Karadeniz Pet

jumbo kuşlarını bilenlere bu sorum

Gökhan soydan

Meraklı Üye
arkadaşlar jumbo kuşlar için hantal olur zor eşlenir zor çiftleşir ve konuşmaz gibi düşüncelerle karşılaştım sizce bu düşünceler doğrumu jumbo yavru kuşum olsa ele alışır tabi ama konuşma ihtimali çok mu az ve hantal oldukları doğrumu sitemizde hareketli ve konuşan jumbo kuşa sahip arkadaşlar var mı?

Konuşturma konusunda çok büyük bir fark olacağını düşünmüyorum. Taklit etme yeteneği genetiksel sonuçta.

Konuşma konusunda bir fark yok. 4 kuşum var en çok öten ve konuşan jumbo.

Levent hocanın dediği gibi daha sakinler. Dikkatli beslemek gerekiyor, çok çabuk yağlanma olabiliyor. İri oldukları için diğer kuşlara göre bence daha dayanıklılar.

Çiftleşme konusunda zorlanıyorlar ancak tünekte olmasa yerde çiftleşebiliyorlar o sıkıntı olmuyor.

benim 3,5 aylık jumbo kuşum var ve şu an cümle kuruyor. onun için bu tür sözlere itibar etmeyin.

Gayet akillilar. Boyutlarindan dolayi tunekten tunege atlamiyorlar tabii ki diger kucuk turler gibi. Alistirmak ve konusturmak sana kalmis.

Arada ciddi büyük fark var.Hem cüsse hemde tavır olarak.Sabah sabah dışarı çıkmak için kuşum beni görünce etrafında tur atmaya başlayınca farkı anlamıştım :)

yani normal yerli kuşlara göre daha sakinler ama konuşma konusunda bir faklılık yok diyorsunuz saolun

Geri