Karadeniz Pet

Jumbo hakkında bilgisi olanlarr

Salih ÇEVİK

Meraklı Üye
Arkadaşlar jumbo muhabbetler kaç yumurta verir genelde kaç tane sağlıklı yavru alınır muhabbetle aynımıdır?? Çok öterlermi muhabbet gibi ve en kötü tarafı nedir??

kuş olupta ötmeyen varmı? bizimde üretici arkadaşlardan edindiğimiz bilgiye göre yavru olayında jumbolar biraz daha nazlı oluyorlarmış

Jumbodan yavru alman oldukça zor, ingiliz tavsiye ederim...Göze hitap eder, kulağı tırmalamaz :)

Tek çiftle yavru almak zor dediler, iki, üç derken toplam 16 tane kuşum oldu ama şunu söyleyeyim, 2 çift bile aşırı gürültü yapıyor...

ötme konusunda sıkıntı yok bence fakat sıkıntı şuki tek çiftle normal muhabbet kuşundan yavru almak çok zordur kaldıki bu bide jumboysa olay daha vahim .

Bende 3 çift var zaten bi iki çiftte jumbo alayım dedim ama ev ortamında malum komşularla papaz olmayalım sonra çok fazla öten bi kuş değil diye duymuştum ondan sorayım dedim ses olayı sıkıntı evde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:13 -->-> Daha önceki mesaj 17:12 --

Birde yumurta alınırsa kaç tane alınır bu konuya değinen olmamış tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum

Öncelikle öbür kuşlara benzemezler özenle beslemek lazım sessiz lerdir genel olarak otururlar ama oynadıkları zaman oynarlar ama pek göremezsin genelinde oturuyolar sert ağır başlı yani öbür kuşlar gibi dayanıklı değiler iyi bakman lazımben 5.6 ilaç var yeri filan iyi olması lazım nasipse benimkilerin yavruları olarak hayırlısı bakalım uğraşıyyorum :). bide küçük kafes olmaz kuşa göre kafes büyük olcak .

DİŞİ MUHABBET KUŞUNUN BİR KULUÇKADA KAÇ TANE YUMURTASI OLUR?

CEVAP: Genellikle dişi muhabbet kuşları 5-7 civarı yumurta yaparlar. Seyrek olarak daha az, örneğin 3 veya çok daha fazla, örneğin 10 yumurta yapan muhabbet kuşları da vardır.

Teşekkürler arkadaşlar..

bende yaklaşık 70 günlük Jumbo var ve biz eve geldik mi zıpır gibi hiç susmuyor anlayamıyorum ama bazı kelimeler çıkarıyo hiç susmuyor. bu Jumboların hep oturdukları rivayeti nereden geliyor

Bende de jumbo var (jumbo ve ingilizi aynı sanıyordum), gayet sakin belkide 1 tane ondandır.

Geri