Karadeniz Pet

Jumbo mu. Çek mi. Anlamadım.

selcukiyet

Meraklı Üye
10fdd36bf45a50d39495dfbead3a75ba.jpg
79f5354239e6c82190a5390c2371da37.jpg
58a83bf19444a951696a0f71c4b35a9f.jpg
d19af211012890b977e3b95a6d4b0853.jpg
265900833036ef3cfec4d0855436aa5a.jpg
1b865c45e4d72251333a652ac9bca8af.jpg
f3f7e75c91c4d36e2afe186018cbee06.jpg

Arkadaşlar. 4 ay önce İzmir'deki Arkadaşımın arkadaşından satım aldım. Bana Jumbo diye sattı. Hatta yanında 6 aylık 4 adet daha kendi yavruları vardı. Ben yavru almak için anne ve Baba'yı tercih ettim. Kuşlar 4 aydır bendeler. Ben de hala cinslerini Jumbo sanıyorum. Dişide bilezik var. Renk lacivert. CZ yazıyor. Forma baktım 2011 dogumluymuş. CZ ise galiba Çekoslavakya imiş. Erkekte bilezik yok. Sizce bu kuşlar Irkı nedir. Bileziğe göre orijinal Çek. Yani dişi Çekoslavakya dan mi gelmiş. Bir de erkek de mi çek. Yasa Jumbo mu.

Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Jumbo kırığı ingiliz gibi geldi bana..
Maşallah çok güzeller.

Not: Çekoslavayadan çekoslavak gelecek diye bir şart yok.

Teşekkür ederim. CZ yi görünce ben galiba Çek sandım. Evet olabilir. Bu da ilk aldigimdaki fotolar.
.
38f4e0fc5388c9234911f70d8c64b33a.jpg

75d07055197f41cdd8c25399f10f7287.jpg
08a9b8f5560577154af4dd9742045185.jpg

Jumbo kırığı diyebiliriz.
Güle güle besleyin.

Teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:03 -->-> Daha önceki mesaj 18:02 --

Peki lacivert bilezik ve CZ Yazısı 2011 doğumlu Çekoslavakya dan mi gelmiş demek ?

güzel kuşlar ingiliz kırığı türkiyede çek diyorlar bu ebattaki kuşlara

İşin gerçeği iki tür muhabbet kuşu vardır, Birincisi show olarak adlandırdığımız, iri gösterişli yarışmalara katılan duruş kuşları, 2.si Renk kuşları, Çekoslavak, İngiliz, yerli, Hollanda gibi isimleri bizim üstün satış kabiliyetine sahip satıcılar koymuşlardır, Show kuşları ile normal renk kuşlarının eşleşmeleri ile iriliklerine göre isimlendirilmiştir. Sizin kuşlarınız ingiliz olarak isimlendirilerilen kuşlara benziyor. Cz kodlu yüzük Çekoslovakya da yaşayan bir üretici tarafından üretildiğini gösterir sadece, Mesela Türkiye deki üreticiler TR ile başlıyor, onların ürettikleri kuşların hepsinin yerli diyemeyeceğimiz gibi, Ama işin gerçeği şu sizin kuşunuzun doğduğu yer Çekoslovakya :)

Son düzenleme:
güzel kuşlar ingiliz kırığı türkiyede çek diyorlar bu ebattaki kuşlara

Teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:49 -->-> Daha önceki mesaj 23:48 --

Bunlar kirik ingiliz

Teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:51 -->-> Daha önceki mesaj 23:49 --

İşin gerçeği iki tür muhabbet kuşu vardır, Birincisi show olarak adlandırdığımız, iri gösterişli yarışmalara katılan duruş kuşları, 2.si Renk kuşları, Çekoslavak, İngiliz, yerli, Hollanda gibi isimleri bizim üstün satış kabiliyetine sahip satıcılar koymuşlardır, Show kuşları ile normal renk kuşlarının eşleşmeleri ile iriliklerine göre isimlendirilmiştir. Sizin kuşlarınız ingiliz olarak isimlendirilerilen kuşlara benziyor. Cz kodlu yüzük Çekoslovakya da yaşayan bir üretici tarafından üretildiğini gösterir sadece, Mesela Türkiye deki üreticiler TR ile başlıyor, onların ürettikleri kuşların hepsinin yerli diyemeyeceğimiz gibi, Ama işin gerçeği şu sizin kuşunuzun doğduğu yer Çekoslovakya :)

Teşekkürler Verdiğiniz bilgi için.

Maşallah iri kuşlar ustalar yorumlamış

Bir de bunlardan yavru alabilir miyim. Aldığımda yanında 6 aylık yavruları vardı. Ben anne baba Olanları aldım. Ama 2011 doğumlular. Yani 4 yaşındakinize kuştan yavru alabilir miyim. Vitamini yemleri haşlanmış yumurta Havuç be kafes bakımlarını itina ile yapıyorum. İns yavrusunu alırım diye bekliyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:55 -->-> Daha önceki mesaj 23:53 --

Maşallah iri kuşlar ustalar yorumlamış

Aynen. Teşekkürler.

Bir de bunlardan yavru alabilir miyim. Aldığımda yanında 6 aylık yavruları vardı. Ben anne baba Olanları aldım. Ama 2011 doğumlular. Yani 4 yaşındakinize kuştan yavru alabilir miyim. Vitamini yemleri haşlanmış yumurta Havuç be kafes bakımlarını itina ile yapıyorum. İns yavrusunu alırım diye bekliyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:55 -->-> Daha önceki mesaj 23:53 --

Aynen. Teşekkürler.

Rica ederim.

Aynen. Teşekkürler.

erkekde sorun olmaz heralde ama dişiyi bilemiyorum

ingiliz ırkıda show sınıfına giriyor diye biliyorum :)

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Adam bize Jumbo diye ingilizi satmış demekki.

Güzel kuşlar 4 yaşındaki dişinin verimi düşer. Daha genç kuş alabilirdiniz. 5 yaşların geldiklerinde (dişi) yumurta sayısı azalıyor ve verim düşüyor.
Okuduklarım tabii bunlar. Aslında besleyen kişiler daha iyi bilir.

Güzel kuşlar 4 yaşındaki dişinin verimi düşer. Daha genç kuş alabilirdiniz. 5 yaşların geldiklerinde (dişi) yumurta sayısı azalıyor ve verim düşüyor.
Okuduklarım tabii bunlar. Aslında besleyen kişiler daha iyi bilir.

Bende bilemiyorum iste. Ama çok güzel bir Bağları var. Aksam olunca veya korktuklarında kafalarını birbirlerine yasliyirlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:20 -->-> Daha önceki mesaj 14:30 --

978d26d5ee1d2f60fb2747187284d4e7.jpg