halde bulabilirseniz alın alıştırın çok iyi hayvandır güzel güzel konuşur :)

Eğer sabırlı biriyseniz vede yavru halde bulabilirseniz alın alıştırın çok iyi hayvandır güzel güzel konuşur :)

Evet 1 yaşına henüz basmamış bile. pek sabırlı biri olduğum söylenemez ama evde 1 köpek 1 kaplumbağa 4 balık 3 muhabbet kuşum var 9-10 tane de sokak kedisine bakıyorum. Bununda üstesinden gelirim umarım :D

Beslemedim fakat besleyen arkadaşım var. Çıktığında duvarları vs. kemirebili :) Ama bunu büyük ihtimalle vitamin kalsiyum eksikliğinden yapıyor olabilir. Gürültücü bir kuş, sesi çok yüksek bağırdığı zaman.
Benim arkadaşım kırmızı kuyruk yavru olarak 1000-1500 e almıştı sanırım. Büyükçe bir kafesi olması lazım yani yükseklik 1-1,5 metre desem enini derinliğini siz düşünün :)
Ustamızın dediği gibi çabuk öğreniyor, tatlılar aslında. İlklerde hırlaması gayet doğal tabi.. Zaman, ilgi ve sevgi her şeyin üstesinden gelir düşüncesindeyim :) Hakkınızda hayırlısı olsun.