petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Jumbo hakkında bilgisi olanlarr

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Salih ÇEVİK tarafından 25 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Salih ÇEVİK

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar jumbo muhabbetler kaç yumurta verir genelde kaç tane sağlıklı yavru alınır muhabbetle aynımıdır?? Çok öterlermi muhabbet gibi ve en kötü tarafı nedir??

2. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    kuş olupta ötmeyen varmı? bizimde üretici arkadaşlardan edindiğimiz bilgiye göre yavru olayında jumbolar biraz daha nazlı oluyorlarmış

3. admire

admire New Member

Beğenileri:
    0
    Jumbodan yavru alman oldukça zor, ingiliz tavsiye ederim...Göze hitap eder, kulağı tırmalamaz :)

4. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Tek çiftle yavru almak zor dediler, iki, üç derken toplam 16 tane kuşum oldu ama şunu söyleyeyim, 2 çift bile aşırı gürültü yapıyor...

5. Lütfi ÖZER
    Gizli

ötme konusunda sıkıntı yok bence fakat sıkıntı şuki tek çiftle normal muhabbet kuşundan yavru almak çok zordur kaldıki bu bide jumboysa olay daha vahim .

6. Salih ÇEVİK

Beğenileri:
    1
    Bende 3 çift var zaten bi iki çiftte jumbo alayım dedim ama ev ortamında malum komşularla papaz olmayalım sonra çok fazla öten bi kuş değil diye duymuştum ondan sorayım dedim ses olayı sıkıntı evde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:13 -->-> Daha önceki mesaj 17:12 --

Birde yumurta alınırsa kaç tane alınır bu konuya değinen olmamış tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum

7. BuraK Kotaran

BuraK Kotaran New Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle öbür kuşlara benzemezler özenle beslemek lazım sessiz lerdir genel olarak otururlar ama oynadıkları zaman oynarlar ama pek göremezsin genelinde oturuyolar sert ağır başlı yani öbür kuşlar gibi dayanıklı değiler iyi bakman lazımben 5.6 ilaç var yeri filan iyi olması lazım nasipse benimkilerin yavruları olarak hayırlısı bakalım uğraşıyyorum :). bide küçük kafes olmaz kuşa göre kafes büyük olcak .

8. paşa66

paşa66 New Member

Beğenileri:
    0
    DİŞİ MUHABBET KUŞUNUN BİR KULUÇKADA KAÇ TANE YUMURTASI OLUR?

CEVAP: Genellikle dişi muhabbet kuşları 5-7 civarı yumurta yaparlar. Seyrek olarak daha az, örneğin 3 veya çok daha fazla, örneğin 10 yumurta yapan muhabbet kuşları da vardır.

9. Salih ÇEVİK

Beğenileri:
    1
    Teşekkürler arkadaşlar..

10. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    bende yaklaşık 70 günlük Jumbo var ve biz eve geldik mi zıpır gibi hiç susmuyor anlayamıyorum ama bazı kelimeler çıkarıyo hiç susmuyor. bu Jumboların hep oturdukları rivayeti nereden geliyor

11. civiltekin
    Gizli

Bende de jumbo var (jumbo ve ingilizi aynı sanıyordum), gayet sakin belkide 1 tane ondandır.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. jumbo muhabbet kuşu kuluçka süresi

,
  2. show jumbo kac tane yumurta yapar

,
  3. jumbo muhabet kusu yilda kac defa yumurtlar