Karadeniz Pet

Jumboları nasıl kızıştıracaz.

Oğuz ATEŞ

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar 4-5 aydır çiftlerim bende bi türlü kızışmadı dişiler mama veriyorum , nekton e ve s de kullanıyorum fayda etmedi dişileri ayırdım 15 gün kadar geri erkegin yanına attım hasret giderdiler sadece çiftleşmediler. Kafesin yerleride sakin elleyen kurcalayan yok başka ne yapacam ben sabırla bekliyorum ama yine birşeyler olmuyor malesef. 2 çift jumbom var 2013 doğumlu diğeride 2014 doğumlular. Tecrübeli arkadaşlar bi el atalım bu işe.

şu an tüye giriyor oalbilirler.Yaz boyunca ayrı kaldılarsa şu an tüyden sonra eşe gelmeleri lazım.Birde ışık alma durumu nasıl.Günde kaç saat ışık alıyor ortam.

Oğuz abi valla senin kısmetin bir gülmedi bence senin altında yumurtalı yada yavrulu çift alman lazım.

şu an tüye giriyor oalbilirler.Yaz boyunca ayrı kaldılarsa şu an tüyden sonra eşe gelmeleri lazım.Birde ışık alma durumu nasıl.Günde kaç saat ışık alıyor ortam.

Valla kardeşim biraz tüyleri dökülüyor ama aşırı derece değil.

Oğuz abi valla senin kısmetin bir gülmedi bence senin altında yumurtalı yada yavrulu çift alman lazım.

Aynen valla kardeşim kısmet herşey şimdi altında yumurtalı veya yavrulu çift alsam 500-600 tl derler boşuna neden masraf yapım ki zaten elimdekilerden 1 defa yavru alsam gerisi gelirde kader kımset herşey , şimdi bu çiftleri satsam alan kişide doğurur. :)

Son düzenleme:
kırmızı salçalık biber turp tohumu keçi boynuzu tozu havuç nijer keten tohumu bunlar buradan öğrendğm kadarı ile kızıştırmaya yardımcı oluyormuş

birde popolarındaki tüyler engel olmasın diye çekiyorlarmış yada traş ediyorlarmış

evdemi bakıyorsun?

Son düzenleme:
Evde işin güç.Ben yıllarca evde baktım.Çok kuş üremedi evde.Odanın ışığından tut,evde olabilecek gece gürültülerine vs herşeye takar durumda olan kuşlar var.Yalnız kimisi de hiç aldırmadan üredi.Kuş sayım evdeyken min. 8 takımdı.Bu kuş sayısı bile biraz az geliyordu.Üretimhaneye geçtikten sonra dükkana getirdiğim kuşu 1 ayın sonunda atıyorum 2 haftaya kalmadan yumurtayı görüyorum.Burada anlatmak istediğim kuşların çoğu yüksek ses içinde özgüvenli davranıyorlar.Yoksa hep bir çekingenlikluyor, üreme konusuna da yansıyor tabi.İmkan varsa kuş sayısını çoğaltman.Bir de yazın kuşları ayrı tutman.Yaz boyu erkek görmeyen kuşlardan eşe attığında istekli bir şekilde verim alabilirsin.Bu sezonun tamamına yansır.

Evde işin güç.Ben yıllarca evde baktım.Çok kuş üremedi evde.Odanın ışığından tut,evde olabilecek gece gürültülerine vs herşeye takar durumda olan kuşlar var.Yalnız kimisi de hiç aldırmadan üredi.Kuş sayım evdeyken min. 8 takımdı.Bu kuş sayısı bile biraz az geliyordu.Üretimhaneye geçtikten sonra dükkana getirdiğim kuşu 1 ayın sonunda atıyorum 2 haftaya kalmadan yumurtayı görüyorum.Burada anlatmak istediğim kuşların çoğu yüksek ses içinde özgüvenli davranıyorlar.Yoksa hep bir çekingenlikluyor, üreme konusuna da yansıyor tabi.İmkan varsa kuş sayısını çoğaltman.Bir de yazın kuşları ayrı tutman.Yaz boyu erkek görmeyen kuşlardan eşe attığında istekli bir şekilde verim alabilirsin.Bu sezonun tamamına yansır.

Kuşlar zaten ayrı oda da güneş v.s görüyor kimse gelip kafese v.s dokunmuyor zaten 3 katlı mdf den kafesim var üretime geçmek isterimde bende daha işimiz v.s yok o yüzden evde devam etmem lazım 2 çift ile veya 3 çifti almam lazım.

tüy değişimi bitsin, dişilerden birini diğer çiftin dişisiyle yer değiştirip deneyin derim.

Son düzenleme:
tüy değişimi bitsin, dişilerden birini diğer çiftin dişisiyle yer değiştirip deneyin derim.

Kardeşim düşüncen güzelde çiftleri bozmak istemiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:34 -->-> Daha önceki mesaj 21:06 --

Arkadaşlar daha tık yok şeytan git bunları sat kuş besleme diyor.

Kardeşim düşüncen güzelde çiftleri bozmak istemiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:34 -->-> Daha önceki mesaj 21:06 --

Arkadaşlar daha tık yok şeytan git bunları sat kuş besleme diyor.

bunu hergün bende diyorum kızgınlıkla ama kıyamıyorum sonra oğuz bey biraz daha sabredin derim ;)

Geri