Karadeniz Pet

Jumbo yuvada ???

admire

Meraklı Üye
Resimlerde görmüş olduğunuz dişi Show jumbomun yanında erkeği de var ve son 3-4 gündür yuvalıkta hiç talaş vs. bırakmıyor, hepsini dışarıya atıyor.

Resim yaklaşık 3 hafta öncesıne ait. Show Jumbolar yumurtlama konusunda daha nazlı iken bizimkine bir anlam veremedim...

Kuş şu an en fazla 4-5 aylık diye tahmin ediyorum, hatta 2014 AZ bilezikli...

Sizce bir oyun mu yoksa ciddi ciddi yumurta hazırlığı mı ve kuş zaman zaman kafasını yukarı aşağı salıyor öterken, bu da sanırım kızgınlık belirtisi mi oluyor ?

Son düzenleme:
maşallah güzel kuş.. evet artık yavaştan kızgınlık dönemi başlıyor tüyünü de tamamlamış.

Maşallah uygun ortam olduğu sürece yumurtlamayan kuş olmaz sanırım senin kusta hazırlık evresinde

Talaşları atması normal 2014 ise çok erken oyun oynuyor olabilir

@james007 Arkadaşın dediği gibi kuş daha çok küçük, oyun oynuyor olabilir.

Bir de ricam senden "İsim SOYİSİM" kuralına uyarmısın.

İYİ FORUMLAR.

Show Jumbo dan en erken kaç aylıkken yavru alan var, bilen ya da tecrübesi olan var mı ?

Kuş kızışıyor sanırım, bütün belirtiler bu yönde ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 19:54 --

Show Jumbo dan en erken kaç aylıkken yavru alan var, bilen ya da tecrübesi olan var mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:51 -->-> Daha önceki mesaj 22:24 --

VE İLK YUMURTA BUGÜN GELDİ, HADİ HAYIRLISI, MAŞALLAH :)))

Hayırlı olsun ama yuvalık küçük bence :)

hadi hayırlısı.. gözünüz aydın.. darısı yumurta bekleyenlerin başına inşallah :)

20*15*15 ebatlarında, sıkıntı olacaksa yavrular çıkınca değişiriz, teşekkürler ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:58 -->-> Daha önceki mesaj 17:57 --

Teşekkür ederim, inşallah ... Yumurta da yatan 2 takım çekoslavak daha var ama Show dan ilk yumurtam, kısmet ...

Hocam hayırlı olsun gözün aydın diyelim inşallah kısa zamanda benimkilerde doğurur.

Bu disiyi buradan aldiniz degil mi eminim almayan pisman olmustur Hayirli olsun yavrularini da gorursunuz İnşaALLAH

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 19:54 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:51 -->-> Daha önceki mesaj 22:24 --

VE İLK YUMURTA BUGÜN GELDİ, HADİ HAYIRLISI, MAŞALLAH :)))

maşallah kardeş yuvalık şimdilik kalsın ama ikinci kuluçkada mutlaka değiştir yavrularda sorun olabilir

talaş yerine kum koyun bidahakine dışarı atamaz

Teşekkür ederim, dişiyi site üzerinden almadım ama aldıktan sonra bir ara satmayı düşündüm hatta ilan verdim, sonra vazgeçtim...

Yumurta sayısı ve kısmetse çıkan yavrularla ilgili yine paylaşımlarda bulunacağım, yavrusu alındıktan sonra çiftimi verebilirim duruma göre, saygılar ...

maşallah çok güzeller. bende Jumbo besliyorum ben konuşturma yoluna gittim şuan kelimelerin hatti hesabı yok

Maşallah, bu kuşlara alışan diğerlerini pek görmüyor ...

Maşşallah çok güzel kuşlar, inş bol ve sağlıklı yavruların olur hocam

Ve bugün 4. yumurta da geldi, kısmet bakalım neler olacak ...

Geri