Karadeniz Pet

Jumbo yada Show Jumbo Üretimi

Ahmet Küren

Yeni Üye
Arkadaşlar jumbo üretimi diğer ırklara göre daha mı zor ben şuan evimde hobi olarak yerli kuş bakıyorum ama 4'lü bir box alıp 3-4 çift jumbo mu beslesem diyorum böylelikle iyi kötü biraz da maddi getirisi olur. Sizce ne yapayım zor mudur bakımı diğer ırklara göre 3-4 takımla pek bir gelir elde edemeyeceğimi bende biliyorum ama maddiyat o kadar da önemli değil ek gelir diyelim:) Sonuçta evde olduğu için sayıda maksimum bu kadar olabilir herhalde ses nedeniyle..

hobi amaçlı ise alın deneyin derim zevkli bende 6 çift var ama maddi açıdan ise olanıda götürür yerinizde olsam iri ingiliz kırıklarından alır beslerim hem kolay hemde çok yavru yapar. ama show kuşların gen takibi eşlemesi az bulanan mutasyonlar oluşturma kalitesi tartışılmaz ama maddiyat önemli ise hiç girmeyin derim piyasada 3 kuruşluk kuşlara 5 kuruş isteyen çok iyice öğrenmeden girmeyin derim

hobi amaçlı ise alın deneyin derim zevkli bende 6 çift var ama maddi açıdan ise olanıda götürür yerinizde olsam iri ingiliz kırıklarından alır beslerim hem kolay hemde çok yavru yapar. ama show kuşların gen takibi eşlemesi az bulanan mutasyonlar oluşturma kalitesi tartışılmaz ama maddiyat önemli ise hiç girmeyin derim piyasada 3 kuruşluk kuşlara 5 kuruş isteyen çok iyice öğrenmeden girmeyin derim

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim dediğim gibi maddiyat çok önemli değil zaten çalışıyorum ama hayvan beslemeyi çok seviyorum ve çoğaldıkça mecburen satıcam yada vericem o yüzden bir miktar getirisi olur mu diye sordum. Dediğiniz gibi belki de ingiliz kırığı almak daha doğru olur daha kara vermedim zaten haziran ortası gibi netleşecek durum. Kararım netleşirse almadan önce sizin gibi bir bilene danışmak isterim zaten. Ben Ankara'dayım ve dürüst üretici bulabilirim herhalde zamanı geldiğinde sizlerin önerisiyle:)

tabi fikir verebilirim hatta burada vasflı yarışmalık kuş nasıl olur diye bi konu çmak istiyorum bilgi paylaşmak adına ama zamanım çok az bakalım . Çok uzun zamandır hayvan ve kuş besliyorum henüz dürüst üretici ile karşılaşmadım diye bilirim. tabi hobi amaçlı evinde zevk için besleyen kişileri kast etmiyorum. allah kolaylık versin

tabi fikir verebilirim hatta burada vasflı yarışmalık kuş nasıl olur diye bi konu çmak istiyorum bilgi paylaşmak adına ama zamanım çok az bakalım . Çok uzun zamandır hayvan ve kuş besliyorum henüz dürüst üretici ile karşılaşmadım diye bilirim. tabi hobi amaçlı evinde zevk için besleyen kişileri kast etmiyorum. allah kolaylık versin

Tekrar teşekkür ederim bu işe başlıyacak olursam kesinlikle size danışacağım

öncelikle hayıelı akşamlar ahmet abinin fikirleri her zaman fayda sağlıyor hobi amaçlı düşünürseniz ahmet abiye katılıyorum çek ingiliz besleyebilirsiniz.jumbo biraz sıkıntılı ilgi alaka gözstermeniz lazım ilaç vitamin iç ve diş parazit ilaçları takviye yapmalısınız. yani anlıcagınız biraz ekonumik bakım dan sıkıntılı olur.4 ve 5 çift kuş beslemekle para kazanmak zor olabılır..

öncelikle hayıelı akşamlar ahmet abinin fikirleri her zaman fayda sağlıyor hobi amaçlı düşünürseniz ahmet abiye katılıyorum çek ingiliz besleyebilirsiniz.jumbo biraz sıkıntılı ilgi alaka gözstermeniz lazım ilaç vitamin iç ve diş parazit ilaçları takviye yapmalısınız. yani anlıcagınız biraz ekonumik bakım dan sıkıntılı olur.4 ve 5 çift kuş beslemekle para kazanmak zor olabılır..

Size de hayırlı akşamlar ve cevabınız için teşekkürler Dediğim gibi öyle çok bir maddi beklentim yok ama ne kadar olursa hem sevdiğim bir şey yapıp hemde biraz
maddi getirisi olması hoş olurdu ama öyle aman aman bir maddi beklentim yok evde olduğu için 3-4 çift besleme imkanım ve sayı az olduğu için jumbo mu denesem dedim

hocam az sayıda jumbo yada showla yawru almanız zor diğerlerine göre kolay çift tutan çift tutsada yavru veren bir cins değil tek başına ingiliz çek vs den yawru alabilme ihtimaliniz 4 çift jumbodan alabilme ihtimalinizle aynı 1 tane yawru jumbo besleyip güzelce eğitseniz ilgi alaka gösterseniz herşeyden çok hoşunuza gider show ayrı tat verir :)

hocam az sayıda jumbo yada showla yawru almanız zor diğerlerine göre kolay çift tutan çift tutsada yavru veren bir cins değil tek başına ingiliz çek vs den yawru alabilme ihtimaliniz 4 çift jumbodan alabilme ihtimalinizle aynı 1 tane yawru jumbo besleyip güzelce eğitseniz ilgi alaka gösterseniz herşeyden çok hoşunuza gider show ayrı tat verir :)

Ya ne bileyim belki biraz da özenme diyelim bir box alıp 4 ayrı çift beslemek şuan 1 çift yerli bir çift çek 5 tane de yerli den aldığım yavru var evde 3 tane de hint bülbülü var zaten olan yavrulara da kıyıp satamıyorum o da ayrı meselede. Bilmiyorum işte olmadı ingiliz alırım 2 çiftte bu 2 çifttim kalır önce bunlarla iyice pişerim sonrada jumboya geçerim belkide dediğiniz gibi bir show jumbo yavru alır bırakırım tamamen:) Hiçbir şey net değil ama bugün bir odayı neredeyse yarı yarıya boşalttım bunun için ama hala kararlı değilim tam olarak

Son düzenleme:
Size de hayırlı akşamlar ve cevabınız için teşekkürler Dediğim gibi öyle çok bir maddi beklentim yok ama ne kadar olursa hem sevdiğim bir şey yapıp hemde biraz
maddi getirisi olması hoş olurdu ama öyle aman aman bir maddi beklentim yok evde olduğu için 3-4 çift besleme imkanım ve sayı az olduğu için jumbo mu denesem dedim

yaklaşık 15 çift show normal jumbo ve tepeli var elim de fakat 5 çift ingiliz kuşlarım kadar keyif vermiyor .bıraz nazlı kuşlar ilgi alaka da gösterseniz bazen yavru alım da sıkıntı olabılıyor

yaklaşık 15 çift show normal jumbo ve tepeli var elim de fakat 5 çift ingiliz kuşlarım kadar keyif vermiyor .bıraz nazlı kuşlar ilgi alaka da gösterseniz bazen yavru alım da sıkıntı olabılıyor

Ben o zaman böyle bir şeye kalkışırsam direk yerli ve çekoslavak çiftimin yanına ingiliz alıp başlayayım 1 yada 2 çift:)

Show Jumbo işi meşakatli çek ve yerli kuşlara göre çok daha hassaslar hastalık çiftleşme yavru verme yavru besleme gibi sürekli ilginve takip etmek gerekiyor. 4 çift Show ile gelir elde etmek çok zor onlara harcayacağınız masrafı bile karşılamaz kafa kafaya belki gider. Dediğim gibi showların bağışıklık sistemi biraz zayıf diğer orklara göre. Piyasada takımı 200 lirayada Show var 2000 lirayada .

Geri