Karadeniz Pet

Jumbo muhabbet kuşum hasta ..

• Konbuyu başlatan DİLARA TURAN
  • Başlangıç tarihi
D

DİLARA TURAN

Guest
Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşum aldıgımızdada ishaldi eve gelince fark ettim ve hemen ilaca başladım 7 gün kullandım aynı zamanda vitamin takviyeside yaptım başka bir suluga .. ve iyileşti aradan 10 gün kadar geçti dün çok fazla kabardı dışkısıda suluydu ..Yine ilaca başladım avisol bagırsak enfeksiyonu ve avisol vitamin .. çok fazla kabardı dışkısı çok sulu yem yemesinde azalma yok suda içiyor takip ediyorum yanlız bugun uçarken havalanamadı alçaktan uçtu güçten düştü az önce ise kafese tutunarak tünegine çıkmaya başladı .. bu durum beni çok korkutuyor böyle bir kuşumu daha kaybetmiştim çok korkuyorum .. sanıyorum ki cereyandan dolayı ishal oldu benim dikkatsizliğim . kafesin etrafını korunakladım .. başka önereceginiz birşey varmıdır .. ilaca ilk gün yani dün başladım bugunde devam ediyoruz .. 2 gün daha atlatsa iyileşme gösterme başlayacaktır..

Olur normaldır bunlar alışma süreci tabi tedbirini almışsın vitamın ilaç güzel devam et kaliteli yem kullan sıvı şeyler fazla verme yeşillik gibi patates haşla başka bir yemlikte onune koy fazla uçurma iyice halsizleşmesin

henüz 3.5 4 aylık bonnie bebek yemi kullanıyorum .. Patates verecegim çok mantıklı umarım yer

Çaresiz olak kadar berbat bir duygu daha yok ! Durumu agırlaşıyor tünekte değil kafesin dibinde hali yok Arkadşlar acaba ishal ilacı yanında başka bir suluga soguk algınlıgı ilacımı koymalıyım .. bu tablo bana çok tanıdık geliyor çok yakın zamanda böyle bi yavrumu kaybettim

Elinden geleni yapıyorsun. Gerçekten çok kötü bir duygu, insan evin içinde şaşkın şaşkın dolaşıp yapabileceği bir şey arıyor. Sürekli kafeste gözü oluyor insanın, acaba öldü mü, kendine geldi mi... Her şey aklını kurcalayıp duruyor. İlaçlı suyu içiyor mu? İçmiyorsa vermeye çalış.

kafesin tabanına inmesi hayra alamet değil ALLAH mubişine şifa versin

bu 3 cü gün hastalıgın .. ilk 2 gün içti bugun diğer günlerden daha az içti saatlerdir bakıyorum su hiç içmiyor yemin başına gidiyor bir iki gaga atıyor yemiyorda .. 6 ay önce yaşadım 3 yıldır arkadaş dost olan frenç molt hastası kuşum öldü .. Ne olur dua edin birşey olmasın

bu 3 cü gün hastalıgın .. ilk 2 gün içti bugun diğer günlerden daha az içti saatlerdir bakıyorum su hiç içmiyor yemin başına gidiyor bir iki gaga atıyor yemiyorda .. 6 ay önce yaşadım 3 yıldır arkadaş dost olan frenç molt hastası kuşum öldü .. Ne olur dua edin birşey olmasın

Umarım iyileşir. :( İnsanın canı çok acıyor. Elinle biraz yem yedirmeye çalış istersen. :(

Aynısı benim kuşdada var kafesin altında uçamıyor halsizlikten veteriner salgın var galiba dedi bu aralar çok kuş geliyomuş böyle bana verdiği vitamini sadece hasta iken kullan dedi elime alıp bebekmiş gibi içiricekmişim inşallah sizin kuşda benimkide iyileşir :/

ali bey size hangi ilacı önerdi veteriner belirtiler aynı ise bende bulup kullanayım

Bir iki damla vitamin damlatabilirsin. Başka bir suluğa da birkaç damla limon suyu damlat. İnşallah iyi olur. Ama bu durum beni korkutuyor. :(
su ile ishal ilacını karıştırıp 2 damla kadar erdim agzına .. şimdi tüneke çıktı ve kafese sıcak su torbası koydum sıcak su torbasını bezden bir torbaya koyup .. şimdi agzına 1 damla limon suyu versme sorun olurmu

evet lütfen kuşunuz ishal e kabarıkmı sizinde

Evet kuş kabarık uyurken aşşağıda tünekte değil yemliğin altında uyuyor

oy yavrum :( benimkide böyle :( arada bir çıkıyor tünege geri iniyor :(

Geri