petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Jumbo kuşum sadece aspur yiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Behçet tarafından 18 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Ahmet Behçet

Arkadaşlar jumbo 3 aylık kuşum var üreticiden 45 günlükken aldım. üretcinin bana verdiği yem karışımı söyleydi yarım kilo aspur (kanarya yemi) yarım kilo ak darı ve 100 gram yulaf al karıstır dedı. bende aldım. Ama şimdiye kadar darı yedıgını görmedım kabugu da yok zaten sadece içinden aspuru ve yulafı yıyor. sadece darı da veremem cunku yemı karıstırdım. sadece aspur yemesının ılerıde bı zararı olur mu yoksa ılerde darı ya da alısır mı ?

#1 Ahmet Behçet, 18 Mayıs 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Mayıs 2014
  2. hüseyin duman

hüseyin duman New Member

Beğenileri:
    0
    aspur daha çabuk kırıldığı için şimdilik o kolayına gidiyor ama zamanla darı yemeyede başlar merak etmeyin.

3. Ahmet Behçet

acaba sadece darı verıp bı kac gun aspur vermesem yer mı veya aclıktan bı sıkıntı cıkar mı ?

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    bir sıkıntı olmaz.. tembellik yapıyor kuşunuz :) ben karıştırarak vermiyorum hiç.. haftada 1-2 kez bir yemlik aspur veriyorum.. aspuru daha cok yiyorlar benimkiler..

5. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    kuşlar aspuru ve yulafı daha çok severler, zamanla darı da yemeye başlar ama daha iyi beslenmesi için karışık yem vermenizi öneririm...

6. Ahmet Behçet

karışık derken benım yaptıgım karısımı mı devam edeyım yoksa meyvelı yemlerı mı dıyorsunuz.

7. sparox

sparox Member

Beğenileri:
    0
    benim ufaklıkta tam tersi yemlerin içinden darıyı seçiyor aspura ve nijere dokunmuyor geçenlerde sadece darı ile beslenmesin diye sırf 250 gr yulaf aldım yeme onuda ekledim şimdi en azından yulaf ve darı ile besleniyo

#7 sparox, 19 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 19 Mayıs 2014
  8. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Akdarı, sarı darı, japon (tiftik darı) darısı, kırmızı darı, aspur, yulaf, kenevir tohumu, perilla tohumu...ya da 1 paket kapalı karışık yem alın, açık yemlere göre daha taze ve sağlıklı olur...

#8 Kaan KARAN, 19 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 19 Mayıs 2014

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuruna sadece aspur

,
  2. muhabbet kuşu sadece aspur