Karadeniz Pet

Jako ile Muhabbet Kuşu Aynı Yerde Olurmu.

Oğuz ATEŞ

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar benim 1 çift kuşum var ve bi tanışa satacam ama bu satacağım kişide Jako papaganı var ve konuşuyor adamla anlaştık ama şimdi 1 çift muhabbet kuşunu alırsam benim papagan konuşmayı kesermi diyor. Ayrı yere koyacak yeri yok çünkü 40 m2 bakkalı var o yüzden muhabbet kuşu öttüğü zaman papagana etki eder mi ?

Bence az eder muhabet kuşunu taklit eder onun sesini çıkartır ama konuşmaya devam ettirmesi lazım zamanla unuta bilir bide aynı yer çok iyi fikir olmaya bilir bence bi düşünsün başka kafese koyması lazım diye düşünüyorum.

Hocam zaten biraz konuşuyor selam alüyküm , yavrum i hoş geldin v.s bi kaç tane daha kelime daha biliyor.

Hocam zaten biraz konuşuyor selam alüyküm , yavrum i hoş geldin v.s bi kaç tane daha kelime daha biliyor.

Ne güzel işte hep taklit ediyo şimdi kuşu yanına koyarsanız muhabet öteçek sabah akşam onu dinlicek onu taklit edecek ama ben yine aynı kafese koymayın derim :)

Aynı kafese koymayın net.

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bence de aynı kafese koyulmamalı.Muhabbet kuşları için tehlikeli.

Hocam zaten ayrı kafeslere koyulacak.

Farklı kafeste de olsa ayn odaya da koymayın. Muhabbet kuşunusaldığınız zaman papağanın kafesine konar. Ayağını tuttuğu anda koparır. Papağanı saldığınız zaman muhabbet kuşuna kafes içinde dahi saldırır. Afrika Griler kafes kapılarını çok kolay açabilmektedirler kilitli olsa dahi. Bu nedenle çok çok dikkatli olmak lazım. Bı iki türü aynı evde besleyipte muhabbetin gagasının kırıldığnı ve ayağının koptuğunu biliyorum

Arkadaşlar zaten papagan ayrı kafeste ve hiç dışarı bırakılmıyor ve papagan ile muhabbet kuşunun da kafesleri ayrı olacak zaten birbirlerini bile zor görürler yani.

Afrika gri papağaını kafeste mi besleyeceksiniz. Çok akıllı zihinleri sürekli meşgul tutulması gerekn papağandır. Kuşlar için kafe yuvadır hapishane değil.