Karadeniz Pet

jumbo

onur kartal

Meraklı Üye
bir tane erkek papağan alsam birde normal muhabbet kuşu dişi alsam çiftleşirmi ?

jumbo üretmek için ne yapılmalı peki

Öyle bişey yok ,ben hiç duymadim.
Jumbo alacaksın üretmek için

benim duygugum ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum jumbo papağanla muhabbet kusunun çifleşmesinden olmaymış .:D mantıken dusunuldugunde herhangi bir muhabbetle papağan çiflesirse jumbo olur . yanlş anlaşılmasın bn muhabbet kuşları hakkında bişey bilmiyorum sadece ögrenmek amaçlı soruyorum benim 6 takım hint bülbülüm var ve bir takımda muhbbet yapmak istiyorum

Jumbo üretmek istiyorsan jumbo çift almalısın anca öyle üretebilirsin Erkek jumbo dişi yerli yada çek olursa yine jumbo üretemezsin kırık kuşlar olur.
Hayırlı üretimler

bilgiler için çok saolun birde kuş alırken neye dikkat etmeliyim

Arkadaşım gerçekten yanlış bir mantık. Muhabbet kuşları ırkçı hayvanlardır. Kan ırkı çok önemlidir ve dikkat ederler. Kendi cinsleri hariç başka hiç bir kuş ile çiftleşmezler. Jumbo üretme meselesine gelince jumbo muhabbet kuşu bir mutasyon sonucu ortaya çıkmıştır ve diyer ırklarda öyle ingiliz, cekoslavak, lutino vs. orjinal muhabbet kuşları sarı yeşildir. 1890 lara doğru mutasyona uğratılarak bu çeşit ırklar elde edilmiştir.

Geri