Karadeniz Pet

Jumbo kırığı hakkında merak ettiğim

Erdal Arıcan

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar dün sirkeci eminönüne gezmeye gittik babamla,girdik ordan çarşıya tek bir dükkanda çok güzel jumbo kırıkları vardı,elimi soktum bir kaçını parmağıma bindirdim gayet çabucak alışacak konuşacak kuşlardı, sağlıkları yerindeydi,normalde jumbo kırığı bulmak zor orda şaşırdım,albenili kuşlardı ,ayda 2 3 sefer geliyormuş ,yurtdışından dedi,birtane ayırdım gözümle, 15 dadika sonra alacaktım onu içime sindi, yeşil en uysallarından biriydi ,baktım adam satmış, fiyat 40 tl olur dedi sonrasında almadım diğerlerinden, oda onun kısmetiymiş,yani şimdiki hayatımda jumbo kırığı olacak kısmetse, hasta oldum hayvana ,iri ve gösterişli dahada yerlilere göre sakin yapıdala, gözlerde yumak yumak.Şimdi sormak istediğim 1. bu hayvan nasıl oluyor jumboyla çek yada baska ırkın çiftleşmesiyle olduğu belli, 2. sadece jumbo kırığı üreten varmı jumbo kırıklarından yavru alıp satan,ben duymadım,bilgi sahibi değilim ama fovarim oldu bu kuş asil hayvan.

Son düzenleme:
Jumbo kirigi Jumbo ile es tutan diger irklardan oluyor anne yada baba jumbo olmasi gerekiyor uretici bi abimizin jumbo disisi sadece cek erkekle cift olmus baska erkekle es tutmamis gayet guzel verim aliiyordu

Jumbo kirigi Jumbo ile es tutan diger irklardan oluyor anne yada baba jumbo olmasi gerekiyor uretici bi abimizin jumbo disisi sadece cek erkekle cift olmus baska erkekle es tutmamis gayet guzel verim aliiyordu
Sağolun tam düşündüğüm gibi ozaman.

Geri