petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

jumbo kuşlarını bilenlere bu sorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gökhan soydan tarafından 22 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Gökhan soydan

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar jumbo kuşlar için hantal olur zor eşlenir zor çiftleşir ve konuşmaz gibi düşüncelerle karşılaştım sizce bu düşünceler doğrumu jumbo yavru kuşum olsa ele alışır tabi ama konuşma ihtimali çok mu az ve hantal oldukları doğrumu sitemizde hareketli ve konuşan jumbo kuşa sahip arkadaşlar var mı?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Daha ufak boyutlu kuşlar daha hareketli ve oyuncu olurlar.
    Özellikle şov jumbolar tünekte baykuş gibi oturup durular.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Konuşturma konusunda çok büyük bir fark olacağını düşünmüyorum. Taklit etme yeteneği genetiksel sonuçta.

4. Oktay BOZACI

Beğenileri:
    0
    Konuşma konusunda bir fark yok. 4 kuşum var en çok öten ve konuşan jumbo.

Levent hocanın dediği gibi daha sakinler. Dikkatli beslemek gerekiyor, çok çabuk yağlanma olabiliyor. İri oldukları için diğer kuşlara göre bence daha dayanıklılar.

Çiftleşme konusunda zorlanıyorlar ancak tünekte olmasa yerde çiftleşebiliyorlar o sıkıntı olmuyor.

5. DENİZ ATLAS

DENİZ ATLAS New Member

Beğenileri:
    0
    benim 3,5 aylık jumbo kuşum var ve şu an cümle kuruyor. onun için bu tür sözlere itibar etmeyin.

6. Oktay BOZACI

Beğenileri:
    0
    Yapıları gereği hantallar ama aptal değiller :) kuşlarım arasında en sevdiğim jumbo şuan. Çokta güzel ötüyor.

7. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Gayet akillilar. Boyutlarindan dolayi tunekten tunege atlamiyorlar tabii ki diger kucuk turler gibi. Alistirmak ve konusturmak sana kalmis.

8. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Arada ciddi büyük fark var.Hem cüsse hemde tavır olarak.Sabah sabah dışarı çıkmak için kuşum beni görünce etrafında tur atmaya başlayınca farkı anlamıştım :)

9. Gökhan soydan

Beğenileri:
    0
    yani normal yerli kuşlara göre daha sakinler ama konuşma konusunda bir faklılık yok diyorsunuz saolun

Sayfayı Paylaş