Karadeniz Pet

Jumbo kırığı

harabe

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Kuşumu sahipleneli 10 gün oldu.. Irkı ile ilgili biraz araştırma yaptım. Gri renkli olanların diğerlerine göre eğitmesi daha zor ve daha hırçın olduğu yazıyor. Sizce bu ne kadar doğru. Şu anda kuşumla aramız çok iyi. Sizce yaşı ilerlediğinde bu yazdıklarım gerçekleşir mi??
1NmBGA.jpg
G3QN92.jpg
Mk52dN.jpg
G3QND2.jpg
PQ4N15.jpg

Gri hırçın olur diye bir şey olmaz. Siz sevgi ve ilginizi gösterin korkutmayın nazik ve temkinli yaklaşın size alışacaktır daha çok küçük.

Maşallah keyifli hobiler kuşun karakteri ile alakalı bence renkle hiç alakası yok

Maşallah tatlı bir jumbo erkek tüyü kadar ömrü olur inş. Renkle türle hiç bir alakası yoktur hırçınlığın . Sadece kuş ne kadar ufak olursa o kadar haraketli ve daha oyuncu olur o yüzden genelde çek ve yerli kuşlar konuşturmak ve evde hobi olarak yetiştirmek için tercih edilir

teşekkür ederim arkadaşlar, yardımcı açıklamalarınız ve iyi dilekleriniz için..

Eğitim kuşun rengi ile değil ayrılan zaman ile orantılıdır. Ne kadar çok onunla zaman geçirip ilgilenirseniz o da vakti geldiğinde karşılığını verecektir.

Şu an yazarken elimin üzerinde, kafese koyuyorum durmuyo zıp zıp ordan oraya dışarı çıkmak istiyo :) Daha 11-12 gündür bende ama fena alıştı ufaklık.. :)

Kardeşim valla nerden aldın bilmiyorum ama kısmetine harika bir kuş uzun zaman dost olur bu sana maşallah sakallı makallı:)dikkat edin kaçırmayın konuşan kuşum gitti insan gibi ona doyamadan kaçırdık 1 yıl içerisinde allah yardımcısı olsun onun.

Eğitimin renkle alakası olduğunu düşünmüyorum ben de. Bu arada çok güzel bir kuş sahiplenmişsiniz güle güle besleyin.

Maşallah çok asil bir kuş.
Aynı yuvadan farklı renkte kuşlar çıkıyor.
Bir elin beş parmağı gibi hepsi birbirinden farklı karaktere sahip oluyor sonrasında.
Bunlar satıcıların ufak pembe yalanları.
Yok şunlar konuşur yok bunlar ele gelir.

Maşallah güzelmiş.Ücretli sahiplendiyseniz ne kadar öğrenebilirmiyim ?

Hepinize iyi yorumlarınız için teşekkür ederim.

Hocam 60 TL ye aldım. Oturduğum ilçede kapıya kadar getirdi üretici sağolsun..
uygun almışsınız böyle kaliteli bir kırık jumboyu maşallah

çok güzel maşallah.
bende yeni başladım muhabbet kuşu yetiştirmeye daha önce 5 yıl kadar güvercin bakmıştım bunlar da ayrı güzel :)

Geri